Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire tudsz a Tízparancsola...

Mennyire tudsz a Tízparancsolat szava, Jézus Krisztus lelkülete és a Biblia szelleme szerint élni ?

Figyelt kérdés
Mennyire tudod ezeket betartani ? Melyek a leggyakoribb bűneid ?

2021. márc. 21. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Jaj, a ne ölj betarthatlan...
2021. márc. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

A tízparancsolatot Istennek a zsidó néppel kötött szövetsége tartalmazza. Ebből a tízből kilencet valamilyen tanítás formájában az Újszövetség is tartalmaz, ezeket a mai embernek is tartania kell. Az életemben a legfontosabb, hogy Isten szava szerint éljek, de ha a parancsolatok felől fogjuk meg a kereszténységet, akkor elszalasztjuk a lényeget. Azt hiszem a leggyakoribb bűnöm az önzés. Küzdök ellene bibliaolvasással, imádkozással, a bűneim megvallásával és próbálom a figyelmemet Istenre és a többi emberre irányítani. Sokat segít ebben a küzdelem az, hogy vannak körülöttem emberek, akik ugyanúgy küzdenek, mint én, és ugyanúgy akarják Jézust követni, mint én.


Üdv, Lóránd

2021. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Tízparancsolatot Jézus összefoglalta 2-be: "Szeresd a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Eb az első és legnagyobb parancsolat. A második pedig hasonlatos ehhez:Szeresd felebarátodat, mint magadat" Máté 22:37-39

Ezek egyike sem betarthatatlan, persze nem mondom, hogy könnyű. Az ember már gondolati szinten is vétkezik, ha olyasmin agyal, ami bűn. Még meg sem tette, de Isten látja a szíveket. Jézus erre mondta, hogy " Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál! Én pedig azt mondom nektek, aki asszonyra tekint gonosz kívánságnak okáért, már paráználkodott azzal az ő szívében" Máté 5:27,28

Ennyivel magasabb rendűek Isten törvényei, mint az embereké. Isten, aki belelát az emberbe, megítéli már a rossz indítékot is, nem várja meg, hogy megtörténjen maga a bűn. Az emberek csak a tetteket tudják kontrollálni és büntetni - de akkor már késő. Már megtörtént.

A Bibliában Isten "életvezetési tanácsai" tudják formálni az emberek indítékait, érzéseit és belülről indít jó tettekre.

2021. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ateistákra gondolok, akkor nem hiszem, hogy teljes szívükből szeretik az Istent, sőt azt mondják: nincs.
2021. márc. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy Lóránt írta, a tízparancsolatot a zsidó néppel kötötte Isten, és az ma már hatályon kívül van, most az új szövetség van érvényben, ami jóval magasabbra teszi a mércét. Ha elolvasod az ún. Hegyi beszédet, amelyben Jézus megmagyarázza a törvény valódi szellemiségét, világos, hogy a tízparacsolat nagyjából az akkori erkölcsi és szellemi szinten élő választott nép számára ideiglenesen létrehozott "könnyített változat" volt, amíg Jézus el nem jön Isten valódi, végleges üzenetével. Pl. a Mózesi törvényben a gyilkosság a bűn, az új szövetségben már a gyűlölet is bűn. A Mózesi törvényben a paráznaság a bűn, az új szövetségben parázna szemmel megbámulni egy nőt is bűn. A Mózesi törvény célja az volt, hogy felkészítse a válaszott népet, azaz a zsidókat a Messiás elfogadására. De mivel nem tartották be a törvényt, nem voltak felkészültek Jézus üzenetének elfogadására sem.

A tízparancsolat szellemisége tehát a hegyi beszédnek megfelelően ma is él, és be is tudom tartani, csak nem tökéletesen. Engem legjobban az a bűnöm zavar, hogy amikor szexuálisan vonzó nőt látok, néha elkezdem továbbgondolni a dolgot valami fantázia formájában. Illetve amikor érzelmileg lehangolt vagyok, akkor időnként nehéz megállni a kísértést az önkielégítésre. Sokkal jobban mennek ezek, mint régebben, de nem vagyok még ott, ahol szeretnék.

Hála Istennek az új szövetségben megemelt mércéhez megemelt kegyelem is tartozik. Ha elbukok, mivel Krisztusban vagyok, ahol nincs kárhoztató ítélet, bizalommal fordulhatok kegyelemért Isten trónusához. Igaz, hogy Isten Úr, király és ítélőbíró, de azoknak, akik szeretik őt, édesapa is. Nem a tökéletességet várja el, hanem a hűséget és a megtérést. Bocsánatot kérek tőle, újra elhatározom, hogy nem teszek ilyet, kérem a testvéreket, hogy imával támogassanak ebben. Amúgy nem biztos, hogy jóra vezet, ha valaki túl bűncentrikusan szemléli Isten szövetségeit, különösen az új szövetséget. Sokkal pozitívabb az üzenet: arra figyeljünk a napjaink során, hogy mit tenne Jézus, és hogy élne Jézus. Járjunk a hitben. Aztán a jócselekedetek mellett a bűn is néha becsúszik, de megvan erre az orvosság: Ha bűnt követünk el, hozzuk ki azt a világosságra (legyünk róla nyitottak a testvéreink felé). Az igazi testvér nem fog lenézni vagy elítélni minket. Az igazi testvér szeret úgy, ahogy vagyunk, a bennünk levő jóval, rosszal és csúffal együtt. A lényeg nem az, hogy hányszor buktunk el, hanem az, hogy eggyel többször keljünk fel, mint amennyiszer elbuktunk, vagyis ne maradjunk benne a bűnös életvitelben, és folytassuk Jézus követését.

üdv Stefán

2021. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!