Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresek olyan magyar normális...

Keresek olyan magyar normális hiteles az előadót vagy keresztény youtube csatornát, ahol a Bibliával foglalkoznak és hitelesen adják azt elő, (lényeg, hogy hitelesek legyenek, lehessen tőlük tanulni vagy ha van kérdésem lehessen tőlük kérdezni is)?

Figyelt kérdés
Kérném szépen a jehovás és adventisták meg más szektás oldalakat kerüljük, köszönöm!!!!
2021. ápr. 20. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Wommack ministries-nek van magyar képviselete, elég jól kommunikálnak. A keresztény alapokra nagyon jó a tanításuk. Kár, hogy karizmatikusak és a gazdag kereszténységben hisznek, de ezt leszámítva a legerősebbek

Elképesztően jó sorozat ez. Pál leveleire épül

https://www.youtube.com/watch?v=UsCo9DEwH-A&list=PL9dPn8abKv..


Katona Zsolttal fel tudod venni a kapcsolatot

2021. ápr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Papi frankó
2021. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
A hiteles és a Biblia kizárja egymást.
2021. ápr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
12%

[link]


Itt kifejezetten a biblia tükrében vannak fent előadás hanganyagok.

Én Reisinger János előadásit szoktam hallgatni. Igaz, ha jól tudom adventista, de ezt nem hangoztatja, szerintem sok jót beszél a bibliáról.

Régebbi előadásait többre értékelem mint amiket most nyom youtube-on. (Kicsit túl tolja mostanában szerintem ezt a jelenések könyve elemzést, meg nagyon negatívan beszél a katolicizmusról, amivel katolikusként nem tudok azonosulni)

Jézus erkölcsi tanításairól, bibliai tanításokról, történetekről jó előadásokat tart. (Nekem sokat segített)

2021. ápr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%

csatlakozok az 5ös hozzászólóhoz, én is Reisinger Jánost ajánlom, nagyon jó tanító. Akitől még jókat hallottam pl. Bolyki György, Görbicz Tamás

5ösnek: én is katolikus vagyok, de szerintem teljesen jogos amiket mond, a vatikán már réges rég elatta a lelkét, amikor hatalomra tört. Te másképp látod? Üzenetben is megírhatod a véleményed ha nem szeretnéd nyíltan.

2021. ápr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
64%

5-ös vagyok.

Hát nem gondolom hogy eladta volna a lelkét, és onnantól kezdve valami rossz lenne.

Történelemben: Számos kiváló író, gondolkodó, szentek, kórházak stb. (Azt is el tudom képzelni, hogy az alapból erőszakos középkorban, pont hogy a fék szerepét töltötte be, bizonyos botrányok ellenére, de nem tudhatom).

De ma is ha valaki közeledni akar Istenhez, a biblia mellett szerintem nagy segítségére lehet az egyház: szentmise, akár gyónás stb.(ártani biztos nem árt) ezért furcsállom csak ha nagyon ellene beszél mostanában, de legalább ezzel is tanulok.

Linkelek egy katolikus előadást is. (Bocs ha valakinek sok ez a stílus, de ez is megerősít pl. a gondolkozásomban.)

https://www.youtube.com/watch?v=EE4C5gIWMGI

2021. ápr. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8%

Igaz ez podcast

[link]


Bibliai témába mennek bele elég részletesen

2021. ápr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8%
2021. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, ha tudtok még, akkor jöhet, köszönöm.
2021. ápr. 28. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!