Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan vallás, felekezet,...

Van olyan vallás, felekezet, ahol tényleg azt tanítanák amit Jézus tanított?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem ezt, mert jó lenne egy ilyen közösségnek a tagja lenni, de mindenhol rettentően torzítják.

pld.: Nagyon sok a szexuális visszaélés, pedofília, vagy éppen a vének szeretik terrorizálni a híveket (J.T.), vagy szinte mindenkiről tanítanak (Izaiás, Pál, Mózes) csak éppen Jézusról szinte alig valamit.

A múltkor egy katolikus misén voltam ahol maga a atya vallotta be, hogy amit Jézus mondott gyűlölettel kapcsolatban azt maga sem érti (legalább őszinte volt, és nem kezdett el össze- vissza beszélni).


JT. kíméljenek!



2021. ápr. 6. 07:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%

Minek ehhez amúgy felekezet? Van egy faja kis könyv, Bibliának hívják. Azt tessék olvasni, ha érdekelnek a tanítások. Az okosok se tudnak másról mesélni, mint ami abban van. Úgyis mindenki úgy értelmezi, ahogyan ő akarja.

Üdv: egy hithű ateista

2021. ápr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
38%

Nincsen.

A Biblia sem igazán az ő tanait tükrözi. Évszázadokkal később rakták össze, és nem is az ő írásai alapján.

2021. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%
Az első válasznak igaza van, de sajnos a közösség kérdésben ez nem elég. Esetleg a reformátusoknál próbálkozz. Ők viszonylag bibliahűek
2021. ápr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%

Szia,

Érdekes a kérdésfelvetésed, mert az Úr Jézus Krisztus személyesen jelent meg Izaiásnak, Pálnak vagy Mózesnek, és ő mondta el nekik, hogy mit mondjanak az embereknek. Sőt mindhárom személy látta Krisztus dicsőségét is, és beszámolt róla. Az Úr Jézus Krisztus tanításai ugyanúgy másodkézből maradtak ránk, hiszen Ő nem írt le semmit, az evangélisták is azt írták le amit Tőle hallottak ugyanúgy mint Izajás, Pál vagy Mózes.

Vagyis a fent nevezett három személy írásai ugyanúgy az Úr Jézus Krisztus tanításai ezért is kezeli mindegyik felekezet hanosló súllyal.

Pál apostol nagyon szépen leírja: "Én is, amikor megérkeztem hozzátok, testvéreim, nem úgy érkeztem, mint aki ékesszólás vagy bölcsesség fölényével hirdeti nektek az Isten bizonyságtételét. Mert úgy határoztam, hogy nem tudok közöttetek másról, csak Jézus Krisztusról, róla is mint a megfeszítettről." (II.Kor. 2:2)

Én úgy gondolom mindegyik keresztény felekezet az Úr Jézus Krisztusra helyezi a hangsúlyt, az Ő értünk hozott áldozatára, mert erről szól a teljes Szentírás. És sajnos minden felekezetben emberek vannak, és az emberek között nem mindenki szent, sőt vannak akikre az adott felekezet nem lehet büszke, sőt nagyon bűnös emberek is vannak, ahogyan Krisztus is tanította: tövisek a búza közt...


Üdv. Péter

2021. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
27%
Na itt van már a Péter, a Jehova hívő szektaszökevény.
2021. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
Péter adventista. Ha már szídod, akkor legalább ismerd azt, akiről rosszat mondasz. Mert ez így nagyon nevetséges.
2021. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
17%
Valóban, elég nevetséges ez a Péter. Egyetértünk.
2021. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom, te vagy egyedül a teljes igazság birtokában...
2021. ápr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
7: Melyik mondata volt Péternek nevetséges? Másold ide be, hadd kacarásszunk mi is.
2021. ápr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

"A múltkor egy katolikus misén voltam ahol maga a atya vallotta be, hogy amit Jézus mondott gyűlölettel kapcsolatban azt maga sem érti (legalább őszinte volt, és nem kezdett el össze- vissza beszélni)."

Vannak olyan dolgok, amiknek a misztériumát sosem fogjuk emberi ésszel megérteni. Ilyen pl. a Szentháromság. Vagy az Eucharisztia. Hitbeli együttműködéssel kell ezekről gondolkodni, tehát mindent meg kell tenni, hogy amennyire értelmed engedi, megértsd.

De a kérdésre válaszolva, a felekezetek emberekből állnak: akik közül van, aki Krisztus tanítása szerint él, és van, aki nem. Akár vezető legyen, akár nem. Jézus 12 apostolt választott, mégis köztük volt egy Júdás. Szent Péter Krisztus tanítása szerint élt? Hát, nem mindig... Minél nagyobb egy felekezet, annál könnyebb botrányos eseteket találni. Sajnos mindig lesznek olyanok, akik rosszul képviselik a Krisztus tanítását: vagy butaságokat beszélve vagy viselkedésükkel teszik hiteltelenné. Ezzel együtt úgy gondolom, hogy a katolikus és az ortodox egyházak őrzik az egyetemes és apostoli hitet.

2021. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!