Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az az ekadasi, amelyik...

Melyik az az ekadasi, amelyik öt napig tart, mi a neve és hány évente van?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem, hogy ez a fajta ekadasi nincs minden évben.


Köszi a segítséget!



2021. máj. 5. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én nem tudok 5 napig tartó ekadasi-ról...

Legalábbis a gaudiya-vaisnavák nem tartanak 5 napig ekadasit.

Igaz vannak olyan történetek, ahol a szentek 1 évig is tartottak böjtöt, de mi nem tartunk ilyeneket.

Maga az ekadasi havonta 2-szer fordul elő, az újhold és a holdtölte utáni 11-dik napon. (ekadasi=tizenegy). Vagyis egy adott napra vonatkozik, nem pedig néhány napos böjt.

2021. máj. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1. Kedves Hozzászóló!

Igen, azt tudom, hogy vannak azok a szokásos ekadasi napok, havonta kétszer.

Régebben azt olvastam, hogy van egy öt napig tartó böjt is, de ez nincs minden évben, hanem csak ritkán, de arra nem emlékszem, hogy hány évente.

Kérlek, ha mégis találsz erről a böjtről információt, oszd meg velem!

Sajnos nem találom, hogy régebben hol olvastam.

Valószínű, hogy az első napját nevezik ekadasinak, de még azután pár napig lehet-ajánlott folytatni a böjtöt. Biztosan ennek is van speciális elnevezése, de ezt szintén nem tudom.

Tehát lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést, mert lehet, hogy azt a böjti időszakot nem ekadasninak nevezik, de úgy emlékszem, hogy ekadasi napon kezdődik. És pontosan most azt sem tudom, hogy összesen 5 vagy 6 napig tart.

Illetve, ha van ötleted, hogy hol tudnék ennek utánajárni, utánanézni, azt is szívesen fogadom! Legyen szép napod!

2021. máj. 9. 13:10
 3/7 A kérdező kommentje:

Hahó! Megvan!

Itt elolvashatod:

[link]


Te hogy-hogy nem tudtál erről a böjtről?


Köszi, ha írsz. :)

2021. máj. 11. 10:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért nem tudtam, mert a mi tradíciónkban nem böjtölünk 5 napig.

Megtartjuk az ekadasit, de nem böjtölünk 5 napon keresztül, hanem másnap a megfelelő időben megtörjük.

Ahogy írtam is korábban, mi nem tartunk 5 napig tartó ekadasit.

2021. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Te melyik tradícióhoz tartozol?
2021. máj. 29. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:
A vaisnaváknak/Krisna-hívőknek 4 fő ága van attól függően, hogy kitől származtatik a tudást. Mi az Úr Brahmá ágához tartozunk, ezért a tradíciónkat úgy nevezik, hogy brahma-madhva-gaudiya vaisnavizmus (röviden gaudiya vaisnavizmus). Ezen belül Srila Prabhupádát követjük, vagyis az ISKCON tagja vagyok.
2021. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia! Meg tudod írni, hogy mit jelent az, hogy kukani? A felajánlani való gabonák között volt felsorolva egy ekadashi leírásban.
2022. febr. 26. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!