Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusoknál hogy működik...

A katolikusoknál hogy működik a válás?

Figyelt kérdés

NEM vagyok katolikus!


Csak érdekel, mert hallottam, hogy ha ott egyszer megházasodtál, utána se elválni, se újraházasodni nem lehet.


Valaki aki jobban ismeri, elmondaná?



2021. ápr. 4. 12:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
El lehet válni simán polgárilag, csak az egyház nem fogja elismerni a válást 🤷‍♂️ amit isten összekötött, ember szét nem választhatja.
2021. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De NEM érdekel a polgári.


Az EGYHÁZI érdekel. Azért itt kérdezem!!!

2021. ápr. 4. 12:38
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Egyházilag nem lehetséges a válás.


Arra van lehetőség, hogy kimondják, a házasságot nem kötötték meg érvényesen-tehát nem létezik a házassági kötelék. Ennek meg vannak a különböző kánonjogi feltételei.

2021. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
*megvannak
2021. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

És ez mennyire reális alternatíva a mindennapokban?

Pl mennyire gyakori, hogy sikerül ezt bizonyítani valahogy?

2021. ápr. 4. 12:49
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

No erre nem tudok válaszolni.

Ferenc óta szerintem könnyebb.

2021. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%

Gyakorlatilag semennyire.

A középkorban ezt úgy csinálták, hogy volt nyilvános bizonyítás. Ha 50 néző előtt meg tudta dugni az asszonyt, akkor a házasság érvényes volt.

2021. ápr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%
Leírtam azt is hogy egyház nem ismeri el kedves kérdező, ha menne esetleg az értő olvasás 🤷‍♂️ #1
2021. ápr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két ismerősöm is van, akinek katolikus házasságát felbontották, és mindketten újraházasodtak.

Egyházi ügyvédhez kell fordulni. Jó drága lesz amúgy. Egy ideig külön kell élni (nem emlékszem pontosan, másfél-két év). Maga az eljárás is eltart egy ideig. Csak bizonyos indokokkal lehet felbontani, ha tudod igazolni, hogy már a megkötéskor sem volt érvényes. Pl. az egyiküknél a szülői kényszer miatt bontották fel a házasságot.

Szóval, ha komolyan érdekel, akkor egy egyházi ügyvédet kell felkeresni, és ha ő reálisnak tartja, akkor felfogadni.

2021. ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

1-eske csak nem érti...


Többieknek köszönöm. :)

2021. ápr. 4. 13:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!