Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A quran iszlám biblia?

A quran iszlám biblia?

Figyelt kérdés
El akarom olvasni és át venni a vallást. De akkor milyen vallást veszek át? Iszlamot, muszlim, síita? Ezekkel nem vagyok tisztában hogy megy ez valaki eltudja nekem magyarázni?
2021. márc. 16. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tölts le valami játékot a gépedre hidd el az való neked ne foglalkozz ilyen bonyolult témákkal.
2021. márc. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekel, hogyha még az alapot sem ismered l, akkor miért akarod felvenni ezt a vallást?
2021. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát fogalmad sincs, hogy mit akarsz "átvenni", de te át akarod :D

Oké kisgyerek :D

2021. márc. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Iszlámot.


[link]

2021. márc. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, így is mondhatjuk, a Korán a muzulmán Biblia. Itt van egy vers a Koránból.


Verily, those who disbelieve from among the people of the Scripture (Jews and Christians) and Al-Mushrikun (polytheists) will abide in the Fire of Hell. They are the worst of creatures. (Qur'an 98:6)


Bizony, azok, akik nem hisznek a Szentírás népe (zsidók és keresztények) és Al-Mushrikun (politeisták) közül, a Pokol Tüzében maradnak. Ők a legrosszabb teremtmények. (Korán 98:6)

2021. márc. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mit értesz "átvenni" alatt. Megakarsz ismerkedni az iszlámmal? Figyelj, az nem baj. Én is olvastam több könyvet is róla és hallgattam előadásokat. De, nem lépnék be az biztos. Szerintem nincs igazuk. Szóval, ha beakarsz térni, akkor szerintem előbb értsd is meg, hogy miről van szó, mert aztán meglepetések érhetnek, amikor rájössz, hogy miről mit gondolnak és miért.


A Korán a muszlimok "Bibliája", igen ezt jól látod. Ezen a könyvön alapszik a vallásuk. Szó szerint. Ez a könyv talán még fontosabb és jelentősebb az iszlámban, mint a kereszténységben a Biblia. Ez azért van, mert a Koránt 100%-ban isteni kinyilatkoztatásnak tartják. Szerintük a mennyben az örök táblákra van felírva és onnan küldte le Isten Gabriel angyal segítségével, aki Mohamed fülébe súgta. Tehát a Korán az egy mennyei könyv. Az egyetlen tiszta igazság. Bármelyik irányzatról is van szó, ezt mind így véli. Szóval kezdetnek el is olvashatod. Annyira nem is hosszú.

A Koránból Mohamed életéről szinte semmit nem tudsz meg, így magáról a vallás hátteréről, hogy ki volt Mohamed, mikor, miért kapta az adott kinyilatkoztatást (Ugyanis a Korán 22 éven keresztül szakaszosan jutott el Mohamednek, sokszor egy adott szituációra válaszul) más forráshoz, a hádíszokhoz kell fordulni.

A hádíszok szájhagyomány útján áthagyományozott történetek, mondások, amiket 200 évvel Mohamed halála után egyes hádíszgyűjtők összeszedtek és leírtak. Erre azért volt szükség, mert addigra már 600 000 hádísz keringett Mohamedről, szóval egyesek felkerekedtek, hogy kiválogassák azokat, amiket szavahihetőnek tartanak. Alapvetően a hagyományláncot vették alapul. Több gyűjtemény is van. A szunniták 6 hádiszgyűjtő köteteit fogadják el mérvadónak. Ez a szunna, ezért szunniták. (A siíták elfogadott, hitelesnek tartott hádíszai nem mindig fedik egymást a szunnitákével.) A szunnából is kiemelkedik kettő gyűjtő, akiknek a győjtemnyét a legmegbízhatóbbnak tekintenek. Al-Buhkari, és Muslim. Őket tartják a legmérvadóbbnak és a leghitelesebbnek, így megkapták a "sahi", hiteles előnevet. Szóval Sahi Al-Bukhari és Sahi Muslim-ként szoktak rájuk hivatkozni. Tehát, a hádíszokból tudjuk elsődlegesen, hogy ki volt Mohamed és miket mondott, mit csináltak az arabok az első muszlimok stb. (Meg pár száz évvel a halála utáni életrajzíróitól.) Nehéz megállapítani, hogy mi hiteles hádísz és mi nem, igazából még ebben sincs mindig egyetértés. (Igen, a hitelesek sem mindig hitelesek és pl. a szunnában is rangsorolva vannak a hádíszok, hogy a különböző tudósok hitelesnek, közepesen hitelesnek, vagy gyenge megbízhatóságúnak tartják az adott szakaszt.) Ez azért fontos, mert ugyanis a Korán értelmezését erősen befolyásolja, hogy mit tekintünk igaznak Mohamedről és mit nem.


Mivel neked eleve fogalom zavarod van, elmondom, hogy az iszlám, az maga a vallás, mint pl. buddhizmus, kereszténység. A muszlim az az ember, aki az iszlám vallást követi, mint pl. buddhista, keresztény. A siíta pedig az iszlámon belül egy csoport. Egy kisebbség egyébként, mivel a legtöbben a szunniták vannak. A siíták és a szunniták az iszlámon valláson belüli két fő nagyobb irányzat. Több hitbéli pontban is eltérnek egymástól, de a történelmi alapja az egész szakadásnak az az, hogy nem értettek egyet abban, hogy Mohamed halála után ki legyen a vezetője a muszlimoknak. Ugyanis Mohamed nem hagyta meg egyértelműen, hogy ki legyen az utód.


Röviden kb. ennyi. Azt javaslom tájékozódj még.

2021. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Melyik Korán kell?, van miből választani.


https://www.youtube.com/watch?v=1cVOkBAdtkE

2021. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!