Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van az a rész a Bibliában,...

Hol van az a rész a Bibliában, ahol le van írva, hogy ne káromolják az emberek Istent, Szent Lelket, Jézus Krisztust?

Figyelt kérdés
És ha valaki például Istent káromolta, vele mi lesz?

2021. ápr. 9. 21:05
 1/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
41%
atkozott lesz
2021. ápr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 PetheD ***** válasza:
100%

Én az alábbi szentírási részeket találtam a Szent István Társulat által kiadott Bibliában:


"Uradnak, Istenednek a nevét ne vedd hiába, mert az Úr nem hagyja büntetlenül azt, aki a nevét hiába veszi." (Kiv 20,7) (Ezt vonatkoztatják a káromlásra és a hamis esküre.)


"Ezért mondom nektek: minden bűnre és káromlásra elnyerik az emberek a bocsánatot, de a Lélek káromlása nem nyer bocsánatot. Ha valaki az Emberfia ellen beszél, bocsánatot nyer, de ha a Szentlélek ellen beszél, nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon." (Mt 12,31-32)


"Bizony mondom nektek, hogy minden bűn és minden káromló szó, amit csak kiejtenek az emberek fiai a szájukon, bocsánatot nyer. De aki a Szentlelket káromolja, nem nyer bocsánatot mindörökké, bűne örökre megmarad.” (Mk 3,28-29)


Krisztus "Megalázta magát és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig. Ezért Isten felmagasztalta, és olyan nevet adott neki, amely fölötte van minden névnek, hogy Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, a földön és az alvilágban, és minden nyelv hirdesse az Atyaisten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr."(Fil 12,8-11) (Dicséret illeti, nem káromlás.)

2021. ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 PetheD ***** válasza:
100%
A káromkodást is meg lehet bánni, gyónni. Egyedül a Szentlélek káromlása kérdéses, ennek teológiai mélységeihez nem értek.
2021. ápr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!


Még nem hallottam senkit sem káromolni a Szentlelket és el sem tudom képzelni. Mondjuk ennek örülök.

Felmerül viszont a kérdés, hogy ha valaki Istent vagy Krisztust káromolja, egyben nem káromolja Szentlelket is? Ezt nem értem.


Ha valaki tudja, írjon. Köszi!


Olyat már hallottam, hogy valaki Istent káromkodásba foglalta. :(

2021. ápr. 9. 22:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4

A Szentlélek káromlása ennél azért bonyolultabb, nem arra vonatkozik, hogy valaki köznapi nyelven szólva káromkodik egy csúnyát a Szentlélekre. Sőt ez a bűn általában füllel nem hallható, hanem a lélekben történik, a teljes megátalkodottság állapota. Erre valóban nincs bocsánat, mert ez az Istennel való teljes és tudatos szembefordulás. De talán itt jobban összefoglalják:

[link]

2021. ápr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2021. ápr. 10. 02:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!