Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek isten kegyes?

Szerintetek isten kegyes?

Figyelt kérdés
Egy ideje sokat olvasok Lilithről, luciferről és káinról is. Igazából nekem az jött le a történetből hogy akinek nem egyezik a véleménye isten véleményével azt ő nem torelálja. Szóval saját akarat kérdése itt már kiis merült. Azt is olvastam hogy sok írást őriznek ami a bibliából való. Szerintem azokban az írásokban vannak a kegyetlenkedések.

2021. ápr. 14. 06:15
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Képzelj el 1 jéghegyet. Annak a felszíní része a biblia. Felszín alatti az apokriff iratok.
2021. ápr. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Szabad akaratot az ember kapott.
2021. ápr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Lopott* ha almát nézzük.
2021. ápr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem Isten maga a szeretet. A szeretet kegyes? Nem. A szeretet hiánya a félelem tud furcsa dolgokat művelni... Azt gondoljuk az is Isten, de pont h a hiánya az.
2021. ápr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A szeretet rangsorol mindent mint például az angyalokat? Szerintem ez nem reális. Régen hívő voltam mondjuk most is szeretnék az lenni, de egy idő után kezdek rájönni, hogy az amiben eddig hittem és hisz sok ember az egy egoista valami, ami szerint csak ő létezik, csak az a jó amit ő gondol vagy tesz, ha valaki másképp cselekszik akkor az már pokolra való. Szerintem ez nem korrekt
2021. ápr. 14. 09:04
 6/10 A kérdező kommentje:
A tanítások kegyesek, hogy az emberek boldogan higyjenek valamiben, de nem hiszem hogy isten kegyes, megbocsájtó lény lenne
2021. ápr. 14. 09:05
 7/10 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos Te is abba a tudatlanságban vagy, ami a "szabad akarat" valódi jelentését hordozza. (Lillith nem létezett, hamis híresztelés)

Az embernek a szabadsága korlátozott. A korlátlan szabadságnak isszuk a levét Ádám miatt. Isten, mit felső hatalomnak, joga van elvárásokat, törvényeket adni, ami az ember védelmét szolgálja. Ez nem a szabadságtól fosztja meg, hanem attól, hogy kárt tegyen magában és másokban is.

Isten nem adja át azt a jogát az embernek, hogy meghatározza, mi a jó és mi nem.

Ádámék úgy döntöttek, hogy ezt a jogot elveszik Istentől.

Ezért azt kell megértened, hogy nem a véleményed van korlátozva, hanem bizonyos erkölcsi elvek nem engedélyezettek a számunkra.

Egyáltalán gondolkodtál azon, hogy Sátán, /akinek soha nem volt Lucifer a neve) mit miért tett?

Isten pedig soha nem hajt végre ítéletet, figyelmeztetés nélkül. Valamint azt is elmondja, mit miért jó kerülni, nem csak úgy kimondja valamire, hogy az rossz.

amikor olvasol, szellemmel olvasd. az emberi okoskodások, érzelmek félre viszik az embert.

2021. ápr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha apokrif kamut olvasol, nem tudom, h mit vársz.
2021. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
14%

"A szeretet rangsorol mindent mint például az angyalokat?"

De ez csak az apokrifben van, ami nem Istentől ihletett. Kb. olyan, mint ha az itt izguló ateisták írnának egy istenellenes könyvet és te az alapján jellemeznéd Istent.

Minek olvasol apokrifet? Nem elég a Biblia? Valami titkos varázserőt szeretnél, amivel az egódat kiszolgálhatod?

2021. ápr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Isten kegyelmes és irgalmas. Ha van kedved, olvasd el a Koránt, de Korán magyarázattal együtt, mert anélkül nehezen érthető a jelenkor európai emberének.

Sokkal jobban meg fogod érteni Isten természetét és a "világ működését", mint a Bibliából. Illetve a Sátán világban betöltött szerepét.

2021. ápr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!