Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet egy mélyen...

Hogyan lehet egy mélyen vallásos emberrel vitázni?

Figyelt kérdés
Először is, nem akarok senkit átkonverálni vagy letéríteni, de beszélgettem/vitáztam már több vallásos emberrel is, de mindenkinél ugyanaz volt a probléma. Egyáltalán nem voltak nyitottak arra amit én mondtam, ha mégis akkor csak addig amíg elő nem hozakodtam olyan érvekkel amikre ők nem tudtak válaszolni. Hogyan lehet érvelni egy olyan emberhez aki ilyen mélyen bele van temetve egy ideológiába anélkül hogy ő defenzívvé váljon, esetleg még be is tudja fogadni azt amit mondok?

2021. febr. 18. 14:05
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
Most, hogy összegyűlt a keresztény szekáló csapat, most boldog vagy? Értelmes kérdést még nem láttam, amit szeretnél megbeszélni egy kereszténnyel.
2021. febr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
25%
A Biblia nem vita tárgya. Akit nem lehet Isten szavával meggyőzni, az idő felesleges erre pazarolni. Jézus azt mondta, hogy azokat keressük meg, akik értékelik, és szeretik Istent, és a szavához hűek.
2021. febr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

Velem vitázhatsz ha gondolod:)


Engem érdekelnek más elképzelések ^^

2021. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
46%
El kell kerülni a velük való vitát. A hit nem racionális hanem emocionális, különben nem hitnek hanem ténynek hívnánk.
2021. febr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
0%

#44


A tényekben is kell hinni ;)

2021. febr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 Önismeretterjesztő - PaTa ***** válasza:
100%

Még a vita előtt meg kell állapodnotok abban, hogy milyen ideológia alaptételei a kiindulópont (pl: 10 parancsolat).


Továbbá el kell fogadnotok mindkettőtöknek a vitázás alapszabályait:


•Kerüljétek a személyeskedést!

•Csak a logikai összefüggéseket támadhatjátok.


És a leglényegesebb: Arisztotelész mondta, hogy a gyermeket és a felnőttet az különbözteti meg, hogy a felnőtt képes olyan gondolatokkal is foglalkozni, amikkel nem ért egyet.

2021. febr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
0%

Azért... A kérdést úgy tetted fel mintha te ateista lennél... Bár bírói tulajdonságoddal semlegesnek tünsz.


Sajnos csak azt tudom el mondani neked, hogy egy vallásos hogyan győzné meg az ateistát.


- Krisztus ránk hagyott tanitásának maradéktalan elsajátitása

- A szentlélek lelkesítő enetgiájával

- és Istentől kért segítséggel.


Ha egyik hiányzik sohasem lehet egy ateistát meggyőzni.

2021. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

Konstant!

Nálad melyik hiányzik?

Én sejtem, de vajon te tudod-e?

2021. febr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
0%
Nem magamról írtam.
2021. febr. 20. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
42%

Vidiripi


Hogyan lehet vitázni egy mélyen evolúció hívő emberrel?


Te miért akarsz vitázni egy mélyen vallásos emberrel?

2021. febr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!