Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten hogy döntött...

Szerintetek Isten hogy döntött Lisa Montgomery felől?

Figyelt kérdés

Csak elméletben kérdezem, kíváncsi vagyok, hogy ki hogy látja. Veszekedést nem szeretnék a kérdés alatt.

Azt tudjuk, hogy mit tett, de hogy milyen volt a gyerekkora, azt így írja le egy cikk:

Montgomery már óvodás korában elszenvedte élete egyik legnagyobb traumáját: féltestvérét, Diane-t nyolcéves korában megerőszakolta a család bébiszittere, az egészet az akkor hároméves Montgomerynek végig kellett néznie. Tizenegy éves korában ő is megtapasztalta azt, amit testvére már átélt: részeges mostohaapja verte a családot, hetente többször pedig megerőszakolta őket. Lisának kislányként leragasztották a száját, hogy még csak megszólalni se tudjon otthon, és arra is kényszerítették, hogy deszkákkal püfölje a testvérét, amíg az eszméletét nem veszti. Miután egy lakókocsiban laktak, mostohaapja épített egy külön helyiséget a tréler oldalára, ahová betuszkolta nevelt lányát, hogy akkor fajtalankodhasson vele, amikor csak akar – ismertette a tényeket korábban a Huffington Post.


Mindez egy oklahomai erdő mélyén történt, ahol a sikolyokat senki nem hallhatta. Montgomery ugyan többször próbált ellenállni, de mivel mostohaapja sokkal erősebb volt nála, nem volt esélye az önvédelemre. Egy alkalommal a férfi úgy beleverte a lány fejét a padlóba, hogy


agyi sérülést szenvedett, mint azt egy MRI-vizsgálat később kimutatta.


Bizonyára, anyja, Judy Shaughnessy is sérült volt mentálisan, ugyanis nem hogy nem védte meg a lányát, de még féltékeny is lett rá, amiért a férje többször is közösült vele. Egyszer miközben a mostohaapja erőszakoskodott Lisával, az anyja rájuk nyitott, fegyvert szegezett a gyerek homlokához, majd azt kérdezte tőle:


Hogy merészelted ezt tenni velem?!


Árulni kezdte a lányát, akár egy prostituáltat, és az is előfordult, hogy a mostohaapja több férfivel együtt fajtalankodott a gyerekkel.


2021. márc. 5. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A pokolba jutott, ahogy a pokolfajzat sanyargatói is.
2021. márc. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted lényegtelen az, hogy miért vált azzá, aki? Nem vagyok pszichiáter, nem tudom, hogy a döntésekben mennyire játszik szerepet az átélt trauma, de biztos, hogy nem ez lett volna, ha egy rendes, szerető családban nő fel.
2021. márc. 6. 06:40
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Isten valóban mindig megbocsátó és irgalmas. A mostohaapja és az anyja a poklot érdemelték ha nem bánták meg amit tettek. Ami Lisát illeti, Isten tudja mi járt a fejében, mi volt a szívében amikor mindezen keresztül ment, és az alapján döntött amit ott látott, amit mi halandók nem láthatunk. Aligha jutott el Lisához az Evangélium üzenete, ha mindazon tragédiák ellenére belül erkölcsös maradt az Úr magához vette/veszi őt ebben biztos vagyok.
2021. márc. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Annyira sajnálom ezt a nőt. :(

Tudom mit tett és abszolút elítélem, mert borzalmas bűncselekményt követett el. De mégis, mikor elolvastam a gyerekkorát, akkor összeszorult a szívem. :(

2021. márc. 6. 08:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csak azt sajnálom, hogy nem kínozták meg a kivégzése előtt.
2022. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!