Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted a papi eskü van...

Szerinted a papi eskü van olyan hiteles, mint az orvosi eskü?

Figyelt kérdés
Miért gondolják sokan, hogy a papok gyerekeket molesztálnak? (orvosok között is volt, aki embereket ölt).

2021. ápr. 4. 14:23
A kérdező szavazást indított:
A papi eskü hitelesebb.
Az orvosi eskü hitelesebb.
Mindkettő egyformán hiteles.
Bármelyik eskü megkérdőjelezhető.
A papi eskü nem ér semmit.
Az orvosi eskü nem ér semmit.
Az eskü csak felszíneskedés.
Egyéb.
29 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az eskü nem lehet hiteles, vagy hiteltelen,.

Az ember aki leteszi az esküt a hiteles, vagy nem, így a kérdés értelmét veszti.

2021. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha ez így van, akkor miért van szükség esküre?
2021. ápr. 4. 14:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az átlag ember tartja magát hozzá.

Az eskü fontos pecsétje az elhatározásunknak, és egy olyan munkahelyen mint a korház, vagy papság erre az iránymutatásra szükség van.


A házasságok egy részében is van megcsalás, az eskü mégis hivatalossá teszi.

2021. ápr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos a emberek némelyike teszi hiteltelenné, komolytalanná.

Ezért Jézus azt tanította, hogy ne esküdözzünk.

(Máté 5:34–37) 34 Én azonban azt mondom nektek, hogy egyáltalán ne esküdjetek. Ne esküdjetek se az égre, mert az az Isten trónja, 35 se a földre, mert az a lábzsámolya, se Jeruzsálemre, mert az a nagy király városa. 36 Az életedre se esküdj, mert egyetlen hajszálat sem tudsz fehérré vagy feketévé tenni. 37 Hanem legyen a ti igenetek igen, a nemetek pedig nem, mert ami ezeken felül van, a gonosztól van.


Persze vannak esetek, mikor megkell tenni, de nagyon jól gondolja meg mindenki mit mond, mert ítélet alá esik.

2021. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Én egészségügyben dolgozom, én személy szerint semmilyen esküt nem tettem.

Nem is értem, minek? A tettek számítanak nem az eskük.

2021. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdés lényegét. (Hogy jönnek ide a gyerekeket molesztáló papok?) De, ha csak a két esküt hasonlítjuk össze, akkor szerintem a papi eskü komolyabb.

A pap valódi esküt tesz, ami a valláson belül egy komoly dolog. Annak súlya van. Ha megszegi, az üdvösségével játszik, mivel egy Istennek tett esküt szeg meg.

Az orvosi eskü, viszont igazából csak formaság, inkább egy irányelv. Nem árt a betegeknek, nem hoz szégyent az Egyetemére, folyamatosan képzi magát stb. Lényegében egy kis összefoglalója annak, ami mondjuk úgy, minimum követelmény a szakmához. Ezen igazából nem múlik semmi, akár elmondja, akár nem. A jogszabályokat kell betartani és az előírásokat. Az orvosi esküvel meg lényegében rábólint, hogy "Igen, betartom az előírásokat és megteszek mindent, ami tőlem hivatásomnál fogva elvárható." Nem az esküszegésért fogják elővenni, hanem a szabályok megsértéséért.

2021. ápr. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvosból sokkal több van mint papból. Ehhez képest sokkal több pap kúr seggbe kisfiúkat mint orvos.


Ebből arra következtetek, hogy a papi eskü hitelesebb! ("engedjétek hozzám a gyermekeket!")

2021. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!