Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a főpohárnok álmának a...

Mi a főpohárnok álmának a megfejtése-jelentése?

Figyelt kérdés
2021. márc. 29. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Benne van a Bibliában, olvad el.
2021. márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már olvastam a történetet de nem igazán értem hogy mi a megfejtés, csak azt szeretném ha valaki leírná nekem konyha nyelven..
2021. márc. 29. 13:25
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

"Már olvastam a történetet de nem igazán értem hogy mi a megfejtés, csak azt szeretném ha valaki leírná nekem konyha nyelven.."


Ezt kár volt írnod. Ha olvastad volna, tudnád, annyira egyszerű a leírása

2021. márc. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

" Elbeszélé azért a főpohárnok az ő álmát Józsefnek, és monda néki: Álmomban ímé egy szőlőtő vala előttem;


10 És a szőlőtőn három szál vessző vala, s alighogy bimbózék, virágozék, és gerézdjei megérlelék a szőlőszemeket.


11 A Faraó pohara pedig az én kezemben vala, és én vevém a szőlőszemeket és facsarám a Faraó poharába, és adom vala a poharat a Faraó kezébe.


12 És monda néki József: Ez annak a megfejtése: a három vesszőszál, három nap.


13 Harmadnap múlva a Faraó felmagasztalja a te fejedet, és visszahelyez téged hivatalodba, és adod a Faraó kezébe az ő poharát, az elébbi tiszted szerint, mikor az ő pohárnokja valál. "

2021. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy megzavartam a lelki békéd..
2021. márc. 29. 17:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem te ne dobálózz ilyen kifejezésekkel, hogy "lelki béke", amikor annyit nem értesz, hogy "visszahelyez téged hivatalodba, és adod a Faraó kezébe az ő poharát" :)


de segítek értelmezni.

"visszahelyez téged hivatalodba" azt jelenti, h visszahelyezi a hivatalába. Bármilyen meglepő


"s adod a Faraó kezébe az ő poharát" azt jelenti, hogy a Fáraó poharát a pohárnok adja a kezébe


NEm volt nehéz, ugye? Legközelebb menni fog?

2021. márc. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak az előző mondatom tudom meg ismételni, sajnálom hogy ennyire felidegesítettelek, nem tudtam hogy ez ilyen felkavaró tud lenni..
2021. márc. 31. 14:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!