Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom, hogy szembe...

Honnan tudhatom, hogy szembe mentem-e Isten akaratával?

Figyelt kérdés

Kérlek, hívők válaszoljanak.

25/N vagyok. Nem vagyok vallásos, de hívő vagyok. Nem járok templomba, nem elsőáldoztam, stb., de olvasom a Bibliát és hiszek Istenben.

A lényeg, hogy nagyon nehéz gyerekkorom volt, nagyon komoly szorongásos betegség, féltem kimenni az utcára, stb.

Minden nap imádkoztam, nekem a hit hatalmas erőt adott, és úgy látszott, kijövök az egészből. Sokszor vannak megérzéseim, döntést, bármit illetően, és ha hallgatok rájuk, többnyire jól sülnek el a dolgok.


A lényeg, hogy amióta beütött a Covid, egyre jobban pánikbeteg lettem ismét. Fogytam 8 kilót, többször hányok, nem tudok aludni. Ezt tetőzte, hogy egy hatalmas döntés meghozatala jött számomra. Volt egy megérzésem a döntéssel kapcsolatban, viszont én nem hallgattam a megérzésemre, és azóta folyton "balszerencse" ér. Ez egy olyan döntés, amit a Covid nagyban befolyásol, mármint, hogy most zárva van minden. (A konkrét dolog, hogy otthagyjam-e az egyetemet, vagy sem).

Most nem akarok senkit ezzel untatni, a lényeg, hogy belül úgy éreztem, hagyjam ott, viszont én mégis folytattam. Azóta folyton hányok, fogyok, nem alszom megint. A legjobb barátnőmet, barátaimat elvesztettem. Sokszor úgy érzem, hogy a környezetem/testem így jelez, hogy nem hallgattam a megérzéseimre, ugyanakkor most a Covid miatt nem is tudnék mit csinálni.

konkrétan minden nap örlődöm ezen, mert valahol úgy érzem, hogy Isten akarata ellen cselekedtem. Most ez így fura leírva, nem is tudom nektek nagyon elmagyarázni.

Februárig kellett volna döntenem, mostmár ha ott hagyom, akkor vissza kell fizetnem pénzt. Viszont hiába kötelezem el magam a döntés mellett, valahogy rosszul érzem magamat.


A kérdésem röviden:

létezik, hogy ez azért van, mert Isten akarata ellen mentem, vagy inkább most a Covid okozza ezt a szorongást, és ha vége ennek akkor elmúlik? Igazából rengetegszer imádkoztam Istenhez, hogy adjon jelet.


Mindenkinek köszönöm, aki kifejti a véleményét.


2021. márc. 1. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Most ez így fura leírva, nem is tudom nektek nagyon elmagyarázni." Nem fura. Átjött az attitűd és a tartalom szintúgy.


Valószínűbb, hogy a pandémia miatt van szorongásod, nem az Úr akaratának -vélt vagy valós- megsértése miatt. Ezt hívőként arra alapozom, hogy az Úr mindig küldi valami jelét annak, ha valamit nem kell folytatnod. Általában a jel az, hogy küld egy jobb lehetőséget -neked küldött ilyet?

2021. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem vagyok hivo, de ha isten kuldte a hited szerint a csapast, akkor imadkozz hozza hogy visszakerulj a jo utra
2021. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy kicsit babonás vagy. Isten nem egy tehetetlen tuskó, hogy ha nem hallgatsz rá, akkor nem tud mit tenni, nem is tudom hogy hihetsz ilyet.
2021. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon rendesek vagytok, hogy ilyen gyorsan reagáltatok.

Nos, jobbat nem, csak mást. Azok bizonytalanok lettek volna, ha merész vagyok, akkor új dolgokat próbálhattam volna ki, de én maradtam a komfortzónámban. Ezek a dolgok(munka, másik egyetem, stb.) bizonytalanok lettek volna.

A volt legjobb barátnőm otthagyta az egészet, fogta magát, és tervek nélkül otthagyta. Én ezt nem tudtam meglépni, pedig valahol ezt akartam én is.

A pandémia nagyon rájátszik erre, mert mindkét szülőm veszélyeztetett, és ezért korlátozottak a lehetőségeim.


Őszintén minden nap imádkozom, hogy történjen velem valami, régen mindig jött valami mentőöv, amikor már nagyon nem bírtam tovább, most viszont, mióta ez a helyzet van, valamiért nem jön. Csak egyre rosszabb.

