Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lehet két utat járni?

Miért nem lehet két utat járni?

Figyelt kérdés

Több kérdésben is olvastam, hogy a hívek szerint nem lehet egyszerre több vallást követni. Valaki kérdezte, hogy keresztény és buddhista lehet-e egyszerre, és a legtöbb válaszoló majdnemhogy letorkollta, hogy hogy lehet ilyet kitalálni.

Miért olyan problémás két vallás követése? Miért ne járhatna két utat is aki szeretne?



#vallás #hit #multihit
2021. ápr. 5. 13:11
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Mert ellentmondásba keveredik az illető, ha két vallást követ. Tehát nem is tudna két utat járni
2021. ápr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
0%
Állítólag Szent Stephanus sem hagyott fel a pogány istenei imádatával. És még szentté is avatták.
2021. ápr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Nem hiheted azt egyszerre, hogy az ég kék és piros is, hiszen az ég vagy kék vagy piros. Vagy másik példa, két lovat nem tudsz egy fenékkel megülni. Bár lehet valaki olyan súlyos mentális beteg, hogy nem okozna gondot két ellentétes és egymást kizáró dologban hinni egyszerre.


#2

Kinek az állítása szerint? A tiéd szerint? Mert minden fennmaradt forrás szerint keresztény volt és a pogányság ellen küzdött.

2021. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:

ebből szerintem egyértelmű választ kapsz:

Máté 6: 24. Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak

2021. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
Mert Jézus a kizárólagosság igényével lépett fel. Joggal, hiszen feltámadt a halálból, beteljesítette a messiásra vonatkozó próféciákat. A buddhizmusban nincs is személyes Isten, míg a kereszténység Jézus személye köré épül. "Aki engem látott, látta az Atyát."
2021. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 szp72 ***** válasza:
80%
Szerintem kipróbálhatnád egyszer magad is. Menj el útelágazáshoz, s próbálj meg mind a kettőn egyszerre járni.
2021. ápr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
#6, ha már metaforák eredeténél tartunk, pont ez jutott nekem is eszembe. Mindig azon megyek, amelyiket a helyzet jobban megkívánja, jobban alkalmazható adott esetben.
2021. ápr. 5. 18:44
 8/45 KZitus ***** válasza:
68%

#7

Mintha csak az Éden kerti Éváról írtál volta: ő is azt tette amit az adott helyzet jobban megkívánt, és alkalmazható volt az adott esetben.

2021. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
Ha azt követem, le kell mondanom működő dolgokról, ha meg amazt akkor is, mivel az a másik része, szóval inkább maradok a működő dolgoknál azt így jártak.
2021. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
4. A gyűlölet nem vezet sehova sem..
2021. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!