Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten az Ítéletkor súlyozottan...

Isten az Ítéletkor súlyozottan mérlegel majd ? Különbséget tesz kis és nagy bűn között ?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a Túlvilági Bíróságon lehet-e majd egyezkedni Istennel, esetleg meggyőzni őt ? Hiszen ő a Bíró, de a vádlott ha meggyőzi őt, lehet kisebb büntetést kap.


Vegyünk egy példát. Sztálin, aki egy véreskezű diktátor volt és emberek százezreinek halála kötődik a nevéhez, ugyanoda kerül, mint Gizi nénje, aki lopott 20 dkg parizert, meg 3 darab vöröshagymát a közértből ? Egyik ember nevéhez egy véres diktatúra kötődik, de Gizi nénje nem akart éhenhalni, ezért lopott és csak kis értékben. Vagy a politikus, aki milliókat sikkaszt, ugyanoda kerül, mint Juliska, aki lopott a boltból 1 Kinder Maxi Kinget ?


Vagy egy beteg pedofil ember, esetleg nemi erőszakolő ugyanolyan büntetést kap, mint Feri, aki recskázott napi szinten ? Hiszen Feri senkinek nem ártott, csak azért csinálta, mert jól esik neki. Vagy lehetne még felhozni, hogy 2 szabad azonos nemű ember, ha szexel egymással, de senkinek nem ártanak, akkor is bűnhődniük kell ? Miért is ? Nem ártanak senkinek.


Szóval ha én a pokolra jutok, akkor van fellebbezési lehetőségem, ugye ? Nem gyilkoltam, nem loptam, nem öltem embert és nem vagyok Sztálin, se egy korrupt, milliókat megkárosító politikus. Ha követek is el bűnt, nem károsítom meg vele a mikrokörnyezetemet. Van lehetőség arra, hogy Isten keze ne olyan erősen csapjon le rám ? Hiszen Ő a Kegyelem Istene is.



2021. ápr. 5. 22:14
A kérdező szavazást indított:
Igen, Isten mérlegel a bűnöknél, figyelembe veszi a személyes tényezőket is.
Isten szemében minden bűn egyenértékű, indítékoktól függetlenül.
16 szavazat
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
9%
C válasz a helyes, nem erről szól az evangélium.
2021. ápr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
1: Megmagyaráznád, kedves 1-es ?
2021. ápr. 5. 22:17
 3/46 anonim ***** válasza:
4%

nem fog veled még csak beszélgetni sem,

kérdezni sem fog semmit,

semmilyen lehetőséged nem lesz az egyezkedésre,

akkor kellett volna gondolkodnod amikor a bűnt elkövetted.

a kis bűnért is nagy bünti jár , a javító-nevelő szándék miatt.


mert Ő mindent tud, és mindent lát,

és a büntit már akkor megkapod amikor a bűnt csak gondolod de még nem követted el.


mert a jutalom Vele jön, de a büntetés az előtte jár.

2021. ápr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

3: De ez így baromira nem arányos és sértően igazságtalan. Sztálin, vagy Hitler, aki egy tömeggyilkos diktátor, ugyanoda kerülne, mint Julcsa, aki lopott 3 szál kolbászt a Pennyből ? Ez mennyire igazságos ?


Vagy aki mondjuk naponta maszturbál, oda jut, mint egy pedofil ? Igazságos ez ? Csak élvezetből maszturbál, nem árt senkinek sem. Vagy akinek az a legnagyobb bűne, hogy házasság előtt szexel ?


Vagy egy meleg ember, aki egyébként adakozik, állatmenhelyen beteg kutyákat fogad be, jár templomba, beteg embereket ápol/gyógyít az is büntetésben részesül ? Miért is ? Kinek árt ? Senkinek.


Mert ha igen, akkor ő egy igazságtalan Isten.

2021. ápr. 5. 22:42
 5/46 anonim ***** válasza:
76%
Személyesen Jézus mondta, hogy vannak kisebb és nagyobb bűnök, gondolom nem véletlenül. Tehát Isten tesz különbséget bűnök között és a büntetések között is, mert van aki sok verést kap, van aki keveset, van aki megmenekül, de csak tűz által a Szentírás szerint.
2021. ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Akkor én most arra kérem Istent, imádkozom azért, hogy ne csak a bűnöket nézze, hanem az ember jótetteit, jócselekedeteit is (pl segít hajléktalanoknak), vonjon átlagot és ez alapján ítéljen.


Istenem, hallgasd meg kérésemet !

2021. ápr. 5. 22:45
 7/46 A kérdező kommentje:
3: És te honnan tudod ennyire biztosan ?? Jártál már a Túlvilágon, találkoztál Istennel és személyesen mondta el ezt neked ?
2021. ápr. 5. 22:48
 8/46 A kérdező kommentje:
Egyébként meg ítéletkor a, bíróságon mindig meghallgatják a vádlott felet, jogában áll védekeznie. Ez így fair és igazságos !
2021. ápr. 5. 22:52
 9/46 anonim ***** válasza:
61%

Isten szerető, igazságos és bölcs. Szerintem ezzel minden elmondtam. Az ítélete ezért biztosan helyes lesz.

Azok a sugallatokat, amelyek negatívak, nem Istentől származnak pl.:

- nincs kiút

- bármit, bárkivel megtehetek


Olyan sem lesz, hogy a pokolból valaki fellebez és végül győz és sunyin lerombol mindent. Meg milyen rosszul eshetne, ha Isten megmondaná, hogy gyülöl és ha rajta múlna sosem lehetnél ott vele. Ilyen sem lehet. Nem fog fenyegeteni, hogy rád esik a Biblia, amíg aludsz...


Magyarázkodni lehet, de az úr ismeri a szíveket és veséket.

2021. ápr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Szerintem a bűn elsősorban az, amivel a másik embernek ártasz, megkárosítod. Ehhez képest csomó olyan dolog van bűnként aposztrofálva a Bibliában, amivel senkinek sem ártasz, az ember magánügye. Ezt nem értem teljesen.


Mert nem az a bűn csak, amivel ártok a másiknak ? A maszturbálás miért bűn például ? Mert kilőhetem vele valakinek a szemét, aki ettől megvakul ? Vagy a meleg ember miért bűnös ? Kihal az emberiség ? Senkinek sem ártanak. Imádkozósáska képében fog újjászületni ?


Az alkoholista ember, ha csak magában iszik és senkit nem rongál a környezetében, oké lehet véleményünk róla, de miért bűn, ha senkit nem károsít meg ?

2021. ápr. 5. 23:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!