Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római-görög antikvitás és a...

A római-görög antikvitás és a felvilágosodás között a kereszténység törést jelentett az európai kultúra fejlődésében, vagy egy közbülső lépcsőfokot?

Figyelt kérdés
Melyik értelmezést fogadod el?

2021. máj. 3. 16:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
21%

"Melyik értelmezést fogadod el?"

Egyiket sem. Köztudott, hogy a kulturális, társadalmi, erkölcsi és tudományos fejlődést mindig a kereszténység mozdította elő a legjobban, és az ateista korcs társadalmi formák, mint pl. a kommunizmus, liberalizmus (neokommunzizmus), stb. mindig hanyatlást okoztak, okoznak. A mai világ is engem igazol. Ha esetleg a mai tudósoknak van jó "találmányuk", azt még a keresztény alapok utóhatásainak köszönhetik. De ez is egyre rosszabb lesz

2021. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%

Na, Kreatti, a 32%-os trollunk itt is megszólalt.


Valójában a kereszténység úgy indult, hogy szétvertek mindent, ami nem volt keresztény.

Később, a gyarmatosítások során is ez volt az alap.


Aztán persze szép lassan felépítettek egy saját kultúrát.

Biztos, hogy ha nincs kereszténység, ÉS fennmaradt volna a birodalom, sokkal előrébb tartanánk.

De ugye nem maradt fenn - ezért nem lehet tudni, hogy kereszténység nélkül most hol lennénk.

Lehetnénk előrébb és hátrább is.

2021. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

10:

A római császárok többsége totálisan alkalmatlan volt. Ezért írom, hogy a zsarnoki hatalom volt az egyik oka a bukásnak, mert ha egy barom került hatalomba, csak polgárháborúval lehetett megbuktatni.


Igen, akkorra már a legnagyobb vallássá nőtte magát, épp erről beszéltem, hogy az összeomlás már csak azután történt, ezért nem vonhatsz le olyan következtetést, hogy a kereszténység meghosszabbította a Nyugat-Római Birodalom létét, mert ezt nem tudjuk. Azt tudjuk, hogy a kereszténység akkoriban nem fogadta el a nem keresztény műveket, és ennek megfelelően igyekezett rombolni az akkori kultúrát.

2021. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

"Na, Kreatti, a 32%-os trollunk itt is megszólalt."

Na szegény sátánista kiskutyusom még mindig engem követ:) Szegénykém elkárhozik, de a satnya életében is csak annyit tesz, hogy engem követ. Szeretem az ilyet:)


"Valójában a kereszténység úgy indult, hogy szétvertek mindent, ami nem volt keresztény."

Igen, Pál apostolék és az első gyülekezetek híresek voltak a világromboló tevékenységükről:)


Szegénykém még mindig nem tanulta meg, hogy a kereszténység nem egyenlő a középkori katolikus egyház bizonyos gyakorlataival. Pedig évek óta tanítom a kiskutyust. Látom azt megtanultad, hogy nem elég engem szidalmazni, mert hamar kipöckölnek a GYAk-ról. Okos kiskutya! Lassan belátja a lelkem, hogy már nincsenek %-ok, bár ez lassan megy. Erre már 2 hónapja idomítom

2021. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
33%

Tudod, Kreatti: Pál ugyan sok dolgot csinált, de maga még nem gyilkolt.

Viszont pár 100 évvel később már voltak olyan helyek, ahol a keresztények kerültek hatalomra.

Na, ott legyilkoltak mindenkit, aki nem lett keresztény.

Még egyszer: ahol már HATALOMRA kerültek.

Nem ott, ahol még éppen csak elkezdtek téríteni.

Sajnos ez van.

A szeretet vallása így működött akkor.

2021. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Na, ott legyilkoltak mindenkit, aki nem lett keresztény."

Erre forrás? Mert erősen kamu szagú.

2021. máj. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Sajnos nem találom :-(

Régebben olvastam.

Ebben volt, hogy bizony sok helyen volt ilyen, hogy ahol többségbe kerültek, ott elkezdték irtani a más nézetűeket.

Az meg, hogy a gyarmatosítás később hogyan ment, gondolom - nem kérdés.

2021. máj. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Sajnos nem találom :-(

Régebben olvastam."

Most mondjam, hogy nem lepett meg? :D

2021. máj. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
2-es: ez így nem állja meg a helyét. Az ókori görög írók jelentős része elfelejtődött a középkorra. Nagy többségüket az arab tudósok kezdték lefordítani, és onnan szerzett róla tudomást újra Európa.
2021. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!