Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallást szeretnék alapítani....

Vallást szeretnék alapítani. Mit tudnátok hozzá adni? Milyen ötleteitek, esetleg igényeitek vannak?

Figyelt kérdés
Halál komolyan kérdem. A téma komolyságából kifolyólag úgy hiszem egy ember kevés egy vallás megalkotásához. Rengeteg alapozásra van szükségem amihez elengedhetetlennek tartom külső szemszögek nézőpontjainak hozzájárulását is. Nem kell semminek megfelelnetek - ezért is nem folynék bele saját gondolataim részletezésébe (majd egy későbbi alkalomkor) - szívetek szerint szóljatok hozzá. Minden őszinte választ, véleményt nagyra értékelek. Köszönöm.

2021. ápr. 11. 01:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
92%

Hu, ez nagyon nehéz kérdés. :)

Én személy szerint hiszek abban, hogy biztosan van valami felsőbb erő. Hiszem, hogy minden okkal történik az életünkben, hogy pontosan ott kell lennünk és azt kell megtapasztalnunk, amit épp átélünk, és hogy képesek vagyunk a jó/rossz dolgokat bevonzani.

Biztosan van valami a halál után is, én ezt sem vagyok hajlandó elfogadni, hogy csak születünk, élünk egy kis időt, majd meghalunk és ennyi. Valaminek lennie kell. Nem szünhetünk meg csak úgy, vagy nem is tudom.

Nehéz, elgondolkodós téma ez, de hátha tudtam valamit segíteni... :)

2021. ápr. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kövess engem és már lesz egy követőd.
2021. ápr. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jaj, khm, nekem lesz*
2021. ápr. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

E-MESE (Magyar Evangélikus Szivárvány Egyház), ami csak a felhőben létezik 🤭


Vagy alapíts inkább pártot: Of (Our Faults)...

2021. ápr. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hogy tudnánk bármit is hozzáadni ha azt se tudjuk mik a koncepcióid? nem írtál erről semmit. Egy Isten hit vagy több? Teremtőben való hit vagy fűben-fában? Próféták vannak vagy lesznek? Egyáltalán mi az alapelv, mik a követendő példák? Szeretetre alapuló vallás vagy anarhikus, mindenki azt csinál amit akar?
2021. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pont azért nem részleteztem, hogy ne befolyásoljam a válaszaitokat.
2021. ápr. 11. 12:25
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak az olyan vallások állják meg a helyüket ami alapvető emberi szükséglet tapad hozzá. Milyen vonzó muszlimnak lenni mert több nejünk lehet. A keresztényeknek a szeretet az irányadó. Csak úgy tudnék helyes választ adni neked, ha magam is elképzelem.


Én a meditációt stb. és a keleti vallások legigazabb részeit egyesiteném a kereszténységgel. A meditáció nagyon hiányzik. Csupán annyi hogy huzamosabb ideig koncentrálni egy valamire, mondjuk Istenre vagy bármire.


A közösség segítő ereje is visszafogott mint ami lehetne. Hívjatok és ha kellek jövök építsük fel azt a templomot közösen. Ne idegen munkások építsék horribilis pénzből.

2021. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha ezt meg kell kérdezned nem vagy elég karizmatikus hozzá.
2021. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én elmondom, de ahhoz csatlakoznod kell a híveim közé.
2021. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz úgy követőket szerezni, ha barátokat sem tudunk.
2021. ápr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!