Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények és zsidók szerint...

Keresztények és zsidók szerint tényleg nem számít húsnak a hal?

Figyelt kérdés
Ezt mire lehet alapozni akkor olyan mint a gomba, hogy se nem hús se nem növény? Szerintetek se hús a hal?

2021. ápr. 15. 13:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%

“ gusztustalan rágalmazás, amit csak itt a neten engedsz meg sunyi és aljas módon magadnak.”


Gondolom magadból indulsz ki. Nem vagyunk egyformák.


“ Egy francia újságíró kutatást végzett a Vatikánvárosban 4 éven át a kutató csoportjával a papok között a magánéletükről. Ebből kiderül, hogy a Vatikánvárosban 5 római katolikus papból 4 homoszexuális”


Ezt hogy kell elképzelni?

Odamegy az újságíró egyenként a papokhoz, és kikérdezi a nemi életükről, és ők meg töredelmesen bevallják? Egyébként mi baj a homoszexualitással, ha itt tartunk? Egy szerintük “bűnös vágyról” van szó, amit elnyomnak, pont úgy mint egy nőhöz való vonzódást.

Vagy 5-ből 4 azt vallotta be töredelmesen, hogy kapcsolata is volt?

Nem egy hihető sztori.

2021. ápr. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
19%

A római kat egyház a történelme során, miután bevezette a bibliaellenes kötelező papi cölibátus tanát, a bu-zik legnagyobb gyűjtőhelyévé vált. Ahol nem furcsa a furcsa, nem más a másként gondolkodó, ahol nem hús a hal.


A francia újságíró szerint ma a legnagyobb gay közösség a Vatikánvárosban parádézik (piros és más színű ruhákban). Nagyobb ez a gay közösség, mint a San Francisco-i meleg negyed.

2021. ápr. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
4%

Te rágalmaztál, és fel sem ismerted? Ha visszafordítom rád a te rágalmazó szavaidat, akkor pedig nem tetszik neked? Mindegy, nagyvonalúan lépjünk túl ezen!


4 évig tartott a kutatás, könyv is jelent meg róla, bibliográfiával.

Attól, hogy te nem hiszed el a tényeket, attól még a tények tények maradnak.


A McCarrick jelentést az egyház adta ki, onnan is tájékozódhatsz a római vallás állapotáról. Nagyon szerették a bíborost, sok családot látogatott, csak az volt furcsa egy idő után, hogy a kisfiúk combját simogatta.

Teljesen mindegy, hogy római katolikus vagy nem, az ilyen bűnözőt életfogytiglani kényszermunkára kellene ítélni. Ha bíboros, akkor is!

2021. ápr. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
4%

A kutatásról:

"

Martel, a former adviser to the French government, conducted 1,500 interviews while researching the book, including with 41 cardinals, 52 bishops and monsignors, 45 papal ambassadors or diplomatic officials, 11 Swiss guards and more than 200 priests and seminarians, according to a report on the Catholic website the Tablet.

"


Minden interjú személyesen történt meg, sokról hangfelvétel is készült. Többen a nyilatkozók közül a nevüket is vállalták.

2021. ápr. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
3%

Plusz infó:


Magyarországon nem ilyen durva a helyzet, mint a Vatikánban, ahol 5-ből 4 bu-zi, egy 5 Kenyér Katolikus Homoszexuális Meleg Közösség tagja szerint (az illető rómkat pap volt, ma már ex-pap) a melegek aránya az alábbi a magyar római katolikus papok között:


[link]



"

– Egy heteroszexuális, monogám kapcsolat nem ok a távozásra?


– Dehogynem, ha nyilvánosan fölvállalja valaki.


– És ha titkolja vagy leplezi?


