Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus amikor megszületett...

Jézus amikor megszületett akkor reinkarnálódott?

Figyelt kérdés
A mennyben Isten fia volt de mikor megszületett egy gyermek testben volt ez egyértelműen reinkarnáció. Akkor mégis miért utasítják el a keresztények a reinkarnációt?

2021. febr. 19. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. febr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mert a többi sallang automatikusan nem jár Jézus születésével.
2021. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2021. febr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

"A mennyben Isten fia volt de mikor megszületett egy gyermek testben volt ez egyértelműen reinkarnáció."

Nem, ez nem reinkarnáció. Ez inkább inkarnáció, megtestesülés. A kettő nem ugyanaz. És Jézus nem is fog újra, meg újra leszületni. Megszületett, feltámadt, ma is él és majd egyszer visszajön. Többet nem hal meg, nem születik újra, soha többé. A keresztények hisznek a preegzisztenciában, vagyis, hogy Jézus már azelőtt is létezett, hogy a világra jött. A többség hisz a szentháromságban, vagyis, hogy a Fiú az Egy Isten, három személyének egyike. Az Isten földi képmása. Nem arról van szó, hogy pl. meghalt mennyei lényként, majd újjászületett emberként, mint mondjuk a ázsiai mesékben, hogy pl. a róka istenség meghalt és emberként született újjá. Ez nagyon nem ugyanaz. Ez nem reinkarnáció.

2021. febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

a reinkarnáció latin szó "újra megtestesülés"

Ha isten fia volt és előtte nem élt földi életet akkor az leszületés.

Szerintem annyira volt Isten fia mint te vagy én, csak megvilágosodott és olyanná vált mint a Ádám a tiltott gyümölcs elött.

csak hogy a keresztény vonal meglegyen.


ha reinkarnálódott volna ami szerintem így volt. akkor nem a menyben élt elötte, hanem több életen keresztül érte el azt a szintet amiről tanított.

kb mint buddha. ahogy én észrevettem Jézus sosem hívta magát Isten fiának, Ember fiát mond, és Mennyei Atyát, készöbb e/2ben Atyámnak nevezi, és teljes joggal....

Hisz ha a Mindenség teremtője az Isten, ő teremtette az első emberpárt és az embert akkor ki lenne he nem más mint a minenek atyja?

Én nem látok okot sem a megfeszítésére (ahogy tették) és az Istenítésére (ahogy teszik)

jelenleg faragott képmás (4.parancsolat), de ha legalább a feltámadott lenne, de nem nekik a szenvedő, haldokló vagy holt kell.

Én példaképnek tartom sz életét. imádkozom hozzá hogy segítsen hozzá hasonlóvá válni. De nem mint egy távoli elérhetetlen Istenséget, hanem mint embert, mint példát.

És Istnen, a messze magosban lakó ősz öregapó ki elérhetetlen a moszatnyi halanró emberek számára..(kb az ábrázolásból és az papoktól így jött le)

holott.

1Kor 3:16 Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Szelleme lakozik bennetek?


1Kor 6:19 Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Szellemnek temploma, a melyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?


A kresztények azért mert nincs a bibliában konkrétan megfogalmazva hogy ki öltött új testet (1-2 alkalmat leszámítva)

másrészt nem érdek. Mi értelme lenne akkor a pokolnak?

Ha jó életet életél Menny, ha rosszat akkor Pokol

Bár nekem is jobban tetszik ha jó életet éltél "Menny" ha rosszat újjászületsz...mondjuk vezekelni, befejezni az elvarratlan szálakat/feladatokat/sorsot, megbocsájtást nyerni, megbékélni és ilyesmik

aki bűnös és tudva hogy a pokolra jut nem gátolja a további bűnöktől vagy megtenne bármit a megváltásért vagy az új lehetőségért. És a reinkarnáció elmélete igazából ténylag Isten kegyelme lehetne... De ismétlem, akkor a Pokolnak nem lenne értelme. a kereszténységnem nem érdeke, tana ésr ön ellentmondásos lenne ha ezt elfogadnák. még ha a Megbocsájtó szerető és kegyelmes Isten képet erősítené sem. Éls és meghalsz a mérleg valamerre billen mikor megítéltetsz és arra a sorra jutsz "ha szíved nehezebb a tollnál pokol ha egyenlő vagy könnyebb menny (asszem ez inkább egyiptomi de kb...vagy nem?

2021. febr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsó ez nagyon nem így van
2021. febr. 20. 11:46
 7/17 bbenjoe ***** válasza:
71%
Nem reinkarnálódott, hanem manifesztálódott.
2021. febr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Jézus egy fejlett szellemi lény volt a miénknél eggyel magasabb szellemi fejlődési szinten (negyedik denzitás), annak is a legvégén járt. Tovább léphetett volna az ötödik denzitásba, de úgy döntött hogy leszületik még elötte hozzánk a harmadik denzitásba, és tanít minket, utána megy csak tovább az ötödikbe.
2021. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

"Jézus egy fejlett szellemi lény volt a miénknél eggyel magasabb szellemi fejlődési szinten (negyedik denzitás), annak is a legvégén járt. Tovább léphetett volna az ötödik denzitásba, de úgy döntött hogy leszületik még elötte hozzánk a harmadik denzitásba, és tanít minket, utána megy csak tovább az ötödikbe."

És ebben miért vagy olyan biztos? Talán maga mondta neked?

2021. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ötödik és hatodik denzitásban létező szellemi lények rendszeresen segítenek minket embereket tanítással, filozófia, -és korlátozottan információ átadásával.

Sok ilyen forrás van, amik bár hitelesnek tűnnek, azért érdemes óvatossággal kezelni, de nem minden áron elutasítani.

Ilyenek a teljesség igénye nélkül Kryon közvetítések, Seth írások, Arkangyali csatornázások, Ré közvetítések, stb.

Ez a közlés Ré által lett elmondva, akit egy három fős amerikai csapat csatornázott sok évig, és 5 könyvben, Ré az egység törvénye címmel lett publikálva ingyenesen, és sok nyelvre lefordítva.

2021. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!