Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Divatba jött,hogy "áldott"...

Divatba jött,hogy "áldott" ünnepeket kívánnak egymásnak karácsonykor,húsvétkor az emberek. Katolikus vagyok,de nem tudom,hogy ilyenkor ki áldja meg az ünnepeket?

Figyelt kérdés

#karácsony #húsvét #áldott ünnepeket
2021. ápr. 4. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Igen, mert szokták mondani, hogy kellemes a lábvíz, az ünnep pedig legyen boldog, Istentől áldott.
2021. ápr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen,de ezt csak hívő embernek mondhatjuk,mert különben modorosságnak tünik.
2021. ápr. 4. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2 Nem,ez szép. Isten áldja - azért áldott. (az áldott passzív szerkezet - az Alany nincs megnevezve, ezáltal ebben az esetben még hangsúlyozottabbá válik, mint pl a megmondatott, teremtetett)

Ha nem hívő hallja, az sem veti meg. Áldás, békesség! - az még a legvadabb materialistáknak a képzeletében is jót jelent, jó érzéssel tölti el.

Áldott Húsvéti ünnepet, Kérdező!

a görög-katolikusok,

https://www.youtube.com/watch?v=st4_B14HBSE és a görögök így köszönnek ilyenkor

Χριστὸς ἀνέστη! Ἀληθῶς ἀνέστη!

2021. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
17:18-as: ha valaki nekem úgy köszön, hogy "áldás, békesség", akkor egyrészt rögtön be tudom azonosítani, hogy melyik "klub" tagja, másrészt meg kényelmetlen, hogy miért mondja ezt nekem, akinek ez nem jelent semmit. Úgyhogy nem jó érzéssel tölt el, hanem inkább kényelmetlen.
2021. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

oké, 4-es, ilyen is van. Azért Isten áldjon téged is. És ne érezd magad kényelmetlenül. Isten halott - de csupán csak annak aki megölte magában.

Nem vagyunk egyformák.

2021. ápr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Isten.


En nem szoktam olyannak kivanni, aki nem vallasos. De azert az ateistaknak meg lehet erteni, hogy egy altalaban hivok kozott elo vallasos embernek kicsuszhat a szajan, mert nem tartja allandoan eszben mindenkirol (vagy nem is tudja), minden kollegarol, szomszedrol a világnézetét.

2021. ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"vallasos embernek kicsuszhat a szajan"6

- azért nem történik tragédia az "áldott" szótól egy ateista esetében sem, még nem tartunk ott, hogy mondjuk Somogyvámos határában lévő Krisnavölgy miatt Somogyvámoson hangos Hare Krisnával üdvözöljék egymást az ott lakó falusiak.

Áldott ünnepet kívánni a nem vallásos emberek tudatban is azt jelenti, békességes, boldog ünnepnap legyen, ne legyen civódás, veszekedés, egymást marás. A különbség csupán annyi, hogy a hívő tudja, ez isteni áldás, ha így tudnak együtt lenni az emberek/családok/ rokonok/ ismerősök.

2021. ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Blackice75 ***** válasza:
2021. ápr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!