Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem engedi/akarja,...

Isten miért nem engedi/akarja, hogy lássa élő ember?

Figyelt kérdés

Jézust is gondolom azért engedte látni, mert üdvözítenie kellett minket és tanítania. Persze ez kétszer történt, mikor megszületett (a Földön) és mikor feltámadás után megjelent.

De amúgy az miért lenne baj ha élő ember látná Istent? Vagy Jézust? Attól még hihetne benne és lehetne jó ember. Vagy az a lényeg, hogy akkor is kell hinni ha nem látjuk? De erre mondhatnánk, hogy valaki lehet, hogy akkor is hisz ha nem látja, akkor min változtatna ha látná. Legfeljebb még jobban hinne.


Tulajdonképpen kicsit igazságtalannak tűnhet, hogy valaki tapasztalhat ilyet, valaki nem (például akik Jézus idejében éltek igen, akik utána, ők nem, vagy akár Mózes esete, akinek megjelent Isten).


Lehet, hogy hülyeségnek tűnik, de miért nem mindegy, hogy csak halálunk után látjuk, vagy előtte is? A lelkünk ugyanaz a halálunk után, legfeljebb nincs fizikai test.



2021. ápr. 11. 00:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Mert nem egy "személy", akit látni lehet.
2021. ápr. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Isten és Jézus nem ugyanaz Istennek nincs fizikai alakja csak szellemi és csak a fia Jézus jött le Mózeshez nem az Atya.

Megdicsőült testben Mózes sem láthatta Jézust konkrétan csak félig meddig látott valamit mert olyan nagy fényesség árad ki belőle ilyenkor nincs ember aki életben maradna Isten erejétől a bűn miatt amíg nem leszel te is megdicsőült testben.

2021. ápr. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, itt a hit a lényeg, akkor is kell hinni amikor nem látjuk. Amúgy rengeteg jelet küld az életedbe ha hiszel te is láthatod ezeket.

Ráadásul Jézus pont maga is elmondta ezt, amikor Tamás nem hitt a többi tanítványnak, hogy látták Jézust, megjelent neki is

"Tamás pedig így felelt:én Uram és én Istenem! Jézus így szólt hozzá: Mivel látsz engem, hiszel: boldogok, akik nem látnak, és hisznek."

2021. ápr. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Muszlimok szerint a Feltàmadàs Napjàn talàlkozni fogunk vele, egyenként és "személyesen".

Isten (Allah) csodàlatosan szép, de nem biztos hogy hasonlatos az emberekhez, mert NEM a "sajàt képére" teremtette őket.

A vilàgunk tele van jelekkel, amelyek a létezésére utalnak, de ezeket csak a tiszta szívűek veszik észre.

2021. ápr. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Fontosabb a hit mint az, hogy lássuk.

A hit képes megőrizni az embert mindentől ami elszakitaná a Teremtőjétől. Istent sokkal jobban meg lehet ismerni hit által mint vizuális inger által. Talán nyugodtan kijelenthetem mert ez nem tévedés, hogy a kereszténység az egyetlen vallás ahol Isten azt parancsolja, hogy szeressük és ez a legfontosabb mindennél. Istent szeretni pedig csak hit által lehet, sehogy máshogy. Én nem tudnám szeretni Istent ha nem hinném el, hogy szent, igazmondó, mindig igazságos, nincs ellene bölcsesség, stb-stb, és annyira szeret minket, hogy a Fia is meghalt értünk.

2021. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mert nincs mit látni rajta. Egy szellemi lény nem veri vissza a fényt, szóval nem látsz belőle semmit.
2021. ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 ...Laci ***** válasza:
100%

Szerintem Isten szeretetéből kell kiindulni. Azért teremtett a képmására minket, hogy mi lehessünk a fizikai megtestesülései. Magának nem tartott meg semmit. Azért van annyiféle ember, mert Isten szeretete végtelen és a másik emberben magának Istennek egy-egy arcát láthatjuk meg.


Azért sem láthatjuk egy bizonyos konkrét alakban, mert Őt nem lehet lekorlátozni egyféle megjelenési formára. Számára talán az volt a legkézenfekvőbb, hogy ne ragaszkodjon egy alakhoz, mert így bárhol és bármikor ott lehet, egyszóval mindenható lehet.

2021. ápr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én rövidre zártam Isten=szeret, ha nincs szeret eltávolodik tőled a szeretet(isten), ha van szeretet akkor van szeretet.

Szeresd magad és istenné válsz.

2021. ápr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Isten miért nem engedi/akarja, hogy lássa élő ember?"


Milyen buta és ostoba kérdés ez???


A válasz nagyon egyszerű és nem is annyira bonyolult, azok számára, akik tudnak dimenziókban gondolkdni és nem csak testben.


Ha azt mondja az Írás, hogy Isten Tudati, szellemi létállapot, amelyben fenn áll az egész teremtett világ és minden univerzum, és az Ő létállapota mondjuk a 8. Dimenzió, valamint Jézus az ISten testben való kinyilatkoztatása a teremtett világ számára a 7. Eget (Dimenzót) betöltve, akkor hogyan is gondolhatná egy halandó a 3. Dimenzóba létező hús-vér emberi személy, hogy láthatja Istent ebben a múlandóságra ítélt 3D testben, Aki Dimenziókban mindenek felett áll??? Nem értem!!! Érthetetlen számomra!!!! Azért jött Jézus, hogy általa megismerjük az Atya IStent!


Ján. 14;

8. Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.

2021. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha példabeszédet akarsz, akkor úgy tudom elképzelni, hogy a 2D négyzet belőlem 3D-s személyből mindig egy síkot látna csak, mivel nem látja a plusz dimenziót. Szerintem Istenből is csak 3D-t tudunk látni és az kevés.
2021. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!