Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventistákat kérdezem, hogy...

Adventistákat kérdezem, hogy a fenevad bélyegének még mindig az esetleges vasárnap-törvényt tartjátok, vagy ez módosult a covid vakcina oltással és a covid útlevél bevezetésével? Vagy esetleg valami más?

Figyelt kérdés
Kérdésem nem provokatív. Kíváncsi vagyok.
2021. márc. 23. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Szia,

Nyilván nem módosult, azonban a fenevad bélyege nem a vasárnap törvény, hanem az Isten iránti engedelmesség kérdése. Egészen pontosan úgy gondoljuk, hogy az egész emberiség egy határozott állásfoglalásra lesz kényszerítve.

Ezt az állásfoglalást nem lehet okosan és ügyesen kikerülni, mivel ellenőrzési pontjai lesznek. Hitünk szerint az Istenhez tartozás kifejezésére Isten egy külső jelet is adott népe számára, egy örökkévaló pecsétet, ami a föld történelmének utolsó nagy küzdelmében igen fontos szerepet kap. Ez a pecsét az Isten örökérvényű törvényének a 4. parancsolatába foglaltatik bele.

Senki sem tudja pontosan jelenleg, hogy mindez hogyan fog megvalósulni, de amikor oda kerülünk majd mindannyian megtudjuk.

Az oltás nem hitkérdés. Ajánlom figyelmedbe: [link]


Üdv. Péter

2021. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Ezek betegek.
2021. márc. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az adventisták szerint Isten pecsétje a szombat és a fenevad bélyege a vasárnap. Szerintük kötelező lesz a vasárnapünneplés és az lesz majd, ami kiélezi, hogy ki az igaz hívő és ki nem.


A Biblia viszont azt írja, hogy Isten pecsétje a Szentlélek (nem a szombat). Ezt tanítja a 10 szűz példázata is egyébként.


Kár, hogy a szombaton van náluk a hangsúly és nem Jézuson és Jézus szeretetén, kegyelmén.

Meg az is kér, hogy folyton törvénykeznek, aki nem tetszik nekik, azt kizárják (törlik az adventisták névsorából)- ez persze szintén nem biblikus, mert ez által ítélkeznek és a Biblia szerint az ítélkezés bűn.

2021. aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"A Biblia viszont azt írja, hogy Isten pecsétje a Szentlélek (nem a szombat). Ezt tanítja a 10 szűz példázata is egyébként."

Ezzel egyetértek. Efézusban kétszer is írja


"Meg az is kér, hogy folyton törvénykeznek, aki nem tetszik nekik, azt kizárják (törlik az adventisták névsorából)- ez persze szintén nem biblikus, mert ez által ítélkeznek és a Biblia szerint az ítélkezés bűn."

Annyiban nem értek egyet, hogy azt a kijelentést általánosan a bűnös embernek írja, hogy "ne ítélj". Az ítélkezést, megítélést és a büntetést Pál világosan írja, hogy cselekedje a gyülekezet. Sőt, a hívőt felszólítja, hogy mindent ítéljen meg. Persze nem azt mondom, hogy az adventista gyakorlat helyes, mivel olyanokért ítélnek meg az "erősebb" tagok "gyengébbeket", amiket ők is csinálnak. Képmutatók!


Más kérdés, hogy jobban jár, akit kizárnak, de általában a szegényebbeket, gyengébbeket szokták büntetni. Aki szép összegeket fizet be pl. tized gyanánt, azzal elnézőbbek

2021. aug. 27. 09:43
 5/8 anonim ***** válasza:

#Nézd, a katolikus egyházban ilyen nincs, hogy valaki fölött ítélkeznének és még ki is közösítenék. Helyette meggyónhatja és a pap segít neki a helyes útra térni, még akkor is , ha nagy bűnt követett el. A keresztelést meg végképp nem lehet visszavonni, Istennel való szövetséget ember miért kérdőjelezhet meg? Az adventisták meg újrakeresztelik azokat, akiket egyszer kiközösítettek, de bűnbánatot tartott az illető és szeretne továbbra is tagja maradni az egyháznak, na ezeket újrakeresztelik. A Bibliában újrakeresztelésről szó sincs.


(Nem vagyok katolikus, csak példának írtam.)

2021. aug. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

@5, jól írod. Én adventista voltam, teljesen így működnek a dolgok. Az adventista eljárás nagyban eltér a Bibliától. Amúgy valahogy érthető, mert tartani kell a gyülekezeti fegyelmet, és a tagok is tudják, hogy mi az elvárás.


Válást sem engedélyezik hivatalosan, de mégis kidumálják valahogy, főleg, ha régi tagról van szó. Pl. ráfogják a párjára, hogy testi vagy lelki parázna, és már engedélyezik is az újranősülést

2021. aug. 27. 10:31
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 én is az voltam, de elegem lett
2021. aug. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"#6 én is az voltam, de elegem lett"

Igen, gondoltam, és nem csodálom, hogy eleged lett. Nekem az fájt, hogy a szombatiskolához annyi White-ot kellett olvasni, hogy a Bibliára nem volt időm. NA meg az égbekiáltó teológiai tévedések

2021. aug. 27. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!