Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységben a tenger...

A kereszténységben a tenger gyümölcsei húsnak vagy gyümölcsnek számítanak?

Figyelt kérdés
Tegnap miért nem lehetett húst enni?

#böjt #hús #nagy péntek
2021. ápr. 3. 19:33
A kérdező szavazást indított:
Hús
Gyümölcs
Kütyü
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A halat sem számítják húsnak szóval szerintem ezt se. Aki vallásos az azért nem evett húst, mert ezzel emlékezünk meg Jézus szenvedésére és 40 éhen töltött napjára a pusztában
2021. ápr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Halnak számít
2021. ápr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A nagypéntek szigorú böjti nap. Húsnak a melegvérű állatok húsa számít.
2021. ápr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Én mondjuk azt se tartom helyesnek, amikor sokan kiskaput keresve böjti napon halat esznek. A hal is állat, a hal is hús. Szerintem nem jelent akkora testi megterhelést, hogy valaki heti egy napon át ténylegesen nem eszik húst. Bár lehet annál nagyobb lelki teher, mert a sátán azzal kísért, hogy mégis egyen az ember ilyenkor is.
2021. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én mondjuk az ananászt meg a gombát jobban szeretem, mint a kütyüket. Pontosabban azoktól félek :D

(mármint sosem ettem még tengeri herkentyűt).


#4 válaszolóval meg tejesen egyetértek. Az sem jobb, ha zöldségekkel eszem tele magamat a böjtnél. Vagy megeszek egy 10 kg-os harcsát vagy tonhalat....

Halat amúgy ettem már és nekem ízre és tápértékre sokkal inkább hús.

2021. ápr. 3. 20:36
 6/9 A kérdező kommentje:

Jézus a pusztában nem valószínű, hogy halászott.

A bogár evést elgondolni meg kicsit horror (nekem).

Meg ha bele gondolsz, milyen már hogy elmegy böjtölni, aztán éjszakánkét ott forog a hatalmas szardella a tűz felett...


Mondjuk Istenként miért ne bírhatta volna ki evés nélkül?

(persze ez rossz kérdés, mert mi akik nem vagyunk istenek, hogyan kövessük?)

Szerintem ahhoz, hogy minek milyen vére van, semmiköze a böjthöz és főleg nem a keresztény élethez.

2021. ápr. 3. 20:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Szárazföldi országban persze, hogy idegenkedünk a tenger gyümölcseitől. Ha nem akarod, akkor nem eszed.
2021. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem biztos finom és a neve is kívánatos. (egyszer véletlenül majdnem azt rendeltem a pizzára; akár tenger kincse is lehetne a neve).

Nálam ez az idegenkedés csak egy rossz berögződés. Sok minden van, amit kívánok, jó az illata és azt is tudom, hogy finom, de nem tudom rávenni magamat valamiért, hogy megegyem.

Pl. a tintahalat vagy a polip "kezét" is szívesen megkóstolnám, meg kívánom amikor mások eszik, de nem megy. (és egyáltalán nem undorodom, főleg ha vizes kis cuccokról van szó).

Na amit nem ennék soha, azok a tenger feletti csúszós dolgok, pl csiga.

Pedig az sem lehet rossz jó fokhagymásan. Ahhoz nem kell tenger, de való igaz, hogy itt nem nagyon terjedt el.

Kicsit válogatós vagyok...

2021. ápr. 3. 21:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, nem melegvérű, tehát "halnak" számítanak a tenger gyümölcsei. Ugyanígy gombát is lehet enni, mert az se nem növény, se nem állat.

Azért nem eszünk húst, mert nagypéntek szigorú böjti nap, ezzel emlékezünk Jézus kereszthalálára.

A böjt lényege az egyszerűség, a lemondás. A hús ünnepi ételnek számított régen: az más kérdés, hogy ma már egy kiló spenót drágább, mint egy kiló karaj. De aki mondjuk vegetáriánus vagy egyszerűen nem érzi elég tartalmasnak a húsról való lemondást, az böjtölhet mással. A hús nem evése csak a kötelező minimum. Én pl. édességet sem eszem, mert számomra az is ünnepi, boldog dolog.

2021. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!