Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi utal rá, hogy a világ...

Mi utal rá, hogy a világ tervezett?

Figyelt kérdés

A kérdést egy másik kérdés alatti komment inspirálta egy hívő részéről. Kíváncsi leszek hogy ki akarja-e fejteni az álláspontját.


Egy kérésem van, hogy kultúrált keretek között cseréljünk eszmét!



2021. ápr. 23. 20:47
1 2 3
 1/24 Tepfal ***** válasza:
87%
Tudományos értelmben semmi nem utal ilyenre.
2021. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Semmi.
2021. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 hollófernyiges ***** válasza:
15%
Nekem azért gyanús, hogy a Nap és a Hold látszólagos mérete pont egyforma.
2021. ápr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem semmi
2021. ápr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha én terveztem volna, a Hold nagyobbnak látszana, és recés lenne, sötétítővel (hogy ne vakítson annyira, mikor ismét kisüt a Nap).
2021. ápr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
6%
A sok ismétlődés. Pl. a génállományunk nagyrésze megegyezik bármelyik más élőlényével.
2021. ápr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Ez pont nem a tervezettségre utal... főleg úgy, hogy a hibák is ismétlődnek.
2021. ápr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy tervezettnek látszik, egy illúzió, kicsit olyasmi, mint az optikai csalódások. Valójában minden, ami a tervezettségre utal, illeszkedik az evolúciós elméletbe, statisztikai modellekbe, és az antropikus elvbe.

Szubjektív szemlélőként valóban nehéz elhinni, hogy ennyi minden klappol az univerzumban ahhoz, hogy mi létezzünk, de valójában jól magyarázható természetes folyamatokkal. Ez nem azt jelenti, hogy minden részlet tisztázott, de az információk hiánya önmagában semmilyen ellentmondásra nem vezet.


Csak nem szabad összekeverni az "mi utal rá" és a "miért tűnik úgy" kifejezéseket. :)

2021. ápr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

Úgy látom csak ateisták válaszoltak. Az én nezopontom az, mivel az emberi testet elég jól ismerem, ilyen hihetetlenül bonyolult, csodálatos és fantasztikusan magas szinten szervezett lény, mint az ember, spontán kialakulásában hinni sokkal nagyobb hit mint az isten hit. Tudom hogy ez a poszt itt nem lesz túl népszerű, de nem vagyunk egyformák. Még egyetlen sejt létrejöttét sem sikerült mesterséges körülmények között megismételni, sőt, még a DNS keletkezeset sem, nemhogy egy élő, szaporodó, gondolkodó lény kialakulását bizonyítani. Az evolúciós elmélet is onnan indul, hogy már létezik egy élő sejt.

A másik érdekesség az, az evolúcióval magyarázzák az ember létrejöttét, de a növények kialakulását mivel lehet magyarázni?

2021. ápr. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%
Evolúcióval. Amúgy ez inkább realizmus, nem hiszek a mesékben, akár szakállas fehérköpenyes valakiről szól, akár pár nap alatti bolygó és csillag kialakulásról:)
2021. ápr. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!