Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell feltámadnia a...

Miért kell feltámadnia a hallotaknak az Ítélet Napján, hogy Isten ítélkezzen felettük, ha már vagy a mennyben vagy a pokolban vannak?

Figyelt kérdés
Tehát van mennyország és pokol, és elvileg halálunk után valamelyikbe kerülünk. Miért szükséges akkor az utolsó napon történő ítélet?

2021. márc. 4. 15:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
17%

Nem fognak feltámadni, hogy utána újra meghaljanak. Ez nem csak emberileg észszerűtlenség. Sajnos ezeket szó szerint értelmezik, és ez könyörületlenségre vall. Az ítélet, a büntetés, a halál. akit azon a napon úgy találnak, hogy méltatlan az életre, az a halálban marad, vagy is nem fog soha élni, még egy pillanatra sem.

Két féle halál van, az egyikből van lehetőség az újra élésre, a másikból nincs.


Egyébként továbbra sem értem, hogy akik a mennyországba készülnek, miért veszik semmibe Isten eredeti szándékát.

Az emberi életet a Földre kívánta létrehozni, hogy legyen fizikai életforma is. A halál sem volt terve, csak büntetésként nevezte meg, tehát az ember ha vétkezik meghal, még pedig a rendeltetése alapján.

Az ember nem égi, hanem Földi.

Ugyanakkor Jézus azért született meg emberként, hogy az emberi élet lehetőségét váltsa meg. S mivel az ember nem égi, ezért Jézus nem az égi életre váltotta meg, hanem a Földi életre.

Ebben az állapotban vétkezett az ember.


Azok akik a menyországban készülnek, azok figyelmen kívül hagyják Jézus szavait, és az írásokat. Istennek továbbra is azt a szándékát fogja megvalósítani, hogy emberek lakják a Földet, békében örökké.

2021. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
18%

Utóbbi a jehovisták kevés jó tanításai közül való.

A Biblia valóban erről szól, és az Éden is a Földön volt. Ádámék anyagból készült élőlények voltak, nem szellemek.

2021. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

"elvileg halálunk után valamelyikbe kerülünk"

Nem, az a végítéletkor történik meg.

[link]

2021. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
45%

"Miért kell feltámadnia a hallotaknak az Ítélet Napján, hogy Isten ítélkezzen felettük, ha már vagy a mennyben vagy a pokolban vannak?"


Mert Krisztus feltámadása miatt mindenki részesül testi feltámadásban. Utána a szándékos stupidok mennek a lecsóba


"A Biblia valóban erről szól, és az Éden is a Földön volt. Ádámék anyagból készült élőlények voltak, nem szellemek."

Az ember szellem, és kapott egy biomechanikus testet, amivel a téridőben tud tevékenykedni. A szellem az első, az a felsőbbrendű, nem a test. Isten szellem.

Tehát Ádámék is szellemi élőlények voltak, testben. A tested nem te vagy, a tested az a te tested, de nem az vagy. A kezedre sem azt mondod, hogy az én vagyok, hanem csak a kezem.

Ezért tudunk új testet kapni a személyiségünk megváltozása nélkül. Ha csak test lennénk, akkor az új test új embert jelentene, de mi ugyanazok a régi emberek vagyunk. Hogy lehet ez? Úgy, hogy az identitásunk szellemi.

2021. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

"testben"

DE ez a test a Földön volt!

Ezt valahogy nem fogják a keresztények... pedig érthető.


"Utána a szándékos stupidok mennek a lecsóba"

Sok értelme nincs valakit csak azért életre kelteni, hogy egy óriási tolongás és izgulás után egyszer csak ismét elenyésszen...

2021. márc. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
37%

Nem igaz kedves 4-es válaszoló.

Isten a Földi testet keltette életre, és nem tett bele másik életformát.

Ezt csak Jézus mondhatja el, hogy szellemileg is létezett az előtt.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

2021. márc. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
31%

4

Isten soha nem hozott olyan rendelkezést, hogy szellemi élőlények fizikai testben létezzenek. ez abból is látszik, hogy Isten halálra ítélte azokat, akik elhagyták a rendeltetési helyüket, és emberi testet öltöttek. Az utódaik ezért sem lettek olyan emberek, amilyenek két ember kapcsolatából származik.

Isten tudja, emlékszik, mindenkire, kinek milyen volt a haja, szeme színe gondolkodása, és ezt visszatudja adni.

Akkor Jézusnak is emlékeznie kellett volna egyből a származására, de ezt csak a keresztelkedése után kapta meg, hogy tudja, mit tanult az Atyjától.

2021. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 munyamunya ***** válasza:

Lehet az Írásokkal ellenkezni, csak nem érdemes:

"Az első ember földből való, földi; a második ember, az Úr, mennyből való. A milyen ama földi, olyanok a földiek is; és a milyen ama mennyei, olyanok a mennyeiek is. És a miképen hordtuk a földinek ábrázatját, hordani fogjuk a mennyeinek ábrázatját is."


"Mert tudjuk, hogy ha e mi földi sátorházunk elbomol, épületünk van Istentől, nem kézzel csinált, örökké való házunk a mennyben. Azért is sóhajtozunk ebben, óhajtván felöltözni erre a mi mennyei hajlékunkat;"


"Hitben haltak meg mindezek, nem nyerve meg az ígéreteket, hanem csak távolról látva és üdvözölve azokat, és vallást tevén arról, hogy idegenek és vándorok a földön. Mert a kik így szólnak, nyilván jelentik, hogy hazát keresnek. És hogyha eszökbe jutott volna az, a melyből kijöttek, volt volna idejök a visszatérésre. Így azonban jobb után vágyódnak, tudniillik mennyei után; azért nem szégyenli őket az Isten, hogy Istenöknek neveztessék, mert készített nékik várost."

2021. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
59%
Szánalmas, ahogy emberek mondják Isten szavára, hogy az nem logikus és kitalálnak valami mást. A Biblia azt írja, hogy a menny és pokol nem a tartós, végső állapot. Hogy miért lesz minden test feltámasztva, ki romolhatatlan, megdicsőült testbe, más pedig az örök sötétségbe, azt én nem tudom, de meg fogjuk tudni. Nem hiszem, hogy meg kéne kérdőjelezni Isten szavát, már ha hiszel benne.
2021. márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
A test feltámadása azért várt eseménye az igazaknak mert a mostani testünk "lelki" test amely a bűn miatt "gyalázatos /megalázott", "romlandó / erőtlen" állapotban van a Biblia szerint, de olyan szellemi testben támadunk fel amely romolhatatlan, dicsőséges test lesz. "elvettetik lelki test, feltámasztatik szellemi test". Sok helyen megkülönbözteti a Biblia a lelket a szellemtől. A feltámadott testet közvetlenül a szellem fogja irányitani, nem lesz benne vér. Az ember személyisége igy teljes: szellem - lélek - test. Ebben a formációban fog az örök itéletben részesülni.
2021. márc. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!