Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy álltok az istenhittel?

Hogy álltok az istenhittel?

Figyelt kérdés
Szándékosan nem vallás kategóriába írom a kérdést, mert azt szeretném, hogy eljusson minél több mindenkihez, ne csak azokhoz, akiket specifikusan érdekel a téma. (Ettől függetlenül lehet, hogy rövid időn belül át lesz helyezve, de ha lehet, ezt inkább elkerülném.)

2021. ápr. 12. 01:53
A kérdező szavazást indított:
Keresztény vagyok.
Zsidó vallású vagyok.
Muszlim vagyok.
Az előző 3 opció közül egyiket sem vallom magaménak, de teista vagyok, tehát hiszem, hogy a világot egy abszolút Isten teremtette és tartja fenn.
Deista vagyok, tehát hiszem, hogy a világot egy abszolút Isten teremtette, majd magára hagyta azt.
Panteista vagyok, hiszem, hogy Isten egyenlő a világmindenséggel.
Buddhista vagyok.
Ateista/antiteista vagyok, úgy gondolom, hogy nincs semmilyen istenség.
Agnosztikus vagyok, úgy gondolom, hogy nem tudhatjuk, létezik-e Isten vagy bármiféle istenség, és enélkül a tudás nélkül éljük le az életünket.
Egyéb (ezt örülnék, ha leírnátok kommentben)
48 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Én sehogy.
2021. ápr. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Felejtős.
2021. ápr. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Keresztény vagyok. Felnőttként tértem meg, előtte ateista voltam.
2021. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
69%
Van Isten, de utálom az egyházat. Inkább ezoterikus vagyok.
2021. ápr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
65%
Isten, vagy úgy egyáltalán egy felsőbb hatalom létezését nem tudom cáfolni. Azt viszont állítom, hogy az egyház a világtörténelem egyik legkártékonyabb eleme.
2021. ápr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Biztosra soha nem tudhatjuk, így az agnosztika lenne a leglogikusabb, de én akkor is maradok ateista.

Az intézményesített vallás pedig az egyik legundorítübb dolog, ami valaha történt az emberiség történelmében.

2021. ápr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Az egyébre szavaztam, agnosztikus vagyok egy általános istennel szemben, olyan erővel szemben, ami alkotta, irányítja a világot. Vagy van ilyen vagy nincs, amíg bizonyítékot nem talál rá az emberiség, hogy létezik ez a felsőbb hatalom, addig nem tudok állást foglalni a létezését illetően. Az egyes vallások konkrét isteneivel szemben ateista vagyok, azok az emberi agy szüleményei.
2021. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #5.

Az egyházak tették az egyik legtöbbet a káros társadalmi behatásokáért. Nem tudom van-e valami felsőbb hatalom, de abban biztos vagyok, hogy olyan formában, mint a vallások többsége hirdeti nem létezik.

2021. ápr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Az egyes vallások konkrét isteneivel szemben ateista vagyok, azok az emberi agy szüleményei."

Én ezt úgy közelítem meg/fogom fel, hogy minden vallás ugyanarról a felsőbb hatalomról beszél, csak másképpen nevezi el, illetve más következtetésekre jut, mialatt kifürkészni, megérteni próbálja azt. De agnosztikusnak tekintem magam én is.

2021. ápr. 12. 20:52
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
Hiszek egy nagy programozóban, mióta hallottam hogy lehet hogy egy szimulált világban élünk, hívhatjuk ezt a nagy programozót Istennek. Hogy ő milyen, azt nem tudom, de biztos nem vagyunk magunkra hagyva. Hiszek benne hogy van egy nem anyagi világ. De nem vagyok ezós.
2021. ápr. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!