Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez baj? Így lehet megbocsátást...

Ez baj? Így lehet megbocsátást nyerni?

Figyelt kérdés
Ha nem járok templomba vagy tegyük fel, hogy járok, de nem megyek gyónni a paphoz (persze így nem áldozok, mert nem szabad így), de egyébként otthon imádkozok (akár úgy is, hogy templomban és otthon is) és imában bocsánatot kérek a bűneimért és el is mondom, hogy mit vétkeztem, akkor elvileg nyerek bocsánatot? Ha nem a papnak mondom el hanem otthon imádkozva?

2021. ápr. 19. 23:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Az a kérdés is fennáll, hogy ha, bár járok templomba, gyónni nem megyek, csak részt veszek a misén, de magamban (főleg otthon) imádkozva megbánom a bűneim.
2021. ápr. 19. 23:31
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen tökéletes. Ha soha nem is jársz templomba de van hited akkor is ugyanolyan hívő vagy mint az aki minden vasárnap templomba jár.

Egyébként meg nem azt mondja a biblia is, hogy Isten nem lakik ember által épített házba, vagy hasonló?

2021. ápr. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A gyónás csak a katolikusoknál van, a többi egyházban nincs, a Bibliában sincs róla szó. Istennek mondd el imában , ha megbánod a bűneid! Az is teljesen elég.
2021. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
A gyónás egy emberek által feltalált formaság, aminek semmi jelentősége. Bűnbocsánatot csakis Isten által nyerhetsz, vagy olyan személy által, akit Ő erre felhatalmazott. Imádkozz és higgy. Mert Isten megbocsájt neked.
2021. ápr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Gondolom katolikus vagy.. A gyónás csak papnál lehetséges (katolikus) akkor van erre kivétel ha haldoklik valaki és nincsen a közelben pap vagy nem ér oda időben., Különben papnál kell gyónni.


Erről több infó itt találsz pl., hogy miért:

[link]


Isten áldjon.

2021. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

#3

"Istennek mondd el imában , ha megbánod a bűneid! Az is teljesen elég."

Ez hol szerepel így a Bibliában?

2021. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

6-osnak:


A 32. Zsoltárt Dávid írta. 5. vers: "Vétkemet bevallám néked, bűnömet el nem fedeztem. Azt mondtam: Bevallom hamisságomat az Úrnak - és te elvetted rólam bűneimnek terhét."

Dávid tisztán leírja, hogy az Úrnak vallotta meg a bűneit , nem egy papnak gyónt, pedig akkor is voltak papok.

Másrészt a Bibliában egyetlen helyen sincs szó arról, hogy csak a papokon keresztül lehet bűnbocsánatot nyerni.

2021. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

#7


Erre Dávid így szólt Nátánhoz: "Vétkeztem az Úr ellen!" Nátán ezt válaszolta Dávidnak: "így az Úr is megbocsátja bűnödet, s nem halsz meg. De mert ezzel a tetteddel káromoltad az Urat, a fiú, aki született neked, meghal."


Dávid Nátán előtt vallotta meg bűneit, tisztán leírja, mint írtad. Nátán nem volt pap, de hasonló szerepet töltött be.


Jakab levele egyértelműen írja, hogy egymásnak kell megvallani a bűnöket.

2021. ápr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

#8-asnak


Ismerd meg a teljes történetet:


Nátán próféta szembesíti Dávidot a saját bűnével


12 Ezután az Örökkévaló Dávidhoz küldte Nátán prófétát, aki a következő történetet mondta el a királynak: „Volt egy városban egy gazdag ember, meg egy szegény. 2 A gazdagnak sok nyája és csordája volt, 3 a szegénynek meg csak egyetlen kis nőstény báránykája, amelyet maga vett. Ezt a báránykát a szegény ember nagyon megszerette, s a gyermekeivel együtt nevelte. Saját ételével etette, poharából itatta, s az ölében altatta el, mintha csak a leánya lett volna.


4 Történt egyszer, hogy a gazdag emberhez utas érkezett, akit a házigazda meg akart vendégelni. Azonban sajnált a vendég kedvéért a saját állatai közül egyet is levágni, inkább a szegény embertől vette el annak egyetlen bárányát, és abból készített ételt vendégének.”


5 Ennek hallatán Dávid nagyon felháborodott a gazdag ember viselkedése miatt. Ezt mondta Nátánnak: „Esküszöm az Örökkévalóra, hogy halál fia, aki ezt tette! 6 Négyszer annyit kell adjon az elvett bárány helyett, mivel ilyet tett, és nem könyörült azon a szegény emberen!”


7 „Te vagy az az ember, Dávid!” — mondta ekkor Nátán.


Azután így folytatta: „Ezt mondja neked az Örökkévaló, Izráel Istene: »Dávid, én kentelek fel Izráel királyává, én szabadítottalak meg Saul kezéből. 8 Neked adtam Saul házát[a] és asszonyait, királlyá tettelek egész Izráel és Júda fölött — de ha ez kevés lett volna, ezen felül még sok minden mást is neked adtam volna. 9 Miért hogy az Örökkévalót[b] semmibe vetted, és elkövetted ezt a gonoszságot? Fegyverrel gyilkoltad meg a hettita Úriást, hogy feleségét elvedd tőle, és a saját feleségeddé tedd. Bizony, az ammoniak fegyverével te magad gyilkoltad meg Úriást! 10 Emiatt a saját családodban is egymást követik a fegyveres gyilkosságok — s ennek nem lesz vége! Így lesz, mert semmibe vettél azzal, hogy a hettita Úriástól elvetted a feleségét, hogy a te feleséged legyen!«”


11 „Ezt mondja az Örökkévaló, Izráel Istene: »Meglátod, hogy a saját családodból hozok rád súlyos csapásokat! Elveszem tőled feleségeidet, és másnak adom őket, hogy velük háljon — mégpedig mindenki szeme láttára. 12 Te titokban háltál más feleségével, de én egész Izráel szeme láttára büntetlek meg téged!«”


13 Dávid ekkor így válaszolt Nátánnak: „Igen, vétkeztem az Örökkévaló ellen!”


Tehát nem állt szándékában Dávidnak a "gyónás", hanem ez egy beismerés, miután a próféta rámutatott a bűnére.

2021. ápr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne papoknak meg embereknek akarj bűnbánatot tartani, hanem imában Jézusnak és Istennek, mert Jézus az egyedüli közben járónk az Atyánál aki által meg bocsát nekünk az Atya (Isten) minden bűnt ha Jézus Krisztusban kérjük, mert Jézus Krisztus volt a tökéletes áldozat minden ember bűnéért, mert szent és igaz Isten Fia. Aki meg vallja a bűneit Jézus Krisztusban annak meg bocsát Isten, de aki nem vallja magát bűnösnek és nem kér bűnbocsánatot Jézusban annak nem fog tudni meg bocsátani.


És aki nem akar vétkezni Jézus és Isten ellen az töltse be a törvényt:


A törvény betöltése a szeretet

8 Senkinek se tartozzatok semmivel, csak azzal, hogy egymást szeressétek, mert aki a másikat szereti, betöltötte a törvényt. 9 Mert ez a parancsolat: „ne paráználkodj, ne ölj, ne lopj, ne kívánd a másét”, és bármi más parancsolat ebben az igében foglalható össze: „Szeresd felebarátodat, mint magadat!” 2Móz 20,14 ; 3Móz 19,18 ; 5Móz 5,18 10 A szeretet nem tesz rosszat a felebarátnak. A szeretet tehát a törvény betöltése. 1Kor


Isten áldjon mindenkit!

2021. ápr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!