Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szélsőséges ateisták azt...

A szélsőséges ateisták azt mondják, hogy a vallásosak elmebetegek, egészségügyi tanulmányaim alatt pedig arról tanultam, hogy a szélsőséges ateizmus bizonyos betegségeknek a tünete, mire alapozzák, hogy a hit elmebaj?

Figyelt kérdés
Én agnosztikusnak számolom magam és ez nem azt jelenti hogy nem foglalok térfelet, csupán a szélsőségekben nem hiszek.

2021. ápr. 1. 19:50
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%
Attol hogy nem hiszel a szelsosegekben, azok attol meg leteznek. Egyebkent minden dolog elmebajja fejlodhet, ha nagyon szelsosegekbe viszi az ember. Akar ateizmimus, akar vallas.
2021. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Mojjo ***** válasza:
87%

Én sacc/kb 10+ éve követek ilyen-olyan intenzitással ateista-hívő vitákat. Nem igazán emlékszem olyan alkalomra, amikor a hívőkről általánosan bárki kijelentette volna, hogy elmebeteg. Az előfordul, hogy konkrét hívő, vagy hívők konkrét csoportja le lett elmebetegezve, az általánosítás viszont nem hiszem, hogy jellemző.


Ha lenne ilyen általánosítás, akkor gondolom, arról szólna, hogy felnőtt emberek (ti. a hívők) a gnosztikus ateisták szerint nem létező/kitalált alakokban hisznek. Olyasmi lehet ez, mint azt látni, hogy valaki szerint Micimackó igenis létező lény, vagy épp Süsü a sárkány az. Ilyesmit elég sokan elmebajnak vennének - egy gonosztikus ateista számára pedig nincs sok különbség.

2021. ápr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 hollófernyiges ***** válasza:
89%

Éppen fordítva, az istenhit egy elmebeli rendellenesség :)


[link]

2021. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
3. Én csak azt mondom amit tanítottak.
2021. ápr. 1. 20:38
 5/37 A kérdező kommentje:

Bár mondjuk tiltott gondolatok is voltak, amit azért nem tudok hova tenni, hogy egy gondolat hogy lehet tiltott.


Ha érdekel pszichiátria tantárgyból tanultuk egy Dr. Horváth E. nevű embertől.

2021. ápr. 1. 20:55
 6/37 Mojjo ***** válasza:
90%
@4: És mit tanítottak, milyen betegségeknek a tünete az konkrétan?
2021. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
OCD témakörnél volt téma, bár a kérdésem nyilvánvaló hogy egy elemet emelt ki belőle, amire kíváncsi vagyok, egy teljes témakört nem akarok leírni terjedelme miatt, remélem ezt megérted.
2021. ápr. 1. 20:59
 8/37 Mojjo ***** válasza:
88%

@7: "OCD témakörnél volt téma"


Nem látom, hogy bármi köze lenne a szélsőséges ateizmusnak az OCD-hez.


"bár a kérdésem nyilvánvaló hogy egy elemet emelt ki belőle"


Egy elemet sem emelt ki belőle. Az, hogy szerinted elmebetegnek tartják a hívőket, az nem tünete semmilyen "bizonyos betegségeknek", főleg nem kapcsolódik az OCD-hez.


"egy teljes témakört nem akarok leírni terjedelme miatt, remélem ezt megérted"


Aminek nem lehet röviden és tömören leírni a lényegét, annak jó eséllyel nincs lényege, leginkább ezt értem.

2021. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
92%

A hit maga nem elmebaj, a vakhit az elmebaj.

Annyira, hogy sok vakhívő tiltakozik, hogy ő aztán nem, dehogy...

2021. ápr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
9. Még mindig nem én gondolom így hanem aki tanította.
2021. ápr. 1. 21:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!