Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék keresztény lenni Ho...

Szeretnék keresztény lenni Hogyan kezdjek neki??

Figyelt kérdés

Szoval szeretnék megtérni, csak nem tudom, egyedül hogyan kezdjek hozzá?

Ötleteket, inspirációkat várok:))



2021. ápr. 8. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Ha majd lehet, nézz ki egy templomot és beszélgess az ottani Atyával. Ő ezzel többet tud segíteni.


Esetleg kezdd el olvasni a Bibliát. Ha az túl száraznak tűnik, akkor nézz gyerek Bibliákat, tele vannak képekkel, egyszerűsített, inkább történet alapú szöveg. Néha én is azt kapom le a polcról a "rendes" helyett.

2021. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
1%

Menj el egy 20-30 fős meleg partira, piálj, és kábszerezz be rendesen, majd meztelenül csússz le az ereszen a kiérkező rendőrök elől!


Kis hazánkban ezek a legbiztosabb jelei a kereszténységnek!

2021. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

A keresztény életet élőknek fontos, hogy pontos ismeretük legyen Istenről, a fiáról, és a szándékáról. Illetve ezáltal arról is, hogy mi tartozik be a keresztény életébe azon kívül, hogy dolgozik, családot alapít, gyermeket nevel.

Ezt az ismeretet Isten Szaván keresztül lehet megtudni, és a gyakorlatba átültetni. Első lépésként mond el a szándékodat imában Istennek, és kérd a támogatását. Azok a keresztény életet élők, akik ezt teszik szívesen segítenek neked abban, hogy ezt az ismeretet megszerezd és abban is, hogy a gyakorlatba átültesd, vagy éld a minden napokban.

2021. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Olvasást ajánlom, hogy megismerd az alapokat. Kezdj neki az Újszövetségnek. Máté, Márk, Lukács hasonlít, tehát Máté után ugorhatsz rögtön János evangéliumára, első körben.

Egy szép kiadás: [link]


Kezdőknek való könyvek még:

Rózsa Huba: Mi a Biblia? (Jel Kiadó)

John Maisel: Isten e Jézus?

Tom Short: 5 döntő kérdés a keresztyénségről


Egy teljes Károlit is érdemes beszerezned későbbre:

[link]

2021. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd el olvasni a Szentírást. Ha nem áll hagyományos könyv formában rendelkezésedre, akkor tölts le egy Biblia appot, én a You Version féle alkalmazást javaslom, mert nagyon hasznos bibliaolvasási tervek vannak rajta, különféle témák szerint, ez nagyban segíthet abban, hogy hogy is állj neki, ugyanis ez nem egy olyan könyv, amit az elején kell kezdeni, mint egy regényt. Egyébként azon az applikáción többféle bibliafordítás rendelkezésedre áll, magyarul és más nyelveken is. Én a Károli verziót nem javaslom, az archaikus nyelvezete miatt a mai olvasó számára kevésbé élvezhető, habár vitathatatlan, hogy nagyon szép fordítás, mindennapi haszálatra nem tartom alkalmasnak. Egyébként menj el templomba, vagy ha ez a járványhelyzet miatt nem lehetséges a környéketeken, akkor nézd az élő közvetítéseket.

Emellett kezdj el imádkozni. Nem kell nagy dolgokra gondolni, csak mondd el Istennek az örömeidet -gondjaidat. Ha a saját szavaiddal mondott ima még nehezedre esik, akkor kezdd a Miatyánkkal.

Remélem, valamennyire tudtam segíteni.

2021. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
17%

A 2-es vagyok!


Látom nem tetszett a javaslatom. Nem baj, tudok másikat!


Menj el valamelyik skandináv országba helikopterről rénszarvasra vadászni! Az sem baj ha magánember tulajdonában van, te csak lődd le nyugodtan! A leölt állatok agancsaiból pedig csináltass szobrot, de csak akkor ha összegyűlt a tíz tonnányi, hogy monumentális legyen a műalkotás!


Ha ez sem tetszik pontozzátok le nyugodtan, tudok még egy pár keresztény szokást!

2021. ápr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A Példabeszédek könyvét ajánlom elovasni először. Nagyon erős erkölcsi tartást ad. Egy olyan könyv a Bibliában, ami elengedhetetlenül fontos abban, hogy egy keresztény ne térjen le a jó útról, ( nem keresztényeknek írták.)
2021. ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Mint ahogyan már mások is írták, ha szeretnél keresztény lenni, akkor a kereszténység megalapítójától magától Jézus Krisztustól tanulj (Máté, Márk, Lukács és János evangéliuma), és ami nagyon fontos, tedd azt, amit kér tőled. Így válsz a követőjévé, vagyis kereszténnyé. Ha az ő tanításait követed, akkor hitet gyakorolsz benne.

2021. ápr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem irod, hogy hany eves vagy, van-e valamilyen vallasod es hogy miert akarsz kereszteny lenni.

Hiszel Istenben?

Ha igen, es meg vagy keresztelve, elmehetsz a felekezeted szerinti misere / isentiszteletre. Ha van rokonod, ismerosod, aki kereszteny es joban vagytok, beszelgethetsz veluk rola.

Kezdj el imadkozni Istenhez - nem csak "kerni" lehet, mindent elmondhatsz neki, koszonetet mondhatsz a jo dolgokert, es kerd meg, hogy segitsen keresztennye valnod.


Tobben irjak, hogy kezdd el olvasni a Bibliat - jo, pl. egy evangelium (de ne Janossal kezdd), illetve a Zsoltarok (ezek imak). De altalaban a Bibliat nehez ertelmezni egyedul, csak ugy. En nem javaslom, hogy csak arra alapozz. Mindig magyarazatokkal olvasd es lassan. Ha templomba mesz, ott is meg fognak magyarazni egy reszt.

2021. ápr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az egyik kommentelő kérésére

17 leszek, és úgy érzem hogy segíthetne helyrehozni bennem sok dolgot, mert eddig csak csapongtam, és nem találtam önmagam.

2021. ápr. 10. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!