Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A misén arra bíztathatnak,...

A misén arra bíztathatnak, hogy oltassam be magam, amikor kérdésekkel mentem papokhoz, akkor pedig sokszor az volt a válasz, hogy csak hitkérdésben tud segíteni?

Figyelt kérdés
Az oltás katolikus hit kérdése, az én életemet befolyásoló nem elvont kérdések pedig nem kapcsolódnak a katolikus hithez?

2021. ápr. 4. 22:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, milyen papokkal volt dolgod, de egy pap nem csak hitkérdésekben tud segíteni, arra van kiképezve, hogy többek között életvezetési tanácsokat is tudjon adni. Szakmai kérdések szempontjából mondhatják, hogy ebben nem tudnak segíteni, mert nekik a "szakmájuk" valóban a hit. Szóval milyen szakmai kérdésekben valószínűleg nem tudnak segíteni, de önmagában a védőoltás beadatása nem egy szakmai kérdés, a részletei viszont már azok.
2021. ápr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%
Az oltás is lehet egyfajta hit kérdés, mert sok gonosz ember rosszakaratól például olyat akar elhitetni, hogy a fenevad jele, meg más ostobaságot. Tehát jó dolog, ha egy pap oltásra buzdít, hogy lássák az emberek, hit szempontjából sincs vele probléma.
2021. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
Nem is igazán értem a kérdést, elég zavarosra sikerült. A papok valóban leginkább hitkérdésekkel foglalkoznak, főleg misén. Az oltás alapvetően egészségügyi kérdés, bár, ha arra gondounk, hogy oltás nélkül veszélynek teszed ki magad és másokat, akkor az már erkölcsi kérdés. De tényleg nem értem, mi a kérdésed lényege.
2021. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Önmagában az oltás beadatása bizony szakmai kérdés lenne, ha különböző érdekekből, vagy más okokból nem lennének hamis, félrevezető "szak"vélemények. De jelen esetben már politikai, gazdasági, társadalmi ... kérdés is (bár az is szakma, csak nem orvosi).
2021. ápr. 4. 22:29
 5/27 A kérdező kommentje:
És honnan tudni, hogy ami most történik, nem a fenevadas rész a Bibliából? (Ilyet is kérdeztem egy paptól, rögtön elküldött.)
2021. ápr. 4. 22:32
 6/27 anonim ***** válasza:
0%
Szokás szerint a fidesz akaratát tolják...
2021. ápr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Milyen bizonyíték van arra, hogy a hirtelen összeütött oltás nélkül magam és másokat veszélynek tenném ki? És milyen bizonyíték van arra, hogy a le sem tesztelt oltás semmilyen rémséget nem fog előidézni sem előbb sem utóbb?
2021. ápr. 4. 22:36
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
A templomban igazságot nem kapsz az biztos, de ezt nem kell elhinned nekem, hanem Istentől kérdezd. Szerinted nem ugyanazok a vallási vezetők, mint Jézus korában? Ő nem viccel,amikor azt mondja, hogy maradjunk távol a farizeusok kovászától. Ha nincs személyes kapcsolatunk Jézussal, akkor nem fogunk megmenekülni. El sem tudom mondani mennyire gyilkos az a vallásos lelkület, ami uralkodik a világon. Neked is csak Isten tudja megmutatni.
2021. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
63%

"Szerinted nem ugyanazok a vallási vezetők, mint Jézus korában?"

Hogy lennének ugyanazok? Gondolkodsz egyáltalán? :D Persze értem, hogy sunyi módon rá akarod húzni az akkori farizeusok szerepét (akiket Jézus sokszor megfedett) a mostani vezetőkre, de ez merő ostobaság és teljesen értelmetlen.

2021. ápr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Miért látod így?
2021. ápr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!