– Akkor nem. Az egyház „köténye” nagyon sok mindent eltakar. Ismerem a volt kollégáim gyakorlatát, nagyon gyakori, hogy támogatásukkal a partnerük neveli a közös gyerekeket, én egyébként szívesebben nevezem feleségnek őket, még akkor is, ha nyilvánosan házasságot nem köthettek. Aztán nagyon sokan folytatnak homoszexuális életmódot, és valahogy elszámolnak a lelkiismeretükkel. Igazából én attól rettentem meg, amit ezeken a kollégáimon láttam: vagy megalkuvó, tudathasadásos, szorongó életet élnek, és ezt a szörnyűséget aztán ráöntik a híveikre is, vagy egy cinikus, „minden mindegy” filozófiát alakítanak ki, ami ugyanolyan szörnyű, mint a másik. Szóval én becsületesen, az Isten színe előtt, őszintén akarok élni, és semmiféle bujkálást, megalkuvást, hazugságot nem vállalok a papi szolgálatomban.


– Mekkora ez az „egyház köténye”, amit az előbb emlegetett? Van-e tudomása arról, mennyire gyakoriak a papok körében a titokban tartott kapcsolatok?


– Statisztikáim nincsenek, de tapasztalt, idős papbácsiktól [sic!] tudom, akik életük során rengeteg kollégát gyóntattak meg, hogy az arány valahogy így fest: a papok hatvan százaléka „nőzik”, tehát heteroszexuális kapcsolata van, harminc százaléka pedig meleg, illetve meleg kapcsolatokat ápol.


– Ezt nem mondhatja komolyan! Ez kilencven százalék lenne!


– Igen, jól számolt, és magam is úgy gondolom, hogy ez nagyon reális kép. Vagyis a papoknak körülbelül tíz százaléka tartja a cölibátust. És persze lehet a realitásokat tagadni, hárítani, sőt tiltakozni is az őszinte beszéd ellen, de a puding próbája az evés.


– Mekkora ez az „egyház köténye”, amit az előbb emlegetett? Van-e tudomása arról, mennyire gyakoriak a papok körében a titokban tartott kapcsolatok?



– Statisztikáim nincsenek, de tapasztalt, idős papbácsiktól [sic!] tudom, akik életük során rengeteg kollégát gyóntattak meg, hogy az arány valahogy így fest: a papok hatvan százaléka „nőzik”, tehát heteroszexuális kapcsolata van, harminc százaléka pedig meleg, illetve meleg kapcsolatokat ápol.



– Ezt nem mondhatja komolyan! Ez kilencven százalék lenne!



– Igen, jól számolt, és magam is úgy gondolom, hogy ez nagyon reális kép. Vagyis a papoknak körülbelül tíz százaléka tartja a cölibátust. És persze lehet a realitásokat tagadni, hárítani, sőt tiltakozni is az őszinte beszéd ellen, de a puding próbája az evés.

"

2021. ápr. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
5%
bocsánat, egy része 2x ment be. :(
2021. ápr. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A zsidó vallás szerint a hal "páros", ami azt jelenti, hogy szabad együtt enni, egy tány+erra tenni akár húsos, akár tejes étellel.

(Húsosat és tejeset együtt szigoruan tilos.)

"- Mennyibe kerül ez a hal?

- De, uram, ez nem hal, hanem, oldalas - jegyzi meg csodálkozva a hentes.

Mire Kohn felháborodva válaszol:

- Én nem azt kérdeztem magától, hogy mi a hal neve, hanem azt, hogy mibe kerül…"

"Zsidó indián lovagol a prérin. Betereli a bölénycsordát a karámba, elõrántja a tomahawkját. Rápillant, majd keserûen így szól:

- Már megint a tejest hoztam el…" - Raj Tamás

2021. ápr. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
68%
Vicces amikor homoszexualis emberek kiáltanak meleg papot 😂😂
2021. ápr. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A gyümölcs is hús, mer amúgy mért hívnák gyümölcshúsnak a gyümölcs húsát?
2021. ápr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

13: nem rágalmaztam. Csak cinikus kérdés volt. Ezt beismerem.


19. Persze, a csoki meg zöldség. :)

(Biztos ismered, kakaóbabból van, az meg zöldség)

2021. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!