Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi idő a felnőtt kori...

Mennyi idő a felnőtt kori keresztelésre való felkészítés?

Figyelt kérdés

Október óta járok heti 1-2 alkalommal, illetve misére járok heti 2 alkalommal (egy hétköznap, egy hétvége). A témákban szerintem kicsit össze-vissza ugrálunk, nem egymásra van építve. Kb mikor mi jut eszébe. Persze vannak egymást követő órák, amikor folytatjuk az előzőt, de aztán jön egy éles váltás.

Egyszer kérdeztem tőle januárban, hogy kb mennyi idő mire megkeresztel. Azt mondta, hogy nem húzza el sokáig.

Sok embertől hallom, hogy nekik pár hónap, max félév volt. Jelenleg úgy érzem sose lesz vége. Nem azzal van a bajom, hogy járni kell és tanulni, hanem, hogy nem tudom meddig tart, mikorra készüljön a keresztszülő. Kérdezik, hogy kb mikor kell majd jönni (több száz km-t kell utazniuk), de nem tudok semmit se mondani, még annyit se, hogy nyáron vagy ősszel.

Nem akarom még egyszer megkérdezni, mert múltkor is elégé zavarta, hogy megkérdeztem.

Szóval aki úgy keresztelkedett, hogy nem volt dátumhoz kötve (pl esküvő miatt), annak mennyi ideig tartott? Volt a végén valami vizsga? Egy alkalom volt a bérmálás, áldozás, keresztelés vagy több? (hallottam már ilyet is, olyat is)


2021. ápr. 16. 09:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%

Szia,

Sajnos nem tudok a kérdésedre érdemi választ adni, de gyanítom, hogy más sem tud majd. Viszont nagyon felkeltetted az érdeklődésemet, és szeretném megkérdezni - ha nem veszed tolakodásnak - hogy mi késztetett arra, hogy felnőtt kori keresztségre add a fejed. Mert a lerásod alapján nem igazán tűnik úgy, hogy szeretnél utána a gyülekezet aktív tagja lenni, hiszen ha így lenne akkor a keresztszülőt onnan választottad volna. Viszont ha igaz a feltételezésem akkor ez az egész csak egy értelmetlen szertartás lesz egy hazugsággal, hiszen a keresztséggel a gyülekezet tagja leszel, és fogadalmat fogsz tenni erről...

Megköszönöm, hogy ha válaszolsz.


Üdv. Péter

2021. ápr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Kedves Péter,

szerettem volna hiteles forrásból tanulni Istenről, az Egyházról, Bibliáról. Szeretek misére járni és fogok is a keresztelés után is. Arról, hogy a gyülekezetből lehet választani keresztszülőt nem is tudtam. Az atya annyit kért, hogy gondolkozzak el azon, hogy rokonok, munkatársak, barátok közül ki lenne az, aki a keresztszülőm lenne úgy, hogy utána tovább "terelget" az úton. Őszintén szólva sokkal jobban örülnék én is, ha a gyülekezetből lenne ez a személy. Hiába választok családtagot, csak a neve szerepel majd ott...Van olyan közeli ismerősöm, akivel sokat beszélgetünk a témáról, mindig is érdekelte őt is, rendszeresen forgatja a Bibliát, de sajnos ő sincs megkeresztelve, így hiába lenne ideális számomra keresztszülőnek.

A jövőben szeretném majd, ha egyszer lesz gyermekem, akkor ő kiskorától részesüljön a hitben, és ehhez elengedhetetlen, hogy megfelelő alapot biztosítsak neki.

Remélem így tudtam egy képet adni arról, hogy miért szeretném.

2021. ápr. 16. 09:44
 3/20 anonim ***** válasza:
23%

Szia,

Igen ez egy nagyon rossz és helytelen szokás, hogy nem a gyülekezetban van a keresztszülő. Ki "terelgethezne" jobban az úton, mint egy gyakorló hittestvér? Pont, hogy olyan kell, aki rendszeresen forgatja a Bibliát és testvérként hetente együtt van veled! Tudod az én gyermekeim is hitben lettek nevelve, de én például nem kereszteltettem meg őket, hanem hagyom, hogy majd saját maguk valásszanak közösséget, gyülekezetetet maguknak!

Nagyon örülök Neked és Isten áldását kívánom életedre!


Üdv. Péter

2021. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
3as ne szólj már bele más szokásába. Keresztszülői "ranggal" felelősség is jár. Jobb ha rokonságin belül marad még ha nem is hívő a leendő keresztszülő
2021. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%

3as indoklom is hogy miért:

Keresztszülő általánosságban az a személy, aki a keresztény közösségek szokásai szerint segíti a gyermek neveltetését. A régi időkben ez akár azt is jelentette, hogy a szülők halála (és a rokonok alkalmatlansága) esetén a keresztszülők vették magukhoz az elárvult gyereket.


Családon belül többen bevállalnák mit sem 1 gyülekezeten belül ahol nagy eséllyel nincs rokonság.

2021. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,

Annyira szeretem az ilyen felületes beszólogatós kommentelőket. Legalább olvasnád el a kérdést mielőtt beszólsz! FELNŐTT KORI KERESZTSÉGRŐL beszélgetünk...

Amúgy köszi a lepontozást...


üdv. Péter

2021. ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm Péter a jókívánságokat és én is hasonló jókat kívánok!
2021. ápr. 16. 11:12
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

6os. Nem tudom ki említette meg a keresztszülő kérdését. Én te válaszodra reagáltam.


1 elvi kérdés. Ha valaki a gyülekezetedből keresztszülőnek választana, és tegyük fel elhunynak. Akkor magadhoz vennék a gyerekeket ha szükséges lenne?

2021. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Vennéd*
2021. ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudom pontosan meddig tart a felkészülés. Katolikus templomba jársz? Hitetlen embert szerintem nem érdemes választani, de sokszor láttam olyant, hogy a plébánia hívei közül néhányan bevállalnak kereszt és bérmaszülői tisztségeket "idegeneknek". Nálunk a plébanián van olyan ember, akinek van vagy 10 keresztgyereke, és olyan, mintha egy nagy család lennének. :)
2021. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!