Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Őszintén szerintetek Isten...

Őszintén szerintetek Isten mit érezhetett amikor látta keresztre feszített fiát?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 19. 22:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagyok vallásos, de ha 1 Isten 3 személy, akkor ugyanúgy érezhette a fájdalmat
2021. ápr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem ez igaz
2021. ápr. 19. 22:48
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Mivel ő maga volt emberi testben, ő érezte azt a saját bőrén.


A Szentháromság nem személyek! A szent 3 három hit alap. 1. Hiszel a teremtő atyában 2 hiszel hogy Isten meg halt a böünökért fizetségül, és végül a 3 fogadd be Iste Szent lelkét. Ez a háromság lényege.

2021. ápr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
3-as ez a kereszténység melyik ágához tartozik? Kiskorom óta járok templomba és hittanra, de sosem hallottam így. (én katolikus vagyokl
2021. ápr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

Ezt a Szentbiblia írja így. Én értem így.


Mert az ó szövetségi tegercsekbe nem volt létezett még Jézus név. Csak eljövendő, és messiás,így írtak róla a próféták. Az atya meg azt mondta küld valakit. Ha létezett volna Jézus mint Isten fia, az Ó szöverség írt volna a nevéről, de mivel nem írt világos hogy akkor még Isteni állapotban volt, ő volt az ó szövetségi Úr. Mikor emberi testbe leszületett elnevezték Jézusnak, és azért feszítettél meg, mert nem hittek hogy Isten Fia, ami nem azt jelenti szószerint hogy fia, hanem a Fiú, akit küldütt. És ez ő maga volt.


Szerintem Istennek nincs teremtényei vannak. Isten nem tud nemzeni. Ő Isten nem ember. És a 'Isten Fia' egy képlet, ami igazából az emberi mivoltát magyarázza.



Ez az én személyes logikai elképzelésem. És ha elolvasod a biblát az elejétől a végéig rájössz, hogy az ó szövetségi, atya, és az újszövetségi, Fiú, egy és ugyanaz a személy.

2021. ápr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Meg büntette a bűnösöket a mai napig számkivetetten élnek .
2021. ápr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Tehát hogy ha Jézushoz imádkozol, akkor az Ayyához is! De hogy csak az atyához, az ima nem halgattatik meg mert ezzel, tagatod, a kereszr halálát. A Biblia is írja. Jézus neve minden név fölött való!



'5Ugyanazt a lelkületet ápoljátok magatokban, amely Krisztus Jézusban volt. 6Ő Isten formájában volt, és az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell, 7hanem kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez. Külsejét tekintve olyan lett, mint egy ember. 8Megalázta magát és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig. 9Ezért Isten felmagasztalta, és olyan nevet adott neki, amely fölötte van minden névnek, 10hogy Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, a földön és az alvilágban, 11s minden nyelv hirdesse az Atyaisten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr. '

2021. ápr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
7-es sok ellentmondás van minden vallásban. Valaki azzal magyarázza, hogy ember nem értheti teljesen Istent, mások szerint meg azért mert nincs értelme
2021. ápr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

8.


Azért nincs értelme, mert az egész Bibblia képlete, sziábólikus, és televan példázatokkal.


Innen ismered fel hogy nem fizika ember ihlette. Mert ha ember írta volna, emberi agy szerint, akkor megértenéd. De ha emberek értették volna, akkor rögtön megváltoztatták volna, de így nem tudták mert nem értették! Ezért maradt fent eredeti állapotába, direkt így íratta le Isten a prófétákkal. Meg lehet érteni, ha nem a szó, szószoros értelmével érted.


Ha. Segítség kell segítek benne.

2021. ápr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

"Innen ismered fel hogy nem fizika ember ihlette."

En megneztem az Apokalipszis most c. filmet. Annak se volt sok ertelme, akkor azt is Isten ihlette?

2021. ápr. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!