Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia valóban azt tanítja,...

A Biblia valóban azt tanítja, hogy csak a testvérnek kell segíteni, felebarátnak nem?

Figyelt kérdés
Van erre ige?
2021. márc. 7. 09:36
1 2 3
 1/21 Mansour ***** válasza:
Mit értesz testvér és mit felebarát alatt?
2021. márc. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Jézus azt tanítja, hogy minden embernek kell segítened.
2021. márc. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

2# Szerintem is, ezért csodálkozom ezen a tanításon.


1# A Biblia azt írja, hogy a testvér az, aki hitben testvér, felebarát pedig a többi ember, akiknek nincs Istenbe vetett hite.

2021. márc. 7. 12:05
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Dehogy! Mindenkinek segíteni kell!

“Nektek pedig, akik hallgattok engem, ezt mondom: szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót azokkal, akik gyűlölnek titeket; áldjátok azokat, akik átkoznak, és imádkozzatok azokért, akik bántalmaznak titeket! Aki arcul üt téged, tartsd oda annak arcod másik felét is, és aki elveszi felsőruhádat, attól alsóruhádat se tagadd meg! Adj mindenkinek, aki kér tőled, és aki elveszi a tiedet, attól ne követeld vissza! És amint szeretnétek, hogy az emberek veletek bánjanak, ti is úgy bánjatok velük!” (Lukács ev. 6:27-31)


Üdv. Péter

2021. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

#3

Miért csodálkozol ezen a tanításon? Pont ez volt benne az újszerű akkor, s talán még ma is. A zsidók nem segítettek, sőt tiltották a segítséget másokon, lásd a szamaritánus asszony esetét. Jézus ezzel szemben azt tanította, hogy minden ember számít, mindenkinek segíteni kell, még ellenségeinkért is imádkozni kell.

2021. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Mansour ***** válasza:

"felebarát pedig a többi ember, akiknek nincs Istenbe vetett hite"

Nem, a felebarát nem ezt jelenti, hanem azt, hogy hozzád közeli, a környezetedben élő embertárs. Az angolban "neighbor"-nek fordítják, ami konkrétan szomszédot jelent.

2021. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm Péter!


5# Azért csodálkozom rajta, mert számomra is az jött le a Bibliából, hogy akit elénk hoz Isten, legyen az testvér vagy felebarát, annak segíteni kell.

Ezzel szemben pedig olvastam itt olyat, hogy megmagyarázta egy tanú, hogy miért is nem kell segíteni a testvéren kívül máson.

2021. márc. 7. 12:42
 8/21 A kérdező kommentje:
Jehova tanúi miért mindig privát írnak?
2021. márc. 7. 14:08
 9/21 anonim ***** válasza:

Ezt egy Tanú írta? Ez nagyon fura. Tudomásom szerint, ezt még ők sem így tanítják. Olvastam több kiadványukat is. Szerintem azokban sem ez volt, nekem nem rémlik, lehet az illető félreértett valamit.


Egyébként megnyugodhatsz. Ez a csak a testvéreknek kell segíteni dolog, nem is tudom, honnan jött. Elnézést amiért nincs kedvem idézni, de vegyük pl. az irgalmas szamaritánus példázatát vagy, amit Péter idézett, hogy még az ellenséget is szeretni kell. A levelekben is le van írva. Ez teljesen ellentmond az Újszövetségnek.

2021. márc. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Mégis csak idézek. Talán a legjellemzőbbet:

"Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben? Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez az első és nagy parancsolat. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat." Máté 22:36-39

Itt Jézus, az Ószövetségből idézve válaszolja meg a kérdést.

2021. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!