Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely felekezeteknél van...

Mely felekezeteknél van keresztelés és hogy néz ki a kereszt, amit rárajzolnak az emberre? Egyenlő szárú kereszt vagy nem? Ha nem egyenlő szárú, akkor merre van a hosszabb szára, a láb vagy a fej irányába?

Figyelt kérdés

2021. márc. 29. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Keresztény felekezeteknél van keresztelés.
2021. márc. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Persze van keresztelés, de igazából és valójában semmilyen történelmi alapja nincsen!!!


Honnan ered a vízkeresztség???


Felnőtt emberek tudatos döntése Isten és Jézus mellett ennek kinyílvánítása és megmutatása bizonysága a világ felé maga a vízkeresztség!!! János Mint Jézus "előfiutára", vízzel keresztelt aztán maga Jézus is keresztelt vízzel olyan felnőtt embereket, akik őszintén megbánták bűneiket!!!


Tehát a vízkeresztség tudatos bűnbánó állapotban történik! A csecsemő ill. gyermek vízkeresztség épp ezért értelmetlen, nem logikus, nem következetes.


A gyermek keresztelés nem mást jelent mint az adott valláshoz való elkötelezettséget!!! Hitetlenek körében ezt "Névadónak" hívják!!!


Ma már ez teljesen összefonódik az "Úr bemutatással" és a "Körűlmetéléssel"!!! Tehát a mai értelemben vett gyermek keresztelés összefonódik az "Úrbemutatással valamint a "Körűlmtéléssel" és valójában Semmi köze az igazi, valós Vízkeresztséghez!!! Eredete arra szolgált, hogy már gyermek korban elkötelezzék az illetőt a Katolikus vallásnak!!!

2021. márc. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem értem a kérdést. Vízzel keresztelnek. Olajjal rajzolnak keresztet a homlokodra de az bérmálás.

Sajnos én egyszer valakivel elnentemegy ortodox kolostortemplomba meg 2006- van és a pópa a tenyerébe meg a homlokomra is keresztet rajzolt de nem tudnám megmondani hogy nézett ki. Napokig éreztem magamon a szentelt olaj illatát.

2021. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tenyerembe
2021. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!