Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted helyesen tettem?

Szerinted helyesen tettem?

Figyelt kérdés
Jártam 4 éve hitgyülibe, katolikus vagyok , csak néhány haverom bele vitt , 4 hónapig voltam ott aztán kileptem, olyanokat mondtak őket jobban kell szeretni, mint anyut, aput, családtagokat, mert ők az igazi családom(Krisztusilag) , fizettem havi 15 ezret , aztan ki leptem! Ra jöttem arra feleslegesen adakozok a gyülinek úgy se osszák szet, eszre vettem! (50fős volt an gyüli) A pasztornak meg a presbiternek draga öltöny, draga márkás orak , es ra jottem hogy magukra költik miközben én abbol adok amiert egesz nap szenvedve dolgozok ők meg kartyolnak es dől a love nekik a hulye hivokből! Azota vissza alltam a templomba , oda bedobok par száz forintot!! Meg ha valami csak a csaladom van melletem, biztos nem a gyuli! Ezt a 15 ezret meg inkabb magamra költöm vagy a családomra
2021. ápr. 19. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a saját meggyőződése szerint.

Engem például nem vinne bele pár haverom semmibe, ha én nem akarom.

2021. ápr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
helyesen tetted, veszélyes tud lenni az a szekta, főleg ha te vagy egyedül benne a családodból. ahogy az neked is feltűnt, el akarnak távolítani mindenkitől, aki nem hitgyülis, aztán ha esetleg arra gondolsz később, hogy kilépsz, rájössz hogy a szektán kívül nincs senkid. így vagy nem lépsz ki és szenvedsz, vagy kilépsz és egyedül leszel a világban.
2021. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De most komolyan, van ahol tizedet kell fizetni? Az rohadt sok még éves szinten is. Lehet persze vagyonközösségben élni, de abból mindenki kap és nem a szektás vezér bővelkedik.
2021. ápr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"fizettem havi 15 ezret"

Nem véletlenül mondják, hogy bizniszszekta.

2021. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 a mormonok is elvárják, meg kell mondanod mennyi fizetést kapsz, és annak a tizedét számon kérik rajtad. ez nem vicc, a 21. században még mindig van ilyen
2021. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg az Adventista Egyházban is ez van. A vezetők meg cserélgetik a drágábbnál drágább luxusautókat, meg külföldön nyaralnak. Közben meg próbálnak bűntudatot ébreszteni abban, aki nem fizeti. Ószövetségi igeszakaszokra hivatkoznak, miközben tudják, hogy az Újszövetségben nincs már ilyen, hogy tized, egyáltalán sehol.

Alapvetően nem is lenne gond, ha a szegényekre költenék, de ha van egy nagyobb összejövetel, mondjuk kórustalálkozó, ott is csak nagyon olcsó szendvicseket szolgálnak fel, a befizetett pénzek töredékéért veszik meg a kaját, szóval a nagy pénzeket a vezetők teszik el.

2021. ápr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!