Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Római katolikus Egyház...

A Római katolikus Egyház szerint léteznek szellemek?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdés, hogy az Egyhéz elismeri-e a szellemek, démonok, hasonló entitások létezését? És ha igen, milyen formában?

Úgy, mint a gonosz, aki kísértésbe ejt, vagy úgy, ahogyan filmek és meghamisított, interneten található videók mutatják?



2021. márc. 19. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
A katolikusok szerint léteznek angyalok, melyek között vannak bukott angyalok is, őket nevezik démonnak, ördögnek, stb neveken. De szellemek nincsenek.
2021. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Angyalok léteznek, akik szellemi teremtmények, tehát nincs testük, illetve bukott angyalok, mint pl. a Sátán, őket végül is lehet démonoknak hívni. De tevékenységük nem abban merül ki, hogy éjszaka fura hangokat adnak ki és csapkodják az ajtót.. :))

Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy pl. meghal a nagymamám és visszajár kísérteni, akkor ilyen a Katolikus Egyház szerint nincs. A halállal a lélek és a test kettéválik: tehát a személy transzcendens része nem szűnik meg, azonban fizikai tulajdonságokkal nem bír, tehát nincs hangja, nem látható, nem fog tárgyakat mozgatni, hanem - ha üdvözült - akkor Isten boldog színelátásának állapotában van.

2021. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, a kérdés ilyesmire vonatkozott volna.

Én is katolikus vagyok, de alapvetően ebben az "éjszakai látogató" és "kísértetjárás" témában szkeptikus vagyok, csak mostanában felkapottnak találtam ezt a témát, és hívő létemre nem voltam tisztában az Egyház álláspontjával.

2021. márc. 20. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!