Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted a pokol létezik?

Szerinted a pokol létezik?

Figyelt kérdés
Szerintem nem, ezt emberek találták ki, én hiszek Istenben de nem a Biblia Istenében. A biblia Szerint aki nem hívő nem nyalja Jézi seggét mind pokolra való stb.... a gyenge jellemű embereket tudják csak íranyitani vele. Hiszek abban hogy szeretetben jobb élni mint gyűlöletben. Jobb megbocsátani mint haragudni. Pozitívan kell élni, cselekedni, emberségesen viselkedni. De a magán szféra saját ügy.... a biblia meg mindenbe bele akar szolni. És sajnos a fogyatekos emberek be veszik.... EGY ISTEN VAN aki mindenek Ura Teremtője akit senki se ismer. Aki szereti az embereket nem pedig azt nézi hogyha hokizol vagy hazassag elott dugsz mesz a pokolba ez butaság. Élni jöttünk ide nem Szenteskedni egy eletunk van.
2021. febr. 28. 09:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Jézus tanításait sajnos hatalmi célok miatt "megerőszakolták", de azért aki akarja, ki tudja válogatni az igazságot a kupacból.
2021. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs
2021. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Nincs rá bizonyíték így tartózkodó vagyok
2021. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

"Aki szereti az embereket nem pedig azt nézi hogyha hokizol vagy hazassag elott dugsz mesz a pokolba ez butaság."


"Aki szereti az embereket nem pedig azt nézi hogyha megerőszakolod a szomszéd nagyijat és kis lanyat vagy kirabolsz masokat és megolsz egy sok kis kutyat a pokolba ez butaság."

2021. febr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

"Hiszek abban hogy szeretetben jobb élni mint gyűlöletben.'


Akkor szeresd azokat, akik gyűlölnek téged. És ne szenteskedj.

Élni jöttünk ide és nem dugni. Hogy jön össze a kettő?

2021. febr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a Biblia készült még nem tudtak semmit az Univerzum működéséről, úgy hitték "rétegek" vannak, felül a Mennyország, középen a Föld, és alul a Pokol. Egyébként (nem rosszindulatból mondom) ha van Isten, leszar téged mint ahogy te sem veszel észre egy hangyát vagy egysejtűt, ha rálépsz.
2021. febr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Elsősorban szerintem arra kéne törekedni hogy itt a földön ne teremtsük meg a saját földi poklunkat.
2021. febr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Az a matek óra. XD
2021. febr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
8. darabszám megvan?
2021. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

6-ossal egyetértek, de azt hozzátenném, hogy a Bibliát nem Jézus -aki egy megvilágosodott mester volt- állította össze, hanem emberek, és nem a világ "teljes megmagyarázása" volt Jézus célja, csak EGY konkrét szellemi út felvázolása, a minimálisan szükséges megértéssel, azon a szinten ahogy a vegyes összetételű tanítványai mind megértsék (akik az akkori világ lakosságát reprezentálták (de nem a népcsoportok képviselői szerint nyilván)

Nem szabadna a Bibliára mint "tévedhetetlen kézikönyvre, ami mindent megmagyaráz" tekinteni.


Egy dolgot nagyon fontos lenne, hogy mindenki megpróbáljon megérteni.

Egy hiteles spirituális mester mondhatja azt adott tanítványainak "hogy csak az én utam a jó, a többi mester útja hamis", mert tudja hogy a tanítványok mindig keresgélnek, és azt nézik hátha máshol könnyebben, gyorsabban érnének el eredményt, a mester azonban tudja hogy ennek a konkrét tanítványnak az ő iskolája az igazi.

Ezért hogy ne menjen tovább, értelmetlenül folyamatosan keresgélni, -végül semmi eredményt elérve- tiltja a többit.

Amikor a tanítvány elér már egy szintet a gyakorlásában, megérti ezt, és rájön, hogy a mestere nagyon is tiszteli és elismeri a többi hiteles szellemi út mesterét, azonban akkor az ő érdekében

ezt kellett mondania -hogy a többi iskola hamis- mert a tanítvány számára ekkor ez volt az igazság.

De ezt nem szabad beleírni egy könyvbe, és általánosan alkalmazni!

2021. febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!