2021. márc. 1. 19:46
 5/9 uyscuti ***** válasza:

Szia,

Ha már nem tudsz vagy nem volna ésszerű változtatni a döntéseden-még ha utólag tévesnek is gondolod-,talán az lenne a legjobb , ha megpróbálnád a legtöbbet kihozni belőle.

Ha gyötrődsz azon , amin nem tudsz változtatni , az olyan , mintha szobabicikliznél. Kifárasztod magad , de nem jutsz előrébb egy centit sem.

Egyébként a János első levelében van egy olyan rész (3:19,20), ami sok elcsüggedt kereszténynek segített már. Isten nagyobb a szívünknél és mindent tud. Lehet , hogy Te leírod magad , de Isten - aki a ,,hajszálaidat is számon tartja"- más mércével mér.

2021. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A magam tapasztalatait tudom megosztani.

Jó magam nem vagyok vallásos, mert azok mérgezőek, én a Krisztust követem És a követés alatt, megtanította az Isten nekem, hogy ha az Ő szól hozzám, hogy tegyem ezt vagy azt és ha én azt nem teszem meg, akkor súlyos lelkiismeret furdalás jön rám, amiért nem engedelmeskedtem Istennek, független attól, hogy értettem e amikor szólt vagy sem. De van még más ami az Isten akaratához tartozik, ezeket A Krisztus tanítja személyesen, ezek megtagadása nem jár olyan lelkiismeret furdalással, ezek a bűnök( persze még mivel javarészt érzéketlen a lelkiismeretem így csak módjával van a lelkiismeret furdalás).



Ha kitartóan keresed az Istent imában és fohászkodsz hozzá és vágysz Rá, hogy Őt megismerd és vele legyél, akkor minden bizonnyal kijelenti magát neked és onnantól nem kell ilyeneken gondolkodnod majd, hogy van e mentő öv mert lesz.


Ján 14:21 Aki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; aki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.

Ján 14:22 Monda neki Júdás (nem az iskariótes): Uram, mi dolog, hogy nekünk jelented ki magadat, és nem a világnak?

Ján 14:23 Felele Jézus és monda neki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Ján 14:24 Aki nem szeret engem, nem tartja meg az én beszédeimet: és az a beszéd, amelyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, aki küldött engem.

Ján 14:25 Ezeket beszéltem nektek, amíg veletek valék.

2021. márc. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ertem, amit mondasz.


Legjobb lenne a Covid-ot, Isten akaratanak kifurkeszeset es a szorongasos problemat mas szempontbol megkozeliteni.


1. Isten akaratat nem csak ugy tudjuk meg, hogy mit mond a megerzesunk. A megerzesre hallgatni sokszor lenyeges, pl. tetszik-e egy fiu vagy nem. De abban a dontesben, hogy otthagyd-e a egyetemet, a racionalis szempontokat is at kell gondolni. Isten azert adott nekunk eszet, hogy hasznaljuk. Mi az oka, hogy ezt szeretned? Milyen elonyei, hatranyai vannak, ha eljossz, ha maradsz? Milyen lehetosegeid vannak, ha igy vagy igy dontesz? Igazad van, hogy nem csinaltad azt, amit a baratnod, hogy fogtad magad es a semmire otthagytad. Nem tudhatjuk, lehet, hogy pont azt akadalyozta meg Isten, hogy ezt megtedd, mert a te szemelyiseged esetleg nem olyan, hogy ezzel megbirkozz.


2. Isten akarata nem ugy mukodik, hogy o akar valamit, es ha nem azt csinalod, akkor szenvedes var rad buntetesbol. Igazabol semmi nem tortenik, ami nem az o akarata, az sem, hogy szembemesz azzal, amit o akarna. A 3-nak igaza van: ha mellé is lepsz valaminek, akkor is tovabb vezet Isten teged es "korrigalja". Ahogy mas is idezte, az o igerete az, hogy egy hajszalad sem esik le a fejedrol anelkul, hogy o nem akarna. Ezt szeretnem nagyon a lelkedre kotni - Isten nem hagy el teged, nem hagyott el teged, es nem buntet teged a szorongassal semmiert. Nem tudhatod biztosra, hogy Isten azt akarta, most menj el az egyetemrol, az ilyesmi sokszor csak sokkal kesobb derul ki.


3. A szorongasos tuneteket erositheti a jarvany: egyreszt felted a szuleidet, masreszt teljesen a feje tetejere allt a vilag. Olyan kiszamithatatlan lett minden, amivel meg az idosebb felnottek is nehezen birkoznak meg. Pont a hozzad hasonlo fiatal felnottek kuzdenek nagyon, akiknek az elete most alakulna, es jarvany nelkul is nehez eveket elnek at, hat meg igy.

