Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztények! Mi a...

Hívő keresztények! Mi a tapasztalat erről?

Figyelt kérdés

Amikor imádkoztok, vagy miután imádkoztatok, bármivel kapcsolatban is, nektek is van/volt már olyan érzésetek, hogy meghallgattatott az imátok? Volt-e olyan érzésetek, hogy Isten vagy Jézus vagy Szűz Mária vagy akárki, akihez szólt az ima meghallgatott titeket? Egy amolyan belső érzés, sugallat.

Nekem már volt ilyen, nem is egyszer, azért kérdezem. Érdekel, hogy másnak is van ilyen, vagy csak bebeszélem magamnak.

Rólam annyit érdemes tudni ilyen téren, hogy kicsi korom óta keresztény vagyok, egy ideig eltávolodtam a vallástól, de nemrég visszataláltam és azóta jobban hiszek, mint valaha életemben. Nem tudom, hogy ennek van-e jelentősége a kérdés szempontjából, de meg akartam említeni.


Én akkor is éreztem olyat, amiről írtam, amikor épp bocsánatot kértem bűnömért, akkor is, amikor kértem valamit, akkor is, amikor csak úgy imádkoztam különösebb ok nélkül.

Sőt, néha olyan volt, mintha átéreztem volna a hangulatot is, mintha lett volna egy olyan érzésem, hogy például Jézus megbocsátotta a bűnöm, amit elmondtam neki. Egyszer azt is mondtam neki, hogy szeretem és mintha éreztem volna, hogy azt mondja, hogy ő is engem. Nem is arról van szó, hogy mondja, mert nem hallottam semmilyen hangot, de valami belső érzés volt, egy sugallat. Nem tudom jobban megfogalmazni, ezt érezni kell.


Szerintetek én bolond vagyok? Vagy más kereszténynél is előfordul ez?


Plusz infó: édesapám pár hónapja hunyt el és néha hozzá is beszéltem, mert nekem ez könnyített a lelkemen és akkor is volt rá példa, hogy éreztem, hogy ő is szeret, mintha éreztem volna azt is, amikor helytelenített valamit, amit tettem, vagy csak annyit, hogy meghallgatja, amit mondok. Ritkábban olyan is volt, hogy mintha egy belső hangban hallottam volna, hogy mit mond. Anyukámnak is volt ilyen tapasztalata már. Nem állandóan, de előfordult.


Én szerintetek megőrültem, vagy létezik ilyen? Nem mondom, hogy ez állandóan így van, de azért többször előfordult édesapámmal kapcsolatban, gyakran. Mostanában az imánál meg szinte minden alkalommal.

Korábban is imádkoztam, de mostanában intenzívebb az érzés.



2021. febr. 21. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Mindig amikor imádkozom megnyugvás tölt el. Csoda
2021. febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Igen bolond vagy .
2021. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező,


Először is őszinte részvétemet szeretném kifejezni!


A halottidézést tiltja a Biblia. Szeretteink amikor elhunynak, el kell engedni őket. A Biblia nem tanácsolja, hogy az elhunyt édesapádhoz "beszélj". Ezt jó szándékból mondom.

Tudom, hogy a római katolikus vallásban (és más pogány vallásokban is) bevett gyakorlat a szobrok előtt, illetve a halottakhoz való ima, de ez helytelen gyakorlat.

2021. febr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező, nem őrültél meg (a megőrülés orvosi kritériumai nem ezek, amiket írsz).


Igen, te egy elkóborolt bárány vagy, aki visszatalált. Ha ezt az ártatlanságot (nem jut eszembe most jobb szó rá, bocs), amiben most vagy, meg tudodd tartani, akkor az Úr nemcsak, hogy meghallgat, de a szíveden keresztül vissza is jelez neked.


Ja, és az Úr jelezni fogja azt is, mikor kell "elegengedned" Édesapádat (nyugodjék békében). Addig informáld őt, amiről gondolod.

2021. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

En is nagyon sajnalom es vigasztalast kivanok edesapad halala miatt! Szerintem beszelhetsz hozza gondolatban.

Nem vagy bolond. A gyasz idejen az ember egyebkent is intenzivebb lelkiallapotban van, erzekenyebb, fogekonyabb a kulonbozo lelki rezdulesekre.


Velem az szokott elofordulni, hogy ima kozben jut eszembe a megoldas. Vagy segit kilepni az aktualis problemabol es megmutatja, mennyi mindenert lehetek halas. Sokszor egyszeruen megnyugszom.


A 3-al annyiban vitatkoznek, hogy szerintem a halottidezesnek azt a formajat ellenzi a kereszteny vallas, amikor mondjuk egy mediumot hivsz, aki rituale szeruen megidezi a szellemet a sotet szobaba, transzba esik es uzeneteket hoz tole.

