Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Korona vírus járvány idején...

Korona vírus járvány idején miért vannak nyitva a templomok?

Figyelt kérdés

Éttermek, fodrászok, mozik, nagyon sok üzletek zárva KELL lenniük akkor a templomnak miért nem? Amúgy sincs semmi szolgáltatás a templomba mint pl szolárium vagy konditeremben. Templomba imádkozni járnak, de igazából imádkozni otthon is lehet, és akkor senki nem fertőz meg senkit.

A másik a templomba miért nem kötelező a maszk? Benéztem a templomba és valamelyik emberen volt, valamelyiken meg nem volt maszk. Pap miért nem szól rá az emberre. Én múltkor boltba véletlen nem vettem fel egyből rászóltak.

Kérdésem még mindig az, hogy: Miért vannak nyitva a templomok korona vírus idején?



2021. márc. 18. 15:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Szavazók miatt többnyire
2021. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Ezek szerint még vannak olyanok, akik logikát keresnek a járvenykezelési intézkedésekben?? Most megleptél.
2021. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

"Amúgy sincs semmi szolgáltatás a templomba mint pl szolárium vagy konditeremben."

Mert a kondi és szolárium bizonyára létszükséglet igaz?


"Éttermek, fodrászok, mozik, nagyon sok üzletek zárva KELL lenniük akkor a templomnak miért nem?"

Az üzletek többsége most is nyitva, ahogy az éttermek is nyitva, csak elvitelre. Pont kedden voltam így étterembe. Te valami másik bolygón élsz? :D


"A másik a templomba miért nem kötelező a maszk?"

Kötelező. Ennyire buta ne legyél. Ma például buszon ültem és egyik emberen nem volt maszk. A te éles eszű logikád alapján kérdezhetném, hogy tömegközlekedési eszközökön miért nem kötelező? Természetesen ott is kötelező, csak van aki betartja, van aki nem.


"Én múltkor boltba véletlen nem vettem fel egyből rászóltak."

Akkor ezek szerint te is pont olyan felelőtlenül viselkedsz, fertőzöd az embereket. Miért kell ezt? Miért nem vagy képes a maszkot felvenni? Véletlenül??? Ugyan már... Nagyjából egy éve kell viselni minden ilyen helyen.

2021. márc. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

jujj... Egy vallásos fanatikus..

Miért nem otthon imádkoztok?

Amúgy igen, a konditerem fontos. Ott legalább lehet sportolni.

És látom, nem nagyon érdekel az emberek nagy része elveszítette a munkáját. Kávészóban dolgozó emberek, moziban dolgozó emberek stb stb..

Templomba belehet menni, de moziban meg nem. Mi ebben a logika? moziban is tudnának távolságot tartani.

2021. márc. 18. 15:53
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

3as. Milyen szelíd keresztény vagy!

Még jó hogy a szelídek fogják örökölni Isten országát.

2021. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

"Amúgy igen, a konditerem fontos. Ott legalább lehet sportolni."

Tényleg, az a legfontosabb, a sok fehérjeporon tengődő felfújt hülye gyerek most nem tudja hol tologatni ki a súlyokat :D Tanulnának helyette inkább, egyetemeken most is folyik oktatás.

Egyébként a templomok többségében jelenleg nincs szertartás, szóval ezt is benézted. Olvasd el például a püspöki kar rendelkezését. Bár ekkora körültekintést nem nagyon nézek ki belőled. Hiszen a lényeg az, hogy nem tudod szoliban barnítani magad.

2021. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%

3-as, a kondizás meg a szolárium vajon nem létszükséglet a konditerem dolgozójának és a szoláriumosnak? Érdemes elgondolkodni rajta egy pillanatig.

Amúgy én nem a templomok bezárása, hanem a többi létesítmény kinyitása mellett teszem le a voksot, de attól még valóban ellentmondásos ez a helyzet.

2021. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

#7

A dolgozónak lehet, de érdemes belegondolni, hogy pl egy konditeremben nem nyugodtan ülnek az emberek, hanem aktív mozgást, edzést végeznek, fokozott légcsere, általában egy zártabb, kis teremben (nem egy hatalmas katedrálisban), ehhez jönnek még a szűk öltözők, tusolókban az apró meleg vízcseppek, pont ideális talaja vírusnak. Nem tudom miért dolgoztok az emberiség ellen, miért akarjátok elősegíteni a járvány terjedését, de kicsit gondolkodni kéne. Voltam covidos, nem kívánom a kérdezőnek se.

Azt se tartom helyesnek, hogy a sportolókra nem vonatkoznak a korlátozások, hogy a focimeccsekre szurkolókat engednek be biztonsági őrnek öltöztetve. Valamiért ez se zavarja a kérdezőt.

2021. márc. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
lehet abbahagyni a veszekedést, zárva vannak 14-től, előtte meg maszk kötelező volt
2021. márc. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%

Azért felhívnám a 8-as válaszoló figyelmét arra a következetesen figyelmen kívül hagyott tényre, hogy az emberiségnek nem a járvány megfékezése az egyetlen érdeke.

Szerintem arra is tökre vàgynak az emberek, hogy elkerüljék a munkanélküliséget, hogy a gyerekeik ne essenek ki az oktatásból, szeretnének tisztességes fizetést kapni, jó lenne elkerülni a gazdasági válságot, örülnének, hogy ha a kevésbé divatos betegségüket megfelelő módon kezeltethetnék (amire most nem mindenhol van lehetőség). Szóval érted... Meg kell állítani a járványt, csak nem úgy, hogy közben szétbarmoljuk a társadalmat és a gazdaságot.

2021. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!