Ennek ellenere ezt a szorongast en megbeszelnem szakemberrel, ha van ra lehetoseged. Ahogy leirod ("folyton hányok, fogyok, nem alszom megint"), nagyon rossz lehet neked, ne varj arra, hogy majd elmulik, ha veget er a pandemia. Pszichologus sokat segithet (lehet, hogy csak telefonon, nem tudom). Ha eredetileg az ima segitett a szorongas lekuzdeseben, akkor imadkozz most is nyugodt lelekkel. De altalaban ugy tapasztalom, hogy psziches problemak legyozeseben csak az istenhit nem mindig segit. Ahogy az eltort labunk felett sem csak imadkozunk, hanem begipszeltetjuk, egy szinten tul a szorongas is lehet, hogy szakembert igenyel.


4. Ami az egyetemet illeti. Igy, hogy semmit nem tudunk a reszletekrol, azt mondanam, hogy pont a pandemia miatt a legjobb, ha momentan mindenki marad, ahol van - ha csak nem elviselhetetlen a helyzeted az egyetemen valami miatt, jobban jarsz, ha ezt az evet befejezed. Azert mondom ezt, mert minden alternativa, amit biztosra vehetsz "bekeidoben", most 1 nap alatt megszunhet.


Hogy konkretan a cimbeli kerdesedre valaszoljak ("Honnan tudhatom, hogy szembe mentem Isten akarataval?"): nem mindig tudjuk, sot. De ha szembe is mentel, akkor sincs semmi baj, o mar regen tulvan rajta (sot igerete szerint mar el is felejtette). A szeretete es a hatalma is vegtelen, ne gyotord magad ezen.

Sokszor ugy van, hogy mikor az ember nagyon erosen konyorog, hogy tortenjen valami es adjon jelet Isten, akkor nem kap valaszt. Minel jobban akarja, annal rosszabbul erzi magat. Ilyenkor talan az segit, ha kilepsz a problemabol, hatralepsz, kicsit hagyod a temat es masra is figyelsz. Egy ido utan meglatod, hogy a problema magatol megoldodik, vagy tortenik valami, amikor mar nem is varod. Es valami olyan dolog esik az oledbe, amire nem is gondoltal. Abban viszont biztos lehetsz, hogy megoldodik. Ha Isten nem akar jelet adni, akkor nem fog - kerj erot tole, es bizd ra az egesz megoldasat.

2021. márc. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7+

Meg annyit, hogy az 5-os irta azt az iget, hogy meg ha a szivunk elitel minket, Isten megis nagyobb a szivunknel es mindent tud.


A 91. zsoltarbol is sokan meritenek erot ilyen helyzetben. Nem erhet baj teged es nem kell felned. Ha Istenhez kialtasz, meghallgat, veled lesz a nyomorusagban es kiragad belole. A tollaival betakar teged, szarnyai alatt oltalmat talalsz.

Nyugodt szivvel bizd a kezere a lelkedet es az eletedet!

2021. márc. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező! A problémád pszichés probléma. Annak alapjai:

1. túl sokat foglalkozol magaddal

2. a világ eseményeit tévesen dolgozod fel, magadra nézve fenyegetőre konvertálod

Te esetedben is a probléma az egoizmus. Ne foglalkozz magaddal, hanem a Biblia ígéreteivel. Pál apostol világosan leírja, hogy Isten nem tekinti bűnösnek a Krisztusban újjászületett embert. Most ne kezd azon kattogni, h újjászülettél-e! Ha hiszed, h Jézus az Isten fia, Jézus az Isten testben, ha hiszed, hogy a bűneidért halt meg és a megigazulásodért támadt fel, akkor újjászülettél, üdvösséged van. Nem te munkáltad ezt ki, hanem Jézus. Ehhez te nem tetetsz semmit hozzá.

Isten nem büntet, nem hoz rosszat a hívőre. A saját rossz kívánságaink szülnek nekünk rosszat, de ebbe se ragadj bele. Csak pozitívumokat erősítsd magadban, Isten áldásait. Újszövetség van!

Muszáj, h beszélj egy szakemberrel, lehetőleg keresztény pszichológussal. A pánikbetegséged egy kiépített reflex, amit fokozatosan le kell építeni, de egyedül nem biztos, h menni fog.

2021. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!