Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy katolikus pap testi...

Ha egy katolikus pap testi kapcsolatba bonyolódik egy nővel, azt általában az utóbbi kezdeményezi?

Figyelt kérdés

A filmekben általában úgy mutatják be, hogy a hívek női tagjai lelkesednek a pap iránt, a rajongásuk néha bűnbe viszi Isten szolgáját és megbotlik. Lehet ez a vonzalom nem is annyira a férfiassága, hanem a közösségi vezető szerepe miatt van.

Igaz lehet ez vagy ennél sokkal árnyaltabban műkődik?



2021. ápr. 3. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem így van, bármelyik fél kezdeményezhet! Ne a hülye filmekből próbálj a valóságra következtetni!
2021. ápr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Hogyne, a nő maga fölé teperi a szegény védtelen csuhást, és a vákuumos csúnyájával erőszakosan magába szippantja annak a pöcsét.

Legyen már valami határa azért a pápisták inherens intézményes nőgyűlöletének...

2021. ápr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

2#és közben ministráns fiúk nevét kiabálná :D


Viccet félre téve volt idő mikor nagy csajozók voltak.Azért ők sem szentek.És azt se hiszem ,hogy ebből akkora ügyet csinálnának.Főleg ,hogy bárkivel megeshet ,hogy szerelembe esik még ha nem is akarja.


Pont ezért ha pap lennék akkor fix h csak református.(bár állítólag ezt a részét a katolikus egyház is módosítani akarja ,hogy házasodhassanak a k papok is.)

2021. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez olyan kérdés, hogy ha a férj megcsalja a feleségét, akkor általában a másik nő mászik rá a házas férfira, vagy fordítva..

Mindkettőre lehet példa. És azért vonok párhuzamot, mert ugyanúgy a hivatás sárba tiprása mind a kettő eset.

2021. ápr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem voltam meg ilyen helyzetben, es nem is a filmekbol tajekozodnek. :-)

Viszont az igaz, hogy a papok-lelkeszek a nok egy csoportjara vonzoan hatnak, mivel autoritas-vezeto szerepben vannak, es ez afrozodiakumkent hat. Kb. ugy, ahogy az egyetemi hallgato + egyetemi tanar, vagy politikus ferfi + akarmilyen nem-politikus no eseteben.

Neha lehet latni most a YT-ra feltett istentiszteletnel, ahogy bevonulnak, egyes nok milyen rajongva nezik a papokat, még az olyan 50 eves kicsit "szerencsetlen", zarkozott konyvmoly kulsejueket is.*

Es ha valakinek komoly lelki vagy elethelyzeti valsagban negyszemkozt segitett az illeto pap, megvigasztalta stb., akkor a hálaérzet is jelentkezik (pszichologusoknal is: "kigyogyitott a panikbetegsegembol, amitol ugy szenvedtem, egy felisten!! ...). Hallottam azt is, hogy pl. a finn evangelikus egyhaz neha az elvonulasokat (pl. csendes elvonulasok, ahol negyszemkozt lehet egy pappal beszelgetni a lelki eletedrol) ugy hirdeti, hogy mondjuk csak ferfiaknak, es akkor ket ferfi lelkesz megy. Persze ez a katolikusoknal nem megy, hogy a noi csoportokhoz noi lelkeszeket kuldenek.


Ezzel egyutt szerintem a papon is ugyanugy mulik, meg ha a nonek is jutott eloszor eszebe. Es vannak olyanok, akik sorozatban csinaljak, hogy elcsabitanak noket. Volt egy reformatus lelkesz is, aki nos volt, megis sorban csalta meg a feleseget (karizmatikus, magabiztos, intelligens nepszeru pasas), vegul elvalt es el is helyeztek. Es nagy altalanossagban, ha egy no tudja, hogy a papnak nem lehet kapcsolata, akkor ritkan kezdemenyez ugy, ha nem kap biztato jelet.


*semmi bajom a zarkozott konyvmolyokkal, csak nem erre a tipusra szoktak ravetodni furtokben a nok

2021. ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy láttam, hogy a fiatal papokra nagyon is ráhajtanak a csajok, legalábbis katolikus "gyüliken" láttam. Szinte rámásznak a lányok és elég szépek, nagy a kísértése a papnak. Amíg mi ott vagyunk, mint "halandó" emberek, ránk sem néznek. Mindig a tiltott a csajoknak, ami bejön. Nem véletlen szakították le az almát a fáról. Ez bennük marad örökké.
2021. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
igen, de a "nagyon is rahajtanak a csajok" es a "nemi kapcsolatba bonyolodas" kozott van meg egy par lepes
2021. ápr. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen mindegy. A vallás szerint mind2en bűnösök lesznek, a pap jobban, hiszen fogadalmat tett.
2021. ápr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Persze, minden felekezetnél előfordul az ilyen, csak a katolikusoknál a leginkább kitűnő, mert ott még mindig cölibátus van.

Nyilván a civil embereknél is van bőven házasságtörés, de ott elsősorban a felesége előtt szégyenül meg az illető, egy pap esetén azért az egész közösséggel kell utána szembenézni. Igen, mindkettő bűn, de az egyik messzebbre hat.

2021. ápr. 4. 08:39
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, ahogy előttem is írták, valóban nem helyes filmekből megpróbálni megismerni a valóságot. Inkább tedd azt például egyházi iratok alapján:


[link]


Részlet az egyházi iratok alapján készült cikkből:


"

A jelentés szerint csaknem 70 év alatt 1670 pap 3677 gyermeket bántalmazott. Az áldozatok többsége fiú, több mint felük még nem töltötte be a 13. életévét, amikor bántalmazták.

"


Ebből kiderül, hogy az áldozatok többsége fiú, és az is kiderül a cikkből, hogy minden hatodik eset nemi erőszak volt, vagyis ezekben az esetekben valószínűleg a római katolikus pap bácsik kezdeményeztek, méghozzá nem is erőszak-mentes módon.

2021. ápr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!