Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akiket betölt Isten szent...

Akiket betölt Isten szent szelleme azok felett a démonoknak nincs hatalmuk ?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 20. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Láttam én már nem egy szent életű ember elméjét elborulni.
2021. ápr. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
A démonoknak annyi hatalma van felettünk amennyit engedünk (illetve engedetlenek vagyunk a Lélekkel szemben) ez független attól hogy megtörtént a Szentlélek keresztség.
2021. ápr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az Ördögnek és a démonainak a célja, hogy kísértsenek és eltérítsenek a helyes útról, eltérítsenek Istentől. Attól, hogy Isten szellemét kapja valaki, még nem lesz tökéletes, őt is érik ezek a kísértések, a démonok próbálkozhatnak. Rajtunk múlik, mennyire tudunk ellenállni.

Az első században a korabeli tanítványok, miután kitöltetett rajtuk a Szent szellem Pünkösdkor, szintén nem lettek tökéletesek és a Bibliában olvasatunk összetűzésekről, vitákról, amik köztük dúltak a gyülekezeteken belül dacára a Szent szellemnek. Pl Pál és Barnabás vitája, Evódia és Szintike ellenségeskedése.

2021. ápr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
jóbika sugarazott
2021. máj. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#1#: "Láttam én már nem egy szent életű ember elméjét elborulni."


Sajnos az a helyzet, hogy az általad "Szubjektiv" módban megitélt ember koránt sem biztos, hogy "szent életű".


Viszont lehet, hogy van olyan, akit átlagosnak vélsz és Isten előtt szent.


Tehát a saját szubjektiv szemszögödből nem szabad általános véleményt alkotni!

2021. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nos akiben ISten Szent Szelleme lakozik, azokban nem lakhat démon is. A kettő kizárja egymást!


Megint más a kisértés! Az újjászületés után, azért az emberben megmarad egy úgynevezett ó ember, amiről Pál is irt. Ezt az ó embert próbálja megkisérteni és felszitani a gonosz. Nehogy már te jobb vagy különb legyél! Majd én megmutatom neked...!!!!


Ám ez koránt sem azt jelenti, hogy Démon lenne Jézus Krisztus elhivottjában, Isten újjászületett gyermekében!

2021. máj. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!