Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kérdésem vallásos emberekhez...

A kérdésem vallásos emberekhez szól. Mikor volt életetekben isten-élményetek ? Amikor megváltozott az életed és megtértél.

Figyelt kérdés

Akik nem hisznek ebben és nem is vallásosak, azoktól azt kérem, ne is válaszoljanak !


Kérem azok válaszoljanak, akiknek volt ilyen vallásos élményük. Egyfajta megvilágosodás.


Trollok kíméljenek !



2021. márc. 18. 22:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyúttal leszögezem, aki nem hisz ilyesmiben, az ne is írjon ide. Úgyis csak azt mondaná, hogy hülyeség.
2021. márc. 18. 22:28
 2/9 A kérdező kommentje:

Lehetőleg kulturáltan válaszok legyenek. Ne legyen megint vallásos-ateista veszekedés az egész.


Vallásos emberek írjanak. Illetve ateisták is írhatnak, de kérem, hogy normál hangnemben, kultúráltan.

2021. márc. 18. 22:37
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem volt soha ilyen "megtérést" okozó vallásos élményem.


Ettől függetlenül vallásos vagyok, amióta az eszemet tudom.

2021. márc. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Eljutottam az öngyilkosság szélére 30 éves koromban. Akkor tértem meg, felismertem, hogy létezik isteni gondviselés, és megértettem, mi a HIT. Itt írtam le:

www.misszio.org>> Bizonyságtétel

2021. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Egyszer megettem majdnem 8 gramm pszichedelikus gombát, közepesnél erősebb fajtát.

Végigjártam az összes felettünk lévő dimenziót, amely út végén a mennyország részévé lényegültem át. Végtelen tökéletes egységben voltam.


Ez volt a legnagyobb. Emellett még számos élményem volt, kisebbek nagyobbak.

2021. márc. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
5# vagyok. A megtérésem egy folyamat volt. Annyit gondolkodtam és keveset informálódtam spiritualitás témában, hogy megértettem isten rendszerét, így isten létét is.
2021. márc. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Mint a 6-os írta, a megtérés (vagy az elvilágiasodás is) általában egy folyamat. Hirtelen többnyire azoknál szokott bekövetkezni, akik vagy a sír széléről táncolnak vissza és egy újabb esélyt kapnak az élettől vagy valamilyen rendkívüli élményük volt (természetfeletti látomás stb.)
2021. márc. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem volt ilyen élményem, inkább sok kisebb (olyan jellegűek, amikben felismertem Isten akaratát, jelenlétét, szeretetét). A megtérés meg szerintem nem egy pillanat, hanem egy folyamat, mely életünk végéig tart.

Persze, lehetnek olyan nagy horderejű események, amik valakit radikálisan megváltoztatnak, mint Szent Pált a damaszkuszi úton. De ez nincs mindenkinél, és akinél van, annál sem a végállomás, hanem épp ellenkezőleg, az út kezdete.

2021. márc. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazán nagy Isten élményem 2-3 volt a legintenzívebb akkor este elalvás elott amikor imadkoztak ertem kezratetellel hogy részesülnek szent szellem keresztségben ez nagyon intenzív es hosszu is volt ezen kivul meg volt par apróbb de ezek hivo e válásom utan megszűntek mint megtudtam testvérek tol nalunk ez igy szokott lenni nekem ma mar az is egy istenélneny amikor sikerűl ugy imadkoznom hogy átütő erőt erzek szellemében hogy ez oda jutott mi tobb meghallgattatott mar ezzel is bérem de azert a legerőteljesebbert orok hálám az úrnak raadasul nyomás volt rajtam pont hogy hol az igazsag jehováknàl vagy másutt ugy hiszem jol döntöttem hogy a hit gyulit választottam 14 ev elteltével sem bántam meg
2021. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!