Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaza van a lelkipásztornak?

Igaza van a lelkipásztornak?

Figyelt kérdés
Megkell tagadni önmagam, és Krisztusivá kell vállnom, megkell gyűlölni e világot, mert ennek a világnak jelen pillanatban a sátán az istene. És megkell térni az Úrhoz, nem szabad bulizni, fiataloknak nem szabad házasság elott szexelni, hanem csak dolgozni kell napi teendőinket végezni és kész, meg imádkozni, mert kulonben ha valaki enged vágyainak és éli az életet az halála utan örökké a pokolba fog égni. Ezért kell lemondani a vagyakrol és megtérni
2021. ápr. 17. 17:18
 1/8 anonim válasza:
81%
Rajtad múlik, hogy hogy éled az életed.
2021. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rajtad múlik de ez nem élet lesz ha megfogadod a tanácsát hanem csaj létezés.
2021. ápr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2# igazad van! Jól mondod.
2021. ápr. 17. 17:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Kulonben azt se tudjuk letezik e az Úr vagy az ordog, csupán ezek a fanatikusok be verik az agyukba
2021. ápr. 17. 17:29
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
4es. Siess nem megsérteni mások hitét mert itt a keresztény testvérek képesek elhordani mindennek xd. Viccen kivül maradjon 1 határon belül a kérdés is. Magadba így érzed és zárd le megtartva a mostani véleményed okosodva belőle.
2021. ápr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
65%
A papok azt is hirdetik, hogy szavazz Orbánra. De van egy kérdésem, Jázust kik ítélték megfeszitésre ? A papok ! A hit és a papok kettő különböző dolog. Lehetek hivő és ugyanakkor megvethetem a papokat !
2021. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Ami a főkérdésben van, az egy erősen fundamentalista értelmezése a keresztény tanításoknak. Hívhatjuk vallási szélsőségnek is.
2021. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" Rajtad múlik de ez nem élet lesz ha megfogadod a tanácsát hanem csaj létezés. "


Ennél a felvetésnél akkor definiálni kéne mi is az élet, mert ebből a kontextusból, definíciód szerint az élet: a világ által jelen pillanatban elfogadott norma, vagyis korhoz illő viselkedés, élet forma. Ami tartalmazza a jelen pillanatban művelt világi dolgokat.


De Jézus nem arról az életről beszélt amit mi emberek világi szemmel nézünk hogy: "Dolce Vita". Mert ez a világ gonosz, és Isten Fiát is kitagadta, ezért ez a világ ítélet alatt van. Ebből a világból két féleképen lehet "távozni", ha le éled a világ nyújtotta lehetőséget az "életre" de ennek vége a halál. A másik és a valódi lehetőség pedig Jézus, Isten Fia aki az igazi életre akar minket juttatni, mindenkit aki hisz benne, és ennek vége az örök élet.


János evangéliuma 3. fejezet

16 "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."


És igen, aki Jézust akarja követni annak vállalnia kell hogy ugyanúgy kifogják tagadni a világból mint ahogy Jézust és a prófétákat.


Máté evangéliuma 5. fejezet

11 "Boldogok vagytok, ha miattam gyaláznak és üldöznek benneteket és hazudozva minden rosszat rátok fognak énmiattam. 12 Örüljetek és ujjongjatok, mert nagy lesz a mennyben a jutalmatok! Így üldözték előttetek a prófétákat is."


Ezért mondta neked kedves kérdező, a lelkipásztor hogy "Megkell tagadni önmagam, és Krisztusivá kell vállnom, megkell gyűlölni e világot,"

mert Jézus is azt tanította:

„Aki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye föl mindennap a keresztjét, és úgy kövessen engem! Mert aki meg akarja menteni életét, elveszíti azt. De aki elveszíti életét énmiattam, megmenti azt.

Mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, önmagát azonban elveszíti, és romlásba dönti?”

Lk 9, 22-25


És végezetül:


“Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát: És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; de nem dőlt össze: mert a kősziklára építtetett. És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, a ki a fövényre építette házát: És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; és összeomlott: és nagy lett annak romlása.”

Máté 7,24-27

2021. ápr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!