Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel volt elfoglalva az Úr?

Mivel volt elfoglalva az Úr?

Figyelt kérdés

Ne támadjatok le, ha rosszul emlékszem, de a Bibliában az van írva, hogy Isten túl elfoglalt volt ahhoz, hogy maga jöjjön a földre, ezért a fiát küldte, hogy "elintézze a dolgokat". Mivel lehetett elfoglalva?

Kíváncsi vagyok, és nem szeretnék megsérteni senkit a kérdésemmel.



2021. márc. 1. 17:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Melyik Bibliában? Átírták?
2021. márc. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Ilyet tudtommal nem ír a Biblia.
2021. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul emlékszem. Hittanon mintha így tanultam volna.
2021. márc. 1. 18:34
 4/21 anonim ***** válasza:
37%
Ha jártál hittanra, akkor tudod, hogy Isten, az Atya, a FIÚ és a Szentlélek egy személyben. Tehát az, hogy Isten, ember képében a földre szállt, valamelyest Isten személyes megnyilatkozása. Jézusra nem prófétaként tekint a katolikus hit. Ő nem egy közvetítő volt, hanem egy jelképe annak, hogy Isten a bűneinkért saját fiát, is odaadná.
2021. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Református hittanra jártam, lehet, hogy másképpen tanultuk. Régen volt, nem emlékszem.
2021. márc. 1. 20:39
 6/21 A kérdező kommentje:
És biztos vagyok benne, hogy a Szentháromságot nem minden protestáns vallás fogadja el úgy, ahogy a katolikusok.
2021. márc. 1. 20:41
 7/21 A kérdező kommentje:
Valószínűleg rosszul fogalmaztam meg az utolsó válaszomat. De végülis mindegy, mivel már választ kaptam a kérdésemre. Köszönöm az első kettőnek!
2021. márc. 1. 20:44
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

A 4-es katolikus elég furcsán értelmezi.


"egy jelképe annak, hogy Isten a bűneinkért saját fiát, is odaadná."


Helyesen: nem jelkép, és nem feltételes mód, hanem múlt idő: Isten a Fiát odaadta a keresztre a bűneinkért.

2021. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van, a Szentháromságot nem minden protestáns vallás fogadja el, hiszen az antitrinitáriusok, a mormonok, jehova tanúi stb stb. elutasítják, de a két nagy protestáns irányzat, a kálvinista és az evangélikus egyaránt elfogadják, sőt a katolikusokkal közösen üldözték a Szentháromság tagadókat.

Volt szerencsém megismerkedni a római és görög katolikus tanok alapjaival, de pár évig református hittanra is jártam. A kérdésed alapvetően elérte a célját, hiszen egyértelműen provokatív szándékkal tetted fel, de sajnos nettó butaság amit kérdeztél. (mellesleg a második és harmadik választ is én írtam...)

2021. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#8-as, igen, a feltételes mód rögtön feltűnt, ahogy elküldtem, sajnos utólag nem lehet szerkeszteni. A jelképben nem értünk egyet. Hangsúlyozom, én nem a katolikus tanításokat akarom hangoztatni, a saját meglátásomat írtam le. Szerintem nagyon sokszor hiba a Bibliát szó szerint értelmezni.

Azért tekintek egyébként rá jelképként, ha érdekel, mert a Szentháromság "koncepciójára" az őskereszténységben több verzió is volt. És a végül elfogadottra az akkori Római császár bólintott rá, úgy, hogy ő még keresztény sem volt. Na már most, nem akarom tagadni a Szentháromság létét, de csak szimbólumként tudok rá tekinteni :/

2021. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!