Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert hisz meg mindig ennyi...

Miert hisz meg mindig ennyi ember isten letezeseben?

Figyelt kérdés
Ne ertsetek felre nem szeretnem a vallasos embereket rosszul megitelni, de en ateista vagyok es teljes mertekben kizartnak tartom a Biblia altal leirt isten letezeset, rengeteg logikus magyarazatot lehet talalni arra hogy a tudatos, mindenhato isten nem letezik, viszont az emberek meg mindig hisznek benne es ez termeszetesen nem inteligencia kerdese az en velemenyem szerint.

2021. márc. 22. 16:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%

"rengeteg logikus magyarazatot"

Más meg ennek ellenkezőjére talált logikus magyarázatot. Úgy látszik, hogy a logika kicsit szubjektív, neked ez a logikus, másnak az.

2021. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
19%

"Miert hisz meg mindig ennyi ember isten letezeseben?"


2021-ben még nem hiszel Istenben? Nem véletlen, hogy még a valláskritika rovatot sem találtad el. Örülőnk, hogy a héten ismét megvilágosodott valaki, és ismét megkérdezte ezt.


A kérdés helyesen: 2021-ben még hisz valaki az evolúcióban és a materializmusban?


"rengeteg logikus magyarazatot lehet talalni arra hogy a tudatos, mindenhato isten nem letezik"

És rengetegszer rengeteg magyarázatot lehet találni arra, hogy létezik. Próbáld meg, menni fog!


"viszont az emberek meg mindig hisznek benne es ez termeszetesen nem inteligencia kerdese az en velemenyem szerint"

Van, aki érzésből hisz, de van, aki logikailag bizonyosodott meg, hogy van Isten. Az istenérvek nehezek, egyszerűbb a hazug, istent tagadó érveket befogadni, ez tény

2021. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
A hit nem kötelező. Azért hiszek benne mert ebben az életformában lelem örömömet és így érzem jól magam.
2021. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
34%
Viszont a lövészárokban sosem voltak ateista emberek valahogy.
2021. márc. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
46%

" es ez termeszetesen nem inteligencia kerdese"

Nem is. Legfeljebb intelligenciáé. :)

2021. márc. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Csak egy kerdes:

Miert nem en vagyok meggyozodve arrol, hogy isten letezik? Hiszen nem lehet csak ugy a hitet eldonteni, hogy most akkor "en hiszek benne" es ennyi, azt altalaban a korulmenyek hatarozzak meg (Hogyan nottunk fel, melyik orszagba szulettunk, milyen esemenyek tortentek velunk stb.). Tehat nem kizarolag en vagyok az oka hogy nem hiszek benne es a hitet nem lehet az embernek magara eroltetnie. Nekem nincs bajom a legtobb emberrel aki hisz csak azokkal akik nem hajlandoak vitat nyitni errol.

2021. márc. 22. 17:02
 7/38 anonim ***** válasza:
44%
"az emberek meg mindig hisznek benne es ez termeszetesen nem inteligencia kerdese az en velemenyem szerint" De, intelligencia kérdése, olvass utána. Minél intelligensebb valaki, annál kisebb a valószínűsége, hogy hívő, legalábbis dogmatikus értelemben. A természettudományi Nobel-díjasok között elenyésző a hívők száma az átlag lakossághoz képest. Az ember nem tudja elfogadni saját létének végességét, így inkább hisz, és hitét foggal körömmel védi, mert egyrészt az észérveket nem is érti, másrészt ha nem hinne többé, akkor a saját létét kérdőjelezné meg, szembe kellene néznie a teljes elmúlással. Helyette inkább hisznek, reménykednek a túlvilágban. Én személy szerint örülnék, ha lenne Isten, meg túlvilág, de tisztában vagyok vele, hogy csak azért, mert nem szeretném, nem lesz úgy.
2021. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
20%
Isten megjelent testben ezelőtt kb 2000 éve úgy hívták hogy Jézus Krisztus! Erről szól az Újszövetség amit azok az emberek jegyezték le javarészt akik Őt személyesen ismerték több évet vele töltöttek el látták a csodatételeit majd bizonyságot tettek arról is hogy halála után harmadnap testben feltámadott a halálból . Aztán felment a mennybe és még sokuknak megjelent. Ezeket több ember minimum 12 vmit többen is tanúsítani tudnának tehát aki hisz ezekben annak ezek tények ugyanúgy ahogy neked talán az evolúció . Pl amit olvasol a történelemkönyvekben hogy Hérodotosz leírt olyan csatákat is aminek szemtanúja csak egyedűl ő volt ezzel szemben Jézus életének munkásságának hitelességét minimum 12 ember egybehangzóan tanúsítja ezek utan feltehető a kerdes hogy Hérodotosz amit sokszor irt megis történelmi tényként kezelik ezt amiket irtam mégse. Hol itt az igazság?
2021. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
69%
4-es: 1.Honnan tudod? Ott voltál? Megkérdezted az összeset a lövészárokban? 2.Ha valamiben minden egyes ember kivétel nélkül hisz, attól még nem biztos, hogy igaz, lásd: laposföld (Ókor). Szóval ez nem érv.
2021. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
43%
2021. márc. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!