Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ortodox templomba bárki bemehet?

Ortodox templomba bárki bemehet?

Figyelt kérdés
Nem küldenek ki?

2021. márc. 10. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Szerinted hivatalos papírt kérnek a bejáratnál, hogy ortodox-e vagy és ha nincs papírod róla ki küldenek? :D

Nem küldenek ki, mért tennék? Isten háza mindeki előtt nyitva áll, ha nem áll nyitva mindeki előtt akkor az nem egy templom.

2021. márc. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Blackice75 ***** válasza:
28%

Isten házai igen, nyitva állnak mindenki előtt, a világ összes vallásában és egyházában, és hitrendszerében, mert mind Sátánhoz tartóznak , ő támasztotta mindeniket, hogy szembe menjen a Megváltó akaratával Aki eltörölte a fizikális egyházat és a papságot!!!

A Teremtő és a Megváltó nevét kitakarta az Írásokból az ő neveivel és címeivel!!!

Jelenleg a Megváltó újbóli eljöveteléig evilág istene és Úr-a az maga a Baál vagyis Sátán!!!

A Baál szó szerint azt jelenti hogy Úr, es mivel Sátánt a saját igazi nevén senki nem.szeretné imádni ezért azt a cselt vetette be , hogy támasztott egyházakat , ezen belül meg kereszténységet is, hithű keresztény bibliafordìtókat inspirálva a maga javára , a Teremtő neve helyett minden fordításba az Úr(Baál) került bele mind az 5574-szer, a Megváltó nevét is kitakarta a Jézus Krisztussal es elébigyesztette szintén az ő nevére hivatkozó titulust az Úr-at igy lesz az a Megváltóból is Úr(Baál) Jézus Krisztus és ennek a hamis névnek a hatása alatt eltörölte aTeremtő Toráját, vagyis a parancsolatokat rendeleteket, instrukciókat) es az Ábrahámmal kötött ÖRÖK SZÖVETSÉGET is semmisnek nyilvánította, azt hírdeti bármit lehet cselekedni csak hinni kell mert jezus meghalt a bűneidért és megfizette azok árát, igy már mindenki meg van váltva üdvössége van , kegyelem alatt van és milliárdszámra rohanunk majd be a kapun majd a városba az örök életbe!!!!

Ahhoz hogy a vilaghoz tartozzál vallásilag vagy bárhogyan ,amit jelenleg Sátán ural, nem kell tegyèl semmit, elég csak nem ismerni az írást a Teremtő Szavát , de ha ezt meg spékelni akarod valamivel hogy ne érezd magad tehetlenneka világ Sátani útjain,nyyugodtan sétalj nele egyik egyházaba, ami legyen akar az ortodox , vagy bármelyik hiszen oly mindegy mert ezek egy testvériség, mind ugyanazt művelik és ugyanazt tanítják!!! Mind azt vallják együttesen hogy az Atya SZAVA , IGÉJE A TORA az érvénytelen es a Fia törölte az saját Atyja Szavát,ami abszolút NEM IGAZ !!! Sőt a Fiú az Atya Szava a Megszületett Torah!!!

Így káromolják a különválasztott Lélek, pogány kifejezéssel a szentlélek munkásságát!!!

Ez is egy testvériség , de nem az a testvériség amit a Megváltó hírdet!!!!


Az Úr(Baál) neve alatt alkotta meg a Sátán a hamis szentháromságot egyesítve egy személyben egy istenként az Úr Istent, az Úr Jezus Krisztust, és az Atyátol való Különválasztott Lelket, pogány kifejezéssel a SzentLelket, ezért tanítják azt hogy az Atya meg a Fiú és a Szentlélek egy és ugyanaz a személy, tehát Sátán aki utalja az Atyát is meg Fiút is így vette át a helyüket Írásban, és alapított egyházakat az Úr Isten nevére erre a titulusra ami az Ő neve!!!

Ezeknek a vallasknak egyházaknak hitrendszereknek más más a nevük, de valójában mind ugyanazt az Úr-at imadják,egységesen azt tanítják hogy a Megváltó eltörölte az Atya Szavát a Torát a parancsolatokat és az Ábrahámmal kötött szövetséget, és újakat hozott!!!

Nos a vallási részleggel, így kell félrevezetni a világot!!!