2021. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Római katolikus gyakorlat (szem és fültanúja voltam):


Elhugyt egy öreg vallásos néni férje, "Józsi bácsi" (a nevet megváltoztattam) pár éve Október huszon-ikszedikén. November elsején a megözvegyült néni bezárkózott a szobájába, este gyújtott vagy 30-50 db gyertyát (az ablakon át kiszűrődött a lobogó fényük), és rituálészerűen széles karmozdulatokat végzett a gyertyák fölött (látszott az árnyék az elfüggönyözött ablakon keresztül), majd elkezdett beszélni az elhunyt "Józsihoz". Ez ment órákon át. Na ezt tiltja a Biblia! Nem esett transzba, csak "beszélt" az elhunyt "Józsival".

Tőlem azt csinálnak a római katolikus hívek, amit akarnak, én csak jóindulattal óva intenék ettől a helytelen gyakorlattól minden embertársamat. Ugyanis nagyon könnyen megcsalattatásba eshet az ember, és előfordul, hogy nem az elhunyt "Józsit" érzi a meggyengült érzelmű gyászoló, és az élete könnyen megváltozik, tartós negatív fordulatot vehet, amit nem kívánok senkinek sem.


Egy másik személyes példa: közvetlen ismerősömmel történt, hogy édesanyja (vagy édesapja, pontosan nem emlékszem) elvesztése utáni időben komoly pszihés betegség alakult ki nála, amelynek látható erős külső tünetei is lettek. Sajnos évtizedek múlva, a mai napig is hordozza ezt az igen kellemetlen betegségét, amely a gyenge időszakában, a gyász napjaiban alakult ki nála. (Leírom, hogy ne legyen homály: rángatózó arcú, idegbeteg ember lett sajnos, nem akaratlagos kényszermozgásokkal, szinte minden percben az arcán rángatózó rohamokkal.)


Isten jó és szereti az embereket, nem véletlenül tilt minden embert a halottakhoz való imától.

Ha megszeged, viseld a következményeit, én szóltam!

2021. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező! Őszinte részvétem Édesapád miatt!

Minden amit leírsz, azt én is érezni szoktam, és ezek az érzések mindig mélyítik a hitemet ☺️

2021. febr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

"Nekem már volt ilyen, nem is egyszer, azért kérdezem. Érdekel, hogy másnak is van ilyen, vagy csak bebeszélem magamnak."

Volt, többször is. Imádkozáskor sokszor érzem, hogy pl. meg lett bocsátva, meg lettem hallgatva stb. Pont azt, amit te is leírtál. Ahogy te is írtad, ezt nem lehet elmagyarázni,. Nem hang, mert nem hallod, de több, mint pusztán egy érzéseid. Ez szerintem normális dolog és remélem általános dolog is.

Én úgy gondolom Isten most azért is jelez neked vissza ennyire erőteljesen és egyértelműen, hogy erősítse a hitedet, ráadásul most valószínűleg te is jobban figyelsz rá, mint korábban.


Részvétem apukád miatt. Én nem vagyok katolikus, nem szoktam az elhunyt szeretteimmel beszélgetni, így nem igazán tudok tanácsot adni ebben a kérdésben. A 3-as válaszló szerintem azért kicsit szigorú volt ebben a kérdésben. Ez azért nem szellemidézés kategória szerintem. Nagypapám sírjánál én is "beszéltem hozzá" vagy üzentem neki, nem is tudom, akár hallja akár nem alapon.

Bárhogy is van a dolog, imádkozni, csak Istenhez imádkozz. A katolikusok sem a szentekhez imádkoznak, csak a közbenjárásukat kérik, hogy kérjék ők is Isten segítségét. Ha ezt észben tartod, akkor nem hiszem, hogy nagy gond lenne belőle. (Bár, szeánszokat ne tarts, az tény.)

2021. febr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Hallotakért lehet és kell is imádkozni, Római Katolikusoknál a tisztítótűzben lévőkért mondanak imát.

Az ima Istenhez szól, hogy engedje el a bűneit azoknak akik nem tökéletes bűnbánattal haltak meg és még a tisztulás állapotában vannak.


Erről a biblia magyarázat és alátámasztás itt olvasható:

[link]


Őszinte részvétem és ima érte is.

2021. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kiegészítésnek:

Amit a 6-os ír az valóban helytelen gyakorlat, az idős hölgy rosszul tudja a tanítást vagy valami..ha igaz a történet.


Valóban nem feltétlenül helyes beszélgetni egy elhunyttal, mert hacsak Isten nem engedi, akkor válasz nem fog jönni. Sokkal valószínűbb, hogy egy démon fog válaszolni. Ha kitartó valaki az imában előfordulhat, hogy kap egy jelzést, hogy az illető már a mennybe jutott a tisztítótűzből. Gyertyát is lehet gyújtani, de itt sem a mennyiség számít ha nem a szándék és az ima melléje.

Nem véletlenül szoktak pap által megáldott gyertyát vinni a temetőkbe a sírokhoz.


Az ima meghallgatásra kerül, de a bűnök teljes feloldozását a pap tudja megadni szentgyónáskor. Az ima ezt nem helyettesíti. (Római Katolikus)

2021. febr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!