Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számodra mit jelent a megtérés?

Számodra mit jelent a megtérés?

Figyelt kérdés
Katolikus voltam éveken át. Voltam első áldozó is.... Aztán rájöttem hogy egy felsőbb hatalomhoz nem lehet megtérni. Csak hinni benne a papok pápák pásztorok is csak emberek de a hit nem tudás! Számomra inkább a megtérés azt jelenti ha valaki drogos volt, alkoholista hogy erőből leszokott rolla! Csak saját magát tudja megváltani megváltoztatni egy ember! Hiaba menekül valaki egy Felsőbb erőhöz vagy letezik vagy nem! Sajat magunk sorsának vagyunk a kovácsa amugy a vallas meg tiszta manipulacio bűntudat keltes pokol fenyegetés
2021. ápr. 21. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Megerősődni annyira lelkiekben hogy tudjon az ember függetlenedni a vallástól és az egyháztól, hogy aztán végül függetlenül és gyülölet nélkül tudj kezelni mindent
2021. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%

A megtérés azt jelenti, hogy elfogadod azt a (vallásos) ideológiát.

Hogy aztán ez igaz, vagy sem, azt ebből nem lehet tudni.

2021. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
A megtérés a Biblia alapján az, hogyha valaki felismeri, megbánja és elhagyja bűneit. Ez viszont önerőből nem mehet végbe.
2021. ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

1: Nem, ez nem az. Ha nem lesz közben hívő, az nem megtérés.

2: Ez meg így nem igaz. Van, akinek önerőből is megy.

2021. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

4es rosszul értelmezted a kérdést.

A kérdező úgy kérdező hogy SZÁMOM(D)RA mit jelent:)

2021. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Kérdezte* bocsi az elírásért.
2021. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

1: Köszönöm a kiegészítést! Természetesen csak igyekeztem tömören megfogalmazni a választ. Ahogy a megtérés szó maga is mutatja, az Istenhez való visszafordulásnak kell megtörténnie. Egyébként a felismerés csakis az Ige alapján történhet meg (máskülönben mi az alapja az egésznek?), a megbánás szintén az önmagunk megítélése a Biblia alapján és Jézus, Krisztusnak való felismerése. A mindent elhagyás pedig csak Krisztus erejével valósulhat meg.

2: Pál Apostol leírja, hogy az önigazság nem tetsző Istennek. Tehát ha valaki önerőből mondjuk leszokik az alkoholfüggőségről, az semmivel nem fogja közelebb vinni Istenhez.

2021. ápr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7es. Ezek szerint neked ezt jelenti a megtérés szó:)
2021. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%

Gondolkodásmód megváltoztatása, belátom, h bűn van bennem és szabadulni akarok tőle. Elfogadom a Biblia szavait és cselekszem azokat


"csak emberek de a hit nem tudás"

a hit definíciója, ahogy a Biblia is írja: a nem látható dolgokról történő logikai meggyőződés. A Biblia a hitet gyakorlatba helyezi át. Ha meg vagy győződve arról, hogy Jézus az Isten és igazat mond, akkor cselekszed is, amit mond. Még hogy nem tudás (szerintem végig sem gondoltad). Szerintem neked a tudás a természettudományos meghatározást jelenti, pedig a természettudomány mellett van más tudomány is. Pl. logika. Ott sem feltétlen kell látni az eseményeket, de mivel logikailag meggyőződsz arról, hogy van vagy be fog következni, meg vagy győződve róla. A hit is tudás, csak nem természettudományos vonalon.


"Csak saját magát tudja megváltani megváltoztatni egy ember!"

A gyakorlat azt mutatja, hogy nem. Szerencsétlen zsidók az ószövetségben pont azt nyögték, hogy az ember nem tud saját erőből megváltozni.

A törvény, ahogy Pál is és Jézus is mondja, arra hivatott, hogy az ember belássa:

1. bűn van benne

2. saját erőből nem tud szabadulni


"Hiaba menekül valaki egy Felsőbb erőhöz vagy letezik vagy nem!"

Csakhogy én is és sok igaz hívő ellenpélda erre.


Gyanítom, hogy ez a szokásos trollkérdés, és te vagy az, aki ezt most már harmadik, negyedik hete kiírod. Mindjárt ki is fog derülni ...

2021. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ez meg így nem igaz. Van, akinek önerőből is megy."

Erre soha senki nem tudott még példát mutatni. Az nem példa, hogy egy 20 éves ember 24 éves korára relatíve megjavult, mivel a hátralévő életében bőven lehet rosszabb az első állapotához képest is. A gyakorlat ezt mutatja

2021. ápr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!