A keresztény egyházaknak mindenkori feje uralkodója a fenevad feje,vagyis a Római Katikus Egyház,ezért nevezi magát az Anyaszentegyhaznak!!!

A többi mind az ő leányegyházai, az összes, legyen az Jrhova tanúi,hetednapi adventista, baptista,református, hitgyülekezetes, ortodox, vagygörögkat. vagy mormon, vagy new age ezoterista, református, protestáns, jezsuita, júdaista vagyis ortodox zsidó, és tovabba a világon létező összes vallás, egyház, felekezet, mind ahány csak létezik, mind a nagy anyaszemtegyház leányai!!!!

Minndenki ugyanahhoz tartozik , mindenki katolikus , csak a kis buta, átlag bírka kövdtőiknek van úhy beadva az egész hogy ök masok es nem tartóznak az Úr-hoz(Baálhoz).

Ezért van köztük egyetértes , elfogadás,elismerés és ökumenikus istentiszteletek, kevés rituáles eltéréssel de mind ugyanazt vallják csinálkák teszik egységesen az Úr neve alatt!!!

Így van ez , hogy tudatlanul Sátánista a vallási vilag is !!!

Téves dolog azt hinni hogy az örök életre való megtartatásunkert nekünk nem kellsemmit tenni!!!

2021. márc. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző, ez nem a kérdéshez tartozik.

Igen,be lehet menni, nem zavarnak ki.

Én szoktam járni reformátusként a román ortodox templomba még néha elmegyek a katolikusba is, a régiben idén egyszer voltam.

Ha hátul megállok vagy leülök és itt ott keresztet vetek, úgy értem hogy nem mindig mikor a többiek csak kevesebbszer meg felállok, letérdelek mikor a többi akkor az nem túl feltűnő, csak áldozni meg ikont csókolni nem megyek.

2021. júl. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A reformátusba voltam idén egyszer
2021. júl. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már 1 hónapja járok oda reformátuskent. Komolyan...ha vetés a keresztet a többivel meg letérdelsz a franc se tudja a vallásom. Azt hiszik egy másik ortodox egyházbol való vagyok. Ez úgy han mikor a görögkatolikus a vagy a római katolikusba megyek. A Hiszekegyet is velük tudom mondani hát ki tetelezne fel rólam hogy nem olyan a vallásom. Annyi hogy nem megyek Szentáldozásra de betudják hogy nem gyontam. Református is elmehet ilyen helyekre, ha tud keresztet vetni meg mondani a többivel.amit kell senki észre se veszi.
2021. júl. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Blackice75 ***** válasza:

Persze a Baál(Úr) egyházait mindenki látogathatja , hisz az is egy testvériség.


Jer 23:26 Meddig lesz ez a hazugságot prófétáló próféták szívében, akik az ő szívük csalárdságát prófétálják?


Jer 23:27 Akik el akarják az én népemmel felejtetni az én nevemet az ő álmaikkal, amelyeket egymásnak beszélnek, miképpen az ő atyáik elfeledkeztek az én nevemről a Baálért?



Hós 2:15 És azon a napon, [ezt] mondja az Úr, így fogsz engem hívni: Én férjem, és nem hívsz engem többé [így]: Baálom(Úr).


Hós 2:16 És kiveszítem az ő szájából a Baálok(Úr, és minden mas istenségek nevei) neveit, hogy azoknak neve se említtessék többé.



(Baálok, H1168)


H1168 ‫בַּעַל‬ (baʿal)

Baál = ’úr’, ’tulajdonos’

1) névelővel: Baál, föníciai főisten a föníciaiak vagy a kánaániak legfőbb férfi istensége

2) Rúben leszármazottja

3) Saul nagybátyja

4) város Simeon törzsi területén


Etimológia: tulajdonnév (nomen proprium) a H1167 köznévi jelentéséből (vö. G896 Βααλ).

Ejtsd: baal.


(Óhéber BDB)



H1168 ‫בַּעַל‬ (baʿal)

Baál = „úr, gazda, tulajdonos”

1) névelővel: Baál, föníciai főisten a föníciaiak vagy a kánaániak legfőbb férfi istensége

2) Rúben leszármazottja

3) Saul nagybátyja

4) város Simeon törzsi területén


Etimológia: a H1167-ből; vö. G896 Βααλ


(Óhéber Gesenius)



--------------------

2021. júl. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!