Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia hol írja hogy házassá...

A Biblia hol írja hogy házasságon kívül bűn a szex?

Figyelt kérdés
És a házasságot hogy definiálja?
2021. febr. 28. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Közvetlen ott ahol a nem bele magyarázható meleg ellenesség van.
2021. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 DeMoR ***** válasza:
2021. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 DeMoR ***** válasza:
2021. febr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

(Héberek 13:3, 4) . . .. 4 A házasság legyen mindenki szemében tiszteletre méltó, és a házasélet beszennyezetlen, mert Isten meg fogja ítélni azokat, akik szexuális erkölcstelenséget követnek el vagy házasságtörők.


HÁZASSÁG

Egy férfi és egy nő férjként és feleségként való életközössége az Isten által lefektetett irányadó mérték szerint. A házasság teremti meg a családi egységet, a családi kört. Alapvetően az volt a házasság célja, hogy általa szaporodjanak az emberi család tagjai, még több emberi teremtmény szülessen, elrendelte, hogy a házasság szolgáljon megfelelő elrendezésül az emberi faj szaporodására


Természetesen, ez nem azt jelenti, hogy nemi életet, csak a gyermeknemzéskor lehet élni.

(1Korintusz 7:3–5) 3 A férj adja meg a feleségének, ami megilleti őt, és a feleség is a férjének. 4 A feleségnek nincs hatalma a saját teste fölött, hanem a férjének van, és a férjnek sincs hatalma a saját teste fölött, hanem a feleségének van. 5 Ne fosszátok meg a másikat attól, ami megilleti, csak ha közösen úgy döntötök, hogy egy ideig így tesztek, hogy időt szentelhessetek az imának. Aztán újra legyetek együtt, hogy Sátán ne kísértsen benneteket folyton az önfegyelmetek hiánya miatt.

2021. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

a hazassagtorest es a prostituciot iteli el

de az okori zsidoknal nem eltek a hazassag elott nemi eletet, mert fiatalon hazasodtak es nem volt fogamzasgatlas, tehat csak igy tudtak biztositani, hogy a gyermekek hazassagban (stabil kapcsolatban szulessenek)

igy konkretan arra a mai problemara, hogy egy par mar az egyuttjaras soran szexualis eletet el, nem ter ki

2021. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4. Ahogy leírtad a héber 13:3, 4 ben ez nem tiltja, ez azt mondja hogy ne csald meg a párodat kvázi, én ezt házasság nélkül barátnőnél is tartom.


5. Na igen kapcsolatban szex, de ha már itt tartanak remélhetőleg megismerték egymást valamennyire és nem vadidegennel csinálják, hanem olyannal akit szeretnek nem?

2021. febr. 28. 21:22
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

6

Gyengébbek kedvéért:(Máté 5:32)mindaz, aki elválik a feleségétől, hacsak nem szexuális erkölcstelenség miatt, házasságtörésnek teszi ki őt,

aki olyan asszonyt vesz el, akitől elváltak, házasságtörést követ el.

Sajnos a Biblia idézetből sokan figyelmen kívül hagyják a következő szavakat: "a házasélet beszennyezetlen,"

Ha valaki "házaséletet él" beszennyezetlenül kell elkezdenie a házaséletet. Na már most, ha valaki már a házasság előtt házas életet élt, más szóval nemi kapcsolatot létesített valakivel, és utána elválnak, akkor már egy másik kapcsolatban, nem tisztán indul a házasságba.


Vegyük már észre az összefüggést a két idézet között.

Aki nemi életet él, házasságban él, nem válhat el, csak hűtlenség esetén.

Csak a vétlen fél lesz szabad az újra házasodásra. A hűtlen fél aki nemi kapcsolatot él mással, az házasságtörésnek teszi ki azt a személyt, akvel lefekszik.

Ugyan is a hűtlen félnek nem megengedett az újra házasodás. Ez a büntetése, és nem a megkövezés a keresztény törvények alapján.

De ha megteszi még is, akkor azt a személyt házasságtörésnek teszi ki.

Bűnrészes abban, hogy támogatja a hűtlen felet.


Ezért van az, hogy a nemi élet, csak házasoknak megengedett, és nem lehet elválni, ha már megtörtént azzal az ürüggyel, hogy nem vált be az ágyba. Krisztus magasabb szintre emelte ezt a kérdést.

Ekkor már egyik fél sem tud tisztán indulni a házaséletbe, a következő alkalommal. És ez folytatódhatna a végtelenségig.

A vége pedig az, hogy Isten szentnek mondott házassági intézményéből fertőt csináltak. Már nem tiszta, nem szent a házasság.

2021. febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem eddig 2 kapcsolatom volt életemben de kvázi ok nélkül lett vége, hiába kérdeztem miért, bár mint kiderült az egyik nagyon esélyes hogy másért, pedig az elsőt már el is jegyeztem mikor lelépett, pedig támogattam mindenben, de akkor az nem bűn hogy a másik fél kilép az életemből ezek szerint. Én nem is értem miért kell belemenni úgy bárkinek egy kapcsolatba hogy egyszer "véget vet ha megunja", elvileg ha szeret nemértem hogy fér bele ez, még ha vertem volna vagy ilyenek azt mondom oké, igaz egyszer ismerkedtem valakivel, bár ott szex nem történt de kiderült hogy kapcsolatban van csak megromlott, így én ott azt mondtam, hogy maradjon vele, persze a nők tudnak szövevényesen beszélni, de végül vele maradt.
2021. febr. 28. 22:53
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Látod, ha törvényesen Isten szerint élnél, akkor olyan kapcsolatot keresnél, ahol a másik félnek is fontos az Isten által felállított erkölcs, mert számára is tiszta, és szent az. Ha szereti Istent, és téged, akkor nem tette volna meg. De Istent sem szereti, akkor Téged miért is?

Mind a ketten paráznaságban voltatok, és ha házasságnak neveznénk, akkor a lány hűtlen lett, vagy is házasságot tört. Te vagy a vétlen fél, ezért, ha a paráznaságban élést házasságnak neveznénk, akkor TE szabad vagy az újra házasodásra, Ő viszont nem, mert nem a hűtlenségedért hagyott el.


Aki az első két parancsolatot betartja, és szívügye az, annak nem okoz okot, vagy problémát, hogy törvényes kereteken belül éljen házasságban, tisztán kezdje azt. A szeretet soha nem vall kudarcot. Ha még is, akkor ott nincs, vagy nem is volt soha valódi szeretet sem Isten, sem a felebarát, vagy a házastárs iránt.

2021. febr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én még a 8. fő bűnt is figyelembe veszem ami elvileg a hazugság volt.
2021. febr. 28. 23:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!