Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténység összefér a...

Kereszténység összefér a pszichológushoz járással?

Figyelt kérdés
Keresztények, nektek mi a véleményetek erről? Teljesen oké, vagy nem? Ha igen miért igen? Ha nem akkor miért nem?

#keresztényekéspszichológus
2021. ápr. 18. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Persze. Nekem két komoly hívő pszicológus barátom is van: Végh József és Mihalec Gábor.

Itt tudsz róluk információkat szerezni:

[link]

[link]


Üdv. Péter

2021. ápr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Érdekel engem is a kérdés.
2021. ápr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 ...Laci ***** válasza:
100%

Szerintem nem zárják ki egymást, mert mindkettő az ember boldogságáért jöt létre. De egy hívőnek tudni kell, hogy melyiknek hol a helye a lelki életében.


A pszichológia a lélek működését magyarázza és bárki, felvilágosult ember, vallástól függetlenül sok hasznot húzhat belőle. Azonban annak a spirituális aspektusát nem veszi tekintetbe. Hasonlóan, nem vizsgálja Isten és az ember kapcsolatát, az öröklétet, megváltást, Krisztussal való kapcsolatot, stb.

2021. ápr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
igen
2021. ápr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, hogy miért jársz pszichológushoz.

Ha pl dadogsz, akkor oké.Ha pl koronavírusos voltál, oké. Ha pl depressziós vagy, akkor valami nagyon nincs rendben a kereszténységeddel.

Azt is meg kellene kérdeznem, hogy milyen felekezetű kereszténységre gondolsz, mely összeférhet a pszichológushoz járással? Magyarországon sokféle egyház s gyülekezet van, és sok köztük már csak a nevében az.

Másrészt a pszichológia emberképe és a Biblia emberképe között van jó pár ellentmondás. Nem tudom, hogy egy kereszténynek mondott pszichológus ezt hogyan oldja fel magában.De lehet, hogy jól megfér, mert az üzlet az üzlet.

A modernista kereszténység elterjedt dicsérete, amely erkölcsi-jóléti vasárnapi egyesület klubnappal helyettesíti azt a "kórházat" melynek gyógyítani kellene az embert, az a véleményem szerint tévút.

Szerintem a pszichológushoz való járkálás magának a kereszténységnek a kiürülését jelenti, amelyről van prófécia a Szentírásban.

2021. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Összeférhet, én is jártam, sőt ateista volt a pszichológusnő. Épp azidőtájt tértem meg. A hitem segített persze a legtöbbet, de az is, hogy rábeszélt, szedjek gyógyszert a szorongásomra.
2021. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még annyit, előző vagyok, hogy jó pszichológust viszont nem biztos hogy elsőre találsz. Én ötöt ismertem meg, ebből egy volt jó.
2021. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

3


... a dadogással nem pszichológushoz szoktak járni, hanem logopédushoz.


Nem is gondoltam, hogy ma még létezik ember, aki azt mondja, ha depressziós vagy, valami nincs rendben a kereszténységeddel.

A depresszió ugyanolyan betegség, mint az, ha eltorod a lábad. Gondolom, akkor sem mondod egy kereszténynek, hogy ne gipszeltesse be, mert valami nincs rendben a hitével.


Kérdezonek: természetesen osszefér. A pszichés problémákkal pszichológushoz kell menni. De ahogy a 7-es írja, keresgetni kell, mire találsz egy jót.

2021. ápr. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Kereszténység összefér a pszichológushoz járással?"

Szerintem igen. A Biblia újszövetségi része nagyrészt pszichológia. Az eltorzult emberi pszichének mutatja a vonalat, amihez igazodnia kell, ha mentálisan teljesen tökéletes akar lenni és maradni az ember

2021. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van Vatikán által jóváhagyott szakember is, ha nagyon aggaszt a kérdés.
2021. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!