Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet egy mélyen...

Hogyan lehet egy mélyen vallásos emberrel vitázni?

Figyelt kérdés
Először is, nem akarok senkit átkonverálni vagy letéríteni, de beszélgettem/vitáztam már több vallásos emberrel is, de mindenkinél ugyanaz volt a probléma. Egyáltalán nem voltak nyitottak arra amit én mondtam, ha mégis akkor csak addig amíg elő nem hozakodtam olyan érvekkel amikre ők nem tudtak válaszolni. Hogyan lehet érvelni egy olyan emberhez aki ilyen mélyen bele van temetve egy ideológiába anélkül hogy ő defenzívvé váljon, esetleg még be is tudja fogadni azt amit mondok?

2021. febr. 18. 14:05
1 2 3 4 5 6
 31/52 KZitus ***** válasza:

Szia

A "mélyen vallásos" emberről azt feltételezem, jól ismeri a Bibliát, és a vitákat (vallásos) figyelembe véve azt tartja szem előtt, amit a Biblia ír erről is. (sajnos kevesen tudják, vagy hiszik el azt, hogy a Biblia tanítása az élet minden területét felöleli.

Amikor a Bibliáról akar valaki vitázni, jó ezeket az alapelveket, tanításokat figyelembe venni: (soha ne feledjük a Teremtőnk figyeli, lássa, hallja a vitát)

Ézsaiás 54:17

"Egyetlen ellened készült fegyver sem lesz sikeres, és elítélsz minden nyelvet, amely perbe száll veled. Ez Jehova szolgáinak öröksége, és igazságosságuk tőlem van” – jelenti ki Jehova."

Példabeszédek 3:30

"Ne veszekedj(vitatkozz) egy emberrel se ok nélkül, ha nem tett neked semmi rosszat."

Példabeszédek 26:17

"Mint aki fülön ragad egy kutyát, olyan az, aki meghall egy veszekedést, mikor arra jár, és dühbe gurul, pedig nincs is hozzá köze." Az ostoba emberek beszéde könnyen veszekedésbe torkollik, és a bolondok nem tudnak kellő önuralmat gyakorolni, hogy elkerüljék a veszekedést.

Példabeszédek 18:6

"Az ostobának a szavai veszekedésbe torkollnak, és a szája arra ingerel másokat, hogy megüssék."

Példabeszédek 20:3

"Tiszteletre méltó, ha az ember nem bocsátkozik vitába, de a bolondok mind belebonyolódnak."

Példabeszédek 30:33

"Mert ahogy vaj lesz a tejből, ha köpülik, és vérezni fog az orr, ha szorítják, ugyanígy veszekedést szül, ha valakit haragra ingerelnek." Mivel „a harag nyomása” veszekedést hoz elő, aki lassú a haragra, az épp az ellenkezőjét éri el ennek

Példabeszédek 15:18

"A forrófejű ember viszályt szít, aki viszont türelmes, lecsendesíti a vitát."

2021. febr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Miért vitázol? Mi a célod vele?
2021. febr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
Sehogy. Te valahogyan gondolod, ő meg másképp és egyikőtöknek sem áll módjában a gondolkodásmódotokat megváltoztatni. Így nem igazán lehet mit tenni.
2021. febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
43%

Ezzel a 32%-ossal vigyázzatok, ne vitázzatok.

Mindenütt ott van, és hatalmas hülyeségeket ír.

De ez nem érdekli, és az sem, amit válaszolsz neki. Neki a veszekedés maga a fontos. Igazi sakkozó galamb.

Ja, és mindig győz!

2021. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
42%

Képzeld: nem vagyok meggyőződve, hogy nincsenek istenek.

Egy ateistának SEMMIT nem kell hinnie, így ezt sem.

A keresztények istene nincs, de ez bizonyított.

A többségről meg nem tudjuk.

2021. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
Hol látni a %-okat?
2021. febr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%
az einsteineshez annyit hogy oké hogy hitt benne de tudta bizonyitani nem ugy mint te hogy ilyen indirekt csusztatásokkal operálsz logikailag.hogy nem csak a bizonyitható vagy milyen dolgok vannak vannak láthatlanok is.és?ez bizonyitja talán az érved?ez csak mond valamit de se nem cáfol se nem bizonyit.
2021. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

A zöld pipákban.

Fél pipa = 10%

2021. febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

Tudta bizonyítani azt is hogy fénysebesség nem túlléphető, illetve azt is, hogy a tömeg végtelenre nőne a fénysebesség elérésénél?


Einsteinnel csak azt akartam szemléltetni, hogy nincs egy éles határvonal, hogy van a vallás meg a hit, meg van a tudomány, és ott minden csak tény. Erről lehet értelmesen eszmecserét is folytatni.


“ ez bizonyitja talán az érved?”


Milyen érvem?


De fuss neki még egyszer, mert a kommentednek se füle se farka. Annyit értek, hogy valamit nagyon cáfolni szeretnél. Csak nem tudom mit. De szerintem te sem.

2021. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nem voltak nyitottak arra amit én mondtam"

Ez nem vallás/hit kérdése, ilyen mindenhol van.

De intelligens vallásos és nem vallásos tud vitatkozni, csak ehhez mindkét félnek meg kell hallgatnia a másikat, tudnia kel érvelni és a személyeskedést félre kell tenni.

2